Skocz do zawartości
Nerwica.com

PAROKSETYNA (Arketis, ParoGen, Paroxetine Aurovitas, Paroxinor, Paxtin, Rexetin, Seroxat, Xetanor)


Ania

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, kofel napisał:

Ja nie będę brał za Ciebie odpowiedzialności odnośnie dawkowania Tobie antydepresantów. Skoro jesteś doświadczony życiowo i brałeś mocniejsze miksy to doskonale wiesz jak dawkować/lub nie takie miksy. Dawkuj je sam lub niech zajmie się tym lekarz, który wypisuje Ci bibuły.

Chyba, że ktoś chętny wziąć odpowiedzialność za kolegę?

He he he.  Nie, dziekuje, postoje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ku...wa porąbane to wszytsko dziś już jest nawet spoko, choc się obserwuję i wsłuchuje w siebie.

  Też tak macie że zdarza Wam się kilka dni huu...wych nawet jak juz macie dłuższy czas remisję?

 

Ja za każdym razem się trzęsę że lek przestał działać

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja już od dwóch dni czułem się ok, a dzisiaj znowu zjazd, dopiero na wieczór poczułem się dobrze. Jednak nie jestem dobrym wyznacznikiem, bo dopiero wracam do brania leków, więc takie wahania mają prawo mieć miejsce. Jak wcześniej byłem dłużej na paroksetynie (4 miesiące) to nie obserwowałem takich większych spadków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, kofel napisał:

No ja już od dwóch dni czułem się ok, a dzisiaj znowu zjazd, dopiero na wieczór poczułem się dobrze. Jednak nie jestem dobrym wyznacznikiem, bo dopiero wracam do brania leków, więc takie wahania mają prawo mieć miejsce. Jak wcześniej byłem dłużej na paroksetynie (4 miesiące) to nie obserwowałem takich większych spadków.

 

Przy wchodzeniu to normalka:) Ja już na Paroxetynie z przerwami jadę jakieś 15 lat ale co przerwa to muszę zmienić dawkę na wyższą lub duuużo dłużej czekac na efekt. Teraz od dwóch lat jestem na 40 mg i cały czas było ok a teraz jakiś zjazd niespodziewany, co prawda dopiero mnie trzyma od czwartku, więc jeszcze nie panikuje, ale obawa że dawkę trzeba będzie jednak podnieść pozostaje gdzieś z tyłu głowy.

 

   Kiedyś już tak miałem że pomimo, że brałem 20 mg jakieś dwa lata to nerwica wróciła. I było tak dziwnie u mnie że tydzień ok a tydzień do bani i tak ze dwa miechy - potem już miałem dośc takich wachnięć i podniosłem dawkę do 30 - po dwóch tygodniach ustąpiło i tak na 30 pół roku potem zszedłem do 20 mg i  po jakimś pół roku do 0mg bo myślałem że jestem taki mocny:) Ale nerwica wróciła po pół roku i tak znów seroxat tyle że się rozkręcał z pół roku- ale to też przeze mnie bo długo wchodzę na dawki i się czaiłem zamiast od razu wziąć 40 mg - bo dopiero przy tej dawce mi się unormowało

 

 Hujowo troszkę że jak jestem na leku to nerwica mi wróciła, myślałem że taka profilaktyka jakoś mnie uchroni od nawrotów a tu taki zjazd.  Chyba że to przez fajki, przeziębienie , i kilka silnych emocji i teraz się organizm ciut zbuntował i przejdzie za parę dni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, qba napisał:

 

Przy wchodzeniu to normalka:) Ja już na Paroxetynie z przerwami jadę jakieś 15 lat ale co przerwa to muszę zmienić dawkę na wyższą lub duuużo dłużej czekac na efekt. Teraz od dwóch lat jestem na 40 mg i cały czas było ok a teraz jakiś zjazd niespodziewany, co prawda dopiero mnie trzyma od czwartku, więc jeszcze nie panikuje, ale obawa że dawkę trzeba będzie jednak podnieść pozostaje gdzieś z tyłu głowy.

 

   Kiedyś już tak miałem że pomimo, że brałem 20 mg jakieś dwa lata to nerwica wróciła. I było tak dziwnie u mnie że tydzień ok a tydzień do bani i tak ze dwa miechy - potem już miałem dośc takich wachnięć i podniosłem dawkę do 30 - po dwóch tygodniach ustąpiło i tak na 30 pół roku potem zszedłem do 20 mg i  po jakimś pół roku do 0mg bo myślałem że jestem taki mocny:) Ale nerwica wróciła po pół roku i tak znów seroxat tyle że się rozkręcał z pół roku- ale to też przeze mnie bo długo wchodzę na dawki i się czaiłem zamiast od razu wziąć 40 mg - bo dopiero przy tej dawce mi się unormowało

 

 Hujowo troszkę że jak jestem na leku to nerwica mi wróciła, myślałem że taka profilaktyka jakoś mnie uchroni od nawrotów a tu taki zjazd.  Chyba że to przez fajki, przeziębienie , i kilka silnych emocji i teraz się organizm ciut zbuntował i przejdzie za parę dni

No u mnie antydepresanty tez przestaly dzialac kilka razy.  Chyba tak po 2-3 latach. Ale mi nie podwyzszali tylko zamiana na inne.

Wydaje mi sie ze to jest prawie pewne, ze sie zle czujesz przez tych kilka nieprzyjemnych emocji. No chyba ze to jakies zwykle chwilowe zdenerwowania czy cos. Ale jak jakis stres czy smutek trwajacy kilka dni to prawie na pewno od tego. A jeszcze jak masz tendencje do myslenia duzo o danym problemie to juz calkiem.

Tak mi sie wydaje.

Edytowane przez Miss Worldwide

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak Ci zmieniali prochy - to działały? Działają?

 

  Dziś już jest nawet bardzo dobre samopoczucie, więc mam nadzieję że to przez ostatnie okoliczności. Rzuciłem też palenie, może to placebo ale poczytałem w necie i przy wieluprochach piszą że u palaczy może być potrebna wieksza dawka lub że szybciej metabolizują leki. 

 

"Praktycznie żaden z palących nie wie, że papierosy mogą modyfikować i niwelować farmakologiczne działanie przyjmowanych przez niego lekarstw. Do leków, które wchodzą w interakcje u palaczy, należą między innymi: teofilina (lek rozkurczający drogi oddechowe), klozapina (lek przeciwpsychotyczny stosowany w leczeniu schizofrenii), kortykosteroidy wziewne (stosowane w astmie), beta-blokery (grupa leków używanych w leczeniu nadciśnienia tętniczego) czy złożone, hormonalne środki antykoncepcyjne. To zaledwie garstka spośród nich. Tymczasem w przypadku leków o wąskim indeksie (np. teofilina), nawet niewielkie zmiany mogą mieć znaczący wpływ na bezpieczeństwo terapii. Bywa, że aby leczenie u  palaczy było skuteczne potrzebne są większe dawki leku wchodzącego w interakcje ze składnikami dymu tytoniowego. Analogicznie proces rzucania palenia może wymagać zmniejszenia dawki leku, aby zapobiec działaniom niepożądanym."

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się ,że palenie nie wpływa akurat na metabolizm paroksetyny chociaż w przypadku innych leków np. duloksetyny zmniejsza stężenie leku w każdym bądź razie ja je rzuciłem wspomagając się cytyzyną i jestem 9 dzień kuracji ze względu na codzienne bóle głowy ,które mi nasilało i dolegliwości bólowe ze strony serca bo mam podejrzenia dusznicy bolesnej i czekam w trybie pilnym do kardiologa po prostu po 9 latach zaczynam odczuwać negatywne skutki palenia ( e-papierosa).

Edytowane przez picziklaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak jest z Paroksetyną ale doczytałem, że przy jej metaboliźmie bierze udział jakiś cytochrom P450 przy metaboliźmie nikotyny też P450 więc dla swojego spokoju wolę nie palić, choć bardzo lubię.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra decyzja. Ogólnie cytochrom P450 bierze udział przy metabolizmie praktycznie każdego leku. Jest lek, np karbamazepina, który całkowicie przyśpiesza ten cytochrom. Jest jego induktorem. I przyśpiesza rozkład wszystkich leków (nawet swój) i niektórych witamin rozkładanych przez ten enzym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.12.2019 o 22:05, qba napisał:

 

Przy wchodzeniu to normalka:) Ja już na Paroxetynie z przerwami jadę jakieś 15 lat ale co przerwa to muszę zmienić dawkę na wyższą lub duuużo dłużej czekac na efekt. Teraz od dwóch lat jestem na 40 mg i cały czas było ok a teraz jakiś zjazd niespodziewany, co prawda dopiero mnie trzyma od czwartku, więc jeszcze nie panikuje, ale obawa że dawkę trzeba będzie jednak podnieść pozostaje gdzieś z tyłu głowy.

 

   Kiedyś już tak miałem że pomimo, że brałem 20 mg jakieś dwa lata to nerwica wróciła. I było tak dziwnie u mnie że tydzień ok a tydzień do bani i tak ze dwa miechy - potem już miałem dośc takich wachnięć i podniosłem dawkę do 30 - po dwóch tygodniach ustąpiło i tak na 30 pół roku potem zszedłem do 20 mg i  po jakimś pół roku do 0mg bo myślałem że jestem taki mocny:) Ale nerwica wróciła po pół roku i tak znów seroxat tyle że się rozkręcał z pół roku- ale to też przeze mnie bo długo wchodzę na dawki i się czaiłem zamiast od razu wziąć 40 mg - bo dopiero przy tej dawce mi się unormowało

 

 Hujowo troszkę że jak jestem na leku to nerwica mi wróciła, myślałem że taka profilaktyka jakoś mnie uchroni od nawrotów a tu taki zjazd.  Chyba że to przez fajki, przeziębienie , i kilka silnych emocji i teraz się organizm ciut zbuntował i przejdzie za parę dni

A napisz nam czy pijesz czasami alkohol? kiedy, jakie dawki? ja mam tak jak ty od 15 lat z przerwami, też myślałem, że jestem mocny i schodziłem do 0 a potem długi powrót, za kolejnym razem też zauważyłeś , że dłuuuugo się rozkręca? u mnie nawet 2-3 mce, .

Ja też mam słabsze dni, ale potem wraca wszystko do normy.

Edytowane przez SebaNN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, SebaNN napisał:

A napisz nam czy pijesz czasami alkohol? kiedy, jakie dawki? ja mam tak jak ty od 15 lat z przerwami, też myślałem, że jestem mocny i schodziłem do 0 a potem długi powrót, za kolejnym razem też zauważyłeś , że dłuuuugo się rozkręca? u mnie nawet 2-3 mce, .

Ja też mam słabsze dni, ale potem wraca wszystko do normy.

tak zauważyłem , że przy każdorazowym wejściu coraz dłużej się rozkręca i hmm..powoduje jakby większe doły na początku. Dwa lata temu jak wchodziłem na 40 mg to na dobrą sprawę lek się rozkręcał jakieś 6 miesięcy. Tak, tak niech się nikt nie dziwi. Juz opisuję jak to było. Pierwsze efekty jak zwykle po dwóch tygodniach ale to nie sa te efekty na które czekamy, po prostu ciut mniejsze lęki ale nadal doły myślowe i gonitwa myśli. Potem gdzieś po miesiącu nagle cyk świat jest piekny i tak jest z miesiąc, potem znów dół i zastanawianie się co jest grane? Czy Seroxat przestal działać czy co? I znów tydzień doła i znów nagle świat jest zajebisty. jednym słowem coraz krótsze dołki, coraz większe okresy lepszego samopoczucia. I teraz już dwa lata był w sumie spokój.

   

   Co do alkocholu. Pytałem swojego magika a że normalny z niego gość to normalnie mi powiedział, że mogę się napić. Ogólnie mam taka robotę że nie mam kiedy się dobrze schlać ale tak zdarza mi się. Czy dużo? Nie wiem połowę rozlewam 🙂 a tak na powaznie to zależy od nastroju i imprezy najwięcej powiedzmy że coś koło 3/4-do 1l czystej potrafię zrobić. Czy mam jakies skutki uboczne? Nie nie zauważyłem, oprócz większego kaca, ale to już może nie ten wiek że się waliło do rana i potem szło do roboty:) więc raczej to nie wina paroksetyny

   Co do tego czy w dniu picia biorę lek? Tak biorę, ja generalnie staram się nie omijac dawek

 

SebaNN  - napisz na jakiej dawce jesteś teraz? I czy brałeś wcześniej coś innego i działało??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam silne zaburzenia lękowe objawiają się tym iż mam leki przed ludźmi przed rozmowami o pracę przed spotkaniami jeśli dochodzi do rozmowy o pracę dostaje ataku lęku mam nowotwora jelita grubego chciałbym wyjść na prostą byłem u kilku psychiatrów miałem takie leki ale stosowałem krótko bo bałem się skutków ubocznych arketis escitil cital efectin egzysta chciałbym wrócić do jakiegoś leku który zniweluje mi zaburzenia lękowe ale aby nie powodował silnego apetytu przybierania na wadze nie zamulal nie powodował silnej potliwości błagam o pomoc 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pauleta. Żeby to było takie proste. Jak jesteś w czarnej d... To w tym momencie nie interesuje Cię przybranie kilku kilo czy spocone łapy uwierz mi. W przeciwnym wypadku szukasz leku który nie istnieje. Zawsze jest coś za coś. Jak usuwa lęki to też często przymula i odwrotnie. Jak się super po tym śpi to można przytyć. I tak dalej i tak dalej. Rozumiem że jesteś zdesperowany. Nie winie Cię. Sam tak miałem. Ale co organizm to reakcja. Ciężko powiedzieć co akurat Tobie spasuje. Porozmawiaj dokładnie z lekarzem. Mam to i to jestem taki i taki obawiam się skutków ubocznych. I niech kumaty lekarz coś dobierze i bierz to przez dwa miechy co najmniej. Cierpliwości i trzymaj się stary! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, seneri napisał:

Zawsze jest coś za coś. Jak usuwa lęki to też często przymula i odwrotnie. Jak się super po tym śpi to można przytyć. I tak dalej i tak dalej

 (-;

 - dokładnie i właśnie , ,,a potem ( przynajmniej ja ) szukasz leku , który by te złe strony podstawowego leku ( który pomaga na  główną chorobę )owe niechciane uboki wyeliminował , a pozostawił -ba , a nawet wzmocnił ) lek podstawowy . Jak juz coś znajdujesz , to trzeba znowu dawke wyczuć , by tu  nie za dużo , a tam nie za mało . A wszystko to  w dziejącym i zmieniającym się co godzinę   Bycie , który pracuje , śpi ,żre ,chodzi  , gada , pisze , pierdoli , dzwoni ,,,całuje dziecko na dobranoc , w dzień go pogania ,żeby nie spóżnił się do szkoły,,,żeby tylko auto zapaliło , bo idą mrozy  . Tabletki , teer-az ta  , za dwie godziny tamta , tu pół kapsułki  , przed jedzieniem , koniecznie na pusty zołądek, tamta znowu o  15  , ale ,,,, leczenie staje się sztuką grabarza ,,, jeszcze oddycham , ,, jeszcze jęczę , chodzi tylko o prawdziwy trening kościotrupa ,,, hhahehhe.

 Cierpliwości .Wytrwałości , celnych strzałów , gola !

 

youtube.com/watch?v=8C-VJ0cI23w&list=RDtn8EUSfZEgE&index=2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×