Skocz do zawartości
Nerwica.com

PAROKSETYNA (Arketis, ParoGen, Paroxetine Aurovitas, Paroxinor, Paxtin, Rexetin, Seroxat, Xetanor)


Ania

Rekomendowane odpowiedzi

Ja biorę już 80 dni, 20 mg, potem 30 i 60. Od 3 tygodni 70 mg, czasem 80 mg, no jakoś nie robią na mnie wrażenia te dawki. Odczuwam po tych 80 dniach jakiś efekt przeciwlękowy, ale oczekiwania po paro miałem większe. Albo ona właśnie działa w ten sposób, a ja za dużo oczekuje od niej. W czwartek mam wizytę, widzicie jakiś sens dalej to ciągnąć? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, bialas55 napisał:

Ja biorę już 80 dni, 20 mg, potem 30 i 60. Od 3 tygodni 70 mg, czasem 80 mg, no jakoś nie robią na mnie wrażenia te dawki. Odczuwam po tych 80 dniach jakiś efekt przeciwlękowy, ale oczekiwania po paro miałem większe. Albo ona właśnie działa w ten sposób, a ja za dużo oczekuje od niej. W czwartek mam wizytę, widzicie jakiś sens dalej to ciągnąć? 

Wydaje mi się, że jeżeli na takiej dawce nie poczules że złapałes wiatr w żagle i złapałes Boga za nogi - to to nie jest lek dla Ciebie, na mnie paro podziałalo poprzednim razem tak bardzo dobrze, że nawet się nie spodziewałam że może być tak dobrze. Teraz po miesiacu jest lepiej, ale bez rewelacji - może jeszcze potrzebuje czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, bialas55 napisał:

Od 3 tygodni 70 mg, czasem 80 mg,

 ja raczej bym poszukał innego leku , tylko jakiego- skoro Paro w takiej dawce działa u Ciebie tak słabo ?

 Znowu jak odstawisz to nie wiadomo jak zareagujesz na sama odstawkę , czy lęki nie wrócą ?

 Nie wiem , mało kto Tutaj bierze tak kosmiczne dawki tego leku .

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem o anafranilu , ale palenie papierosów ponoć obniża skuteczność leku. Dużo nie pale, ale jednak. Jest jeszcze sertralina i wenlafaksyna, tylko problem w tym że one pobudzają też, a mi energii to nie brakuje i bardziej jest potrzebne uspokojenie, które miała dać paro, ciężkie te życie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, bialas55 napisał:

a mi energii to nie brakuje i bardziej jest potrzebne uspokojenie, które miała dać paro, ciężkie te życie.

 czy mogę wnioskować po tym fragmencie Twojej wypowiedzi ,że zauważasz u siebie pewne elementy ADHD , tak zwany <nieogar energetyczyny z impuslwywnym napędem ?, /ciągły chaos i brak spokoju umysłu pomimo wysokiej puli energii ciała ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. W piątek dostałam lek Paroxinor 20mg. 

Najpierw mam brać tydzień pół tabletki. Ulotki nie chciałam czytać ale postanowiłam że może znajdę w necie na jakimś forum jakieś opinie o tym leku..a tak naprawdę, miałam nadzieję przeczytać więcej pozytywnych opinii niż tych złych... 😋😋  

Ale wzięłam wczoraj pół tabletki. Czułam mdłości, potem pół dnia brak apetytu a o 23.00 nadmierny apetyt tak ze wstałam z łóżka i poszłam do lodówki co mi się nigdy nie zdarzało 🙂 potem czytałam forum i przeraziło mnie jak kilka osób napisało, ze po kilku dniach musieli zaprzestać brać ten lek bo tak z nimi źle było.. Ja też sie bardzo boję zwłaszcza że jutro znów do pracy po weekendzie. Zobaczymy jak dziś się bede czuła.

3 lata temu brałam lek Moklar i super na mnie zadziałał. Depresja całkowicie przeszła a lęki przeszły do tego stopnia że sama wychodziłam z domu, ma zakupy itp. Ostatnio znów gorzej się czuje dlatego poszłam do psychiatry i dostałam właśnie Paroxinor.  

Zastanawiam się czy poprostu nie zaprzestać go brać a poprosić psychatre znów o  Moklar . Moklar działal o 1 dnia, i bez skutkow ubocznych. 

Poprostu boję się tego Paroxinoru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Adka_37 napisał:

Poprostu boję się tego Paroxinoru

  Szczęść Boże .

 Biorę Paroxinor już latami  (z przerwami ),,, dla mnie to jeden z lepszych leków na nadwrażliwość , lęki , depresje , traumy etc .

 Jednak nie każdy jest mną ,,, i każdy ma prawo inaczej reagować na ten lek .

 Skoro kiedyś Adka 37 pomógł Ci moklar , pogadaj z lekarzem by może znowu z nim wskoczyć .Ja bym tak zrobił .

 U mnie Paro zadziało ( od pierwszej tabletki , dosłownie ) było to w 2010 bodajże roku ,,, teraz jadę na 10 mg i Dzięki Bogu lek ten do wewspół z Amitryptyliną  braną na noc ) bardzo mi pomaga .

 Z drugiej strony z większością leków jest tak ,że zanim się wkręcą i zaczną dawać dobre efekty to trzeba się sporo czasu ( czasami aż do 6 tygodni ) zdrowo namęczyć z ubokami . 

 Pokój z Tobą .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Kalebx3 Gorliwy napisał:

  Szczęść Boże .

 Biorę Paroxinor już latami  (z przerwami ),,, dla mnie to jeden z lepszych leków na nadwrażliwość , lęki , depresje , traumy etc .

 Jednak nie każdy jest mną ,,, i każdy ma prawo inaczej reagować na ten lek .

 Skoro kiedyś Adka 37 pomógł Ci moklar , pogadaj z lekarzem by może znowu z nim wskoczyć .Ja bym tak zrobił .

 U mnie Paro zadziało ( od pierwszej tabletki , dosłownie ) było to w 2010 bodajże roku ,,, teraz jadę na 10 mg i Dzięki Bogu lek ten do wewspół z Amitryptyliną  braną na noc ) bardzo mi pomaga .

 Z drugiej strony z większością leków jest tak ,że zanim się wkręcą i zaczną dawać dobre efekty to trzeba się sporo czasu ( czasami aż do 6 tygodni ) zdrowo namęczyć z ubokami . 

 Pokój z Tobą .

🙂 dzięki. Ja w sumie czuje się dziś lepiej na tej ćwiartce niż wczoraj  na połówce tabletki.

Może jakoś to będzie 🙂🙂 doraźnie mam Afobam ale właściwie to wolę go nie brać. 🙂

 

Czyli drugi raz go bierzesz? Czy ciągle nieprzerwanie od 2010r.?

Edytowane przez Adka_37

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Adka_37 napisał:

Czyli drugi raz go bierzesz? Czy ciągle nieprzerwanie od 2010r.?

 

 W sumie to 3 razy ,,, zawsze , za każdym razem  sprawdzał  się wybornie (-; . Pierwszy raz spróbowałem go w 1999 roku , jak tylko wszedł na polski rynek .Potem 2010 -2014 , i teraz od lipca 2019 ,,,

 Jak dla mnie jeden z najlepszych antydepów , choć jak każde lekarstwo ma swoje ograniczenia i uboki .Taki klimat (-:

 Pokój z Tobą .

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Kalebx3 Gorliwy napisał:

 

 W sumie to 3 razy ,,, zawsze , za każdym razem  sprawdzał  się wybornie (-; . Pierwszy raz spróbowałem go w 1999 roku , jak tylko wszedł na polski rynek .Potem 2010 -2014 , i teraz od lipca 2019 ,,,

 Jak dla mnie jeden z najlepszych antydepów , choć jak każde lekarstwo ma swoje ograniczenia i uboki .Taki klimat (-:

 Pokój z Tobą .

 

Achaa 🙂🙂

😊 

Ja przy tym leku nawet dobrze się czuje. 3 lata temu brałam Moklar (IMAO) dobrze go przeszłam 🙂 ale po 2 latach przestał działac. 

 

Edytowane przez Adka_37

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Kalebx3 Gorliwy napisał:

 

 W sumie to 3 razy ,,, zawsze , za każdym razem  sprawdzał  się wybornie (-; . Pierwszy raz spróbowałem go w 1999 roku , jak tylko wszedł na polski rynek .Potem 2010 -2014 , i teraz od lipca 2019 ,,,

 Jak dla mnie jeden z najlepszych antydepów , choć jak każde lekarstwo ma swoje ograniczenia i uboki .Taki klimat (-:

 Pokój z Tobą .

 

Witaj!

Jak długo Tobie się rozkręcało paro za każdym razem tak że było choć troszeczkę lepiej?Nie pytam kiedy Cię paro wyrwało z butów tylko po jakim czasie było choć trochę znośnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Slayer napisał:

Witaj!

Jak długo Tobie się rozkręcało paro za każdym razem tak że było choć troszeczkę lepiej?Nie pytam kiedy Cię paro wyrwało z butów tylko po jakim czasie było choć trochę znośnie.

 maxymalnie około 3 tygodni do miesiąca .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja po 3 dniach zaprzestałam brania tego leku na kilka dni. Zacznę znów w poniedziałek. 

Dlaczego?  Bo w piątek mam ważna uroczystość w Kościele a ja przy tym leku nie jestem sobą. Non stop się śmieje z byle czego. Nie Umiem sie skupić. Co by było jakbym tak w piątek miała? I bym w tym Kościele ciągle się śmiała.. 

A w sobotę będę miała kilka gości bo będę obchodzić urodziny. Chciałabym lampkę wina wypić bo nigdy dużo nie piję a jestem taka że przy tego typu lekach nie wypiłabym nawet łyka że strachu ze zaraz coś mi się stanie. Poza tym przez te 3 dni utrzymywaly mi się silne mdłości i bóle głowy. A chce się dobrze czuć. 

 

Także od poniedzialku zacznę znów go brać od ćwiartki tabletki. 

🙂🙂

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś miał podobne przejścia i paro mu pomogła?

Zaczynałem od escitalopramu i sertraliny, a teraz paroksetyna. 

Poprzednie dwa nic mi nie dały, nie koiły lęków, spięcia i drżenia w stanie lęku także nie niwelowały.

Obecnie 2 tygodnie po 20 mg mam za sobą i od wczoraj 40 mg i tak czekam na ten wymarzony efekt po paroksetynie.

Boję się, że nie podziała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej. Arketis 20mg biorę od 10dni. Do tego od 3 dni mam włączona pregabaline. Lęki się pojawiają. Kompletnie jestem bez sił. Nic mi się nie chce aby leżę w łóżku. Nie wiem czy czekac jeszcze czy dzwonić do lekarza i mu o tym powiedzieć. Poradzicie coś bo się martwię. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Ilus napisał:

Hej. Arketis 20mg biorę od 10dni. Do tego od 3 dni mam włączona pregabaline. Lęki się pojawiają. Kompletnie jestem bez sił. Nic mi się nie chce aby leżę w łóżku. Nie wiem czy czekac jeszcze czy dzwonić do lekarza i mu o tym powiedzieć. Poradzicie coś bo się martwię. Pozdrawiam

Jeśli miałabym możliwość aby zadzwonić do lekarza to zadzwoniłabym. Zapytać nie zaszkodzi. :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×