Skocz do zawartości
Nerwica.com

PAROKSETYNA (Arketis, ParoGen, Paroxetine Aurovitas, Paroxinor, Paxtin, Rexetin, Seroxat, Xetanor)


Ania

Rekomendowane odpowiedzi

@picziklaki Brałem.60 mg niestety tu nore już było czuć. 40 mg brałem 10 miesięcy i żadnej sennosci to samo na 60 mg . 20 mg biorę pół miesiąca.

 

Mój koktajl leków biorę na depresje , lęk uogólniony , lęk z napadami paniki , OCD i fobię społeczna . No i podejrzenie choroby dwubiegunowej .

Edytowane przez Petek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@picziklaki Po baclofenie dostałem najpierw mani wzrost nastroju , niespałem cała noc a na drugi dzień spadek i cięzka depresja i mysli samobójcze . Byłem cały czas pobudzony. W ogóle jestem cały czas pobudzony i niespokojny.

 

Zapomniałem powiedzieć że mam stwardnienie rozsiane.

 

I mam pytanie do Ciebie:

 

Czy można brac kurkume + pieprz z paroksetyną? Bo niektórzy pisza że może spowodować zespół serotoninowy ?    Brałem nawet trzy antydepy i nic się niestało. Czy jest się czego obawiać ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Petek napisał:

@picziklaki Po baclofenie dostałem najpierw mani wzrost nastroju , niespałem cała noc a na drugi dzień spadek i cięzka depresja i mysli samobójcze . Byłem cały czas pobudzony. W ogóle jestem cały czas pobudzony i niespokojny.

 

Zapomniałem powiedzieć że mam stwardnienie rozsiane.

 

I mam pytanie do Ciebie:

 

Czy można brac kurkume + pieprz z paroksetyną? Bo niektórzy pisza że może spowodować zespół serotoninowy ?    Brałem nawet trzy antydepy i nic się niestało. Czy jest się czego obawiać ?

 


Biorę 20 mg esci i jakieś tam leki poprawiające sen do tego 1000 mg ekstraktu z kurkuminy około miesiąc czasu, nic się nie dzieje. Co do brania 3 leków antydep radził bym ci mocno uważać ja skończyłem tą zabawę napadem padaczki złamanym kręgosłupem i barkiem, już o niedokrwieniu mózgu powiększeniu zmian deminizacyjnych nie wspomnę.

Edytowane przez reebok91

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Petek napisał:

@picziklaki Po baclofenie dostałem najpierw mani wzrost nastroju , niespałem cała noc a na drugi dzień spadek i cięzka depresja i mysli samobójcze . Byłem cały czas pobudzony. W ogóle jestem cały czas pobudzony i niespokojny.

 

Zapomniałem powiedzieć że mam stwardnienie rozsiane.

 

I mam pytanie do Ciebie:

 

Czy można brac kurkume + pieprz z paroksetyną? Bo niektórzy pisza że może spowodować zespół serotoninowy ?    Brałem nawet trzy antydepy i nic się niestało. Czy jest się czego obawiać ?

 

No bo on tak działa … Poczytaj na przyszłość o tym co bierzesz. Więc nie masz chad ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@picziklaki Powiedz mi co z moje mixu może powodować wzrost wagi ?

 

I jeszcze jedno chciałbym przejść na sertraline ale się cykam bo metabolizuje się do norsertraliny . Szczególnie wzrost lęków napadowy i lęk uogólniony. Tylko ma profil aktywizujący niewiem czy to dobre dla mnie  poniewaz ledwo chodzę i do pracy nie chodzę. No i jestem na rencie. 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dawno mnie tutaj nie było. Pomóżcie koledzy i koleżanki... Od 7 lat lecze się nieskutecznie na zaburzenia lekowo depresyjne. Od 2 tygodni leżę w szpitalu bo już nie wyrabialem... Przerobiłem multum leków, niestety żaden na dłuższą metę nie pomagał... W tej chwili biorę miesiąc paroksetyne, od 3 tygodni 40 mg do tego dodali mi tutaj w szpitalu 45 mg mirtazapiny,ktora już biorę 2 tygodnie. Niestety nadal mam obniżony nastrój i wolno płynący lęk. Lekarz mi powiedział że skoro tyle już brałem leków i żaden nie pomógł to może być raczej zaburzenie osobowości a nie depresja... I bądź tu mądry... Co mam robić dalej? Bo pomysły mi się kończą... Czy ta paroksetyna nie powinna już działać? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.07.2020 o 04:36, reebok91 napisał:


Biorę 20 mg esci i jakieś tam leki poprawiające sen do tego 1000 mg ekstraktu z kurkuminy około miesiąc czasu, nic się nie dzieje. Co do brania 3 leków antydep radził bym ci mocno uważać ja skończyłem tą zabawę napadem padaczki złamanym kręgosłupem i barkiem, już o niedokrwieniu mózgu powiększeniu zmian deminizacyjnych nie wspomnę.

Jedyne co grozi przy dobrze dobranych 3 antydepach bez interakcji, to mityczny zespół serotoninowy. No i wątroba dostanie po dupie, ale na to są środki zapobiegawcze. 

Edytowane przez Natrętnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już chodziłem na jedną psychoterapię ale oprócz zmiany kilku zachowań nie wiele dała...

 

W te zaburzenia osobowości to ja tak do końca nie wierzę, bo jak można chodzić z depresyjnym nastrojem kilka lat bez wyraznej przyczyny i stwierdzić że to zaburzona osobowość... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

proszę o radę od miesiąca lekarz zmniejszył mi dawkę Paro z 30 do 20 mg i dołożył Wellbutrin 150, ze względu na Anhedonie i wieczne zmęczenie, jest ciut lepiej ale bez szału (Myśle ze paro dość mocno blokuje Well) i teraz mam do wyboru zmniejszenie dawki Paro do 10 mg i pozostanie na 150 Well lub pozostanie na 20 mg Paro i zwiększenie Well do 300. 

Cierpię głownie na OCD i Fobie społeczną ale lata stosowania SSRI doprowadziły do zaburzeń depresyjnych. 

Co o tym sądzicie? Będę wdzięczny za każda odpowiedz.

Pozdrawiam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie póki co nie, ale obawiałem się tego. Co masz na myśli pisząc coś łagodniejszego? Po Esci była tragedia jeśli chodzi o percepcję i koncentracje a próbowałem aż pół roku, dulo w ogóle nie działała na lęki tylko speedowała, mirta tez nie dla mnie bo chodziłem cały dzień jak w śnie. Fluo bez szału w fobii społ. Brałem kilka lat ale musiałem łączyć z Lexotanem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to nie wiem, moze setralina...? A brales moze amisulpiryd w malych dawkach? Dziala super antydepresyjnie i rozkreca... Ja zmieniam wenlaflaksyne na escitalopram.... Masz jakies info dla mnie? Mam brac 20 mg... Podobno esci jest neutralny jesli chodzi o naped i powoduje mniej zaburzen seksualnych od wenli...? 

 

Jesli juz to fluwoksamine sprubuj albo cital... A mitra przeciez nie jest na OCD... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×