Skocz do zawartości
Nerwica.com

PAROKSETYNA (Arketis, ParoGen, Paroxetine Aurovitas, Paroxinor, Paxtin, Rexetin, Seroxat, Xetanor)


Ania

Rekomendowane odpowiedzi

Byłem dziś u nowego magica z zamiarem powrotu z Anafranilu 75  na Paro.Magic stwierdził że z mojego zestawu na lęki tylko Benzo jest przeciwlękowe a Anafranil oraz Mirta nie.

Mirta to mi nie musiał nawet mówić bo wiem od czego jest,ale co do Franka się zdziwiłem bardzo bo wiele osób nawet tu na forum twierdzi że jest on ciężkim działem i lekiem ostatniej szansy na lęki.Wypisał mi recepty na  mój poprzedni  zestaw bo mu przyniosłem ksero mojego menu do lekarza rodzinnego.

Mam się męczyć dwa miechy bo stwierdził,że na pierwszej wizycie on nigdy nie zmienia leków,a następnym razem mam mu przynieść historię z ostatnich miesięcy od poprzedniego magica.

I co,pozostało mi czekać do grudnia w moim chujowym samopoczuciu?

Pierdolę to,idę do mojego lekarza rodzinnego po Paxtin20.

Ma ktoś na forum rozeznanie jak na zakładkę zejść bezboleśnie z Anafranilu 75 w dawce 112,5 (tj.półtorej tabsa) na Paro20?

Mam już naprawdę dosyć tej pierdolonej męczarni!

Jeżeli ktoś mi coś doradzi będę bardzo wdzięczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Slayer napisał:

Byłem dziś u nowego magica z zamiarem powrotu z Anafranilu 75  na Paro.Magic stwierdził że z mojego zestawu na lęki tylko Benzo jest przeciwlękowe a Anafranil oraz Mirta nie.

Mirta to mi nie musiał nawet mówić bo wiem od czego jest,ale co do Franka się zdziwiłem bardzo bo wiele osób nawet tu na forum twierdzi że jest on ciężkim działem i lekiem ostatniej szansy na lęki.Wypisał mi recepty na  mój poprzedni  zestaw bo mu przyniosłem ksero mojego menu do lekarza rodzinnego.

Mam się męczyć dwa miechy bo stwierdził,że na pierwszej wizycie on nigdy nie zmienia leków,a następnym razem mam mu przynieść historię z ostatnich miesięcy od poprzedniego magica.

I co,pozostało mi czekać do grudnia w moim chujowym samopoczuciu?

Pierdolę to,idę do mojego lekarza rodzinnego po Paxtin20.

Ma ktoś na forum rozeznanie jak na zakładkę zejść bezboleśnie z Anafranilu 75 w dawce 112,5 (tj.półtorej tabsa) na Paro20?

Mam już naprawdę dosyć tej pierdolonej męczarni!

Jeżeli ktoś mi coś doradzi będę bardzo wdzięczny.

A co lekarz rodzinny nie bedzie wiedzial?

Niektorych lekow nie mozna mieszac takze uwazaj. Ja przechodzilam z Pristiq na Sertraline to nie bylo az tak zle. Kazal znizyc chyba o polowe pristiq i dal 25 sertry. I chyba co 2 tyg zmniejszalam jedno a zwiekszalam drugie. 

A czemu nie daje na pierwszej wizycie? A nie mozesz drugiej miec wczesniej np za tydzien a nie w grudniu? Pozalatwiaj wszystkie papiery i idz szybciej. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Slayer napisał:

Byłem dziś u nowego magica z zamiarem powrotu z Anafranilu 75  na Paro.Magic stwierdził że z mojego zestawu na lęki tylko Benzo jest przeciwlękowe a Anafranil oraz Mirta nie.

Mirta to mi nie musiał nawet mówić bo wiem od czego jest,ale co do Franka się zdziwiłem bardzo bo wiele osób nawet tu na forum twierdzi że jest on ciężkim działem i lekiem ostatniej szansy na lęki.Wypisał mi recepty na  mój poprzedni  zestaw bo mu przyniosłem ksero mojego menu do lekarza rodzinnego.

Mam się męczyć dwa miechy bo stwierdził,że na pierwszej wizycie on nigdy nie zmienia leków,a następnym razem mam mu przynieść historię z ostatnich miesięcy od poprzedniego magica.

I co,pozostało mi czekać do grudnia w moim chujowym samopoczuciu?

Pierdolę to,idę do mojego lekarza rodzinnego po Paxtin20.

Ma ktoś na forum rozeznanie jak na zakładkę zejść bezboleśnie z Anafranilu 75 w dawce 112,5 (tj.półtorej tabsa) na Paro20?

Mam już naprawdę dosyć tej pierdolonej męczarni!

Jeżeli ktoś mi coś doradzi będę bardzo wdzięczny.

Podaje ci link niestety po hiszpansku. Ale jest tabelka to mozesz zerknac albo jak masz kompa to se wrzucic tekst do translatora. Jak sie otworzy stronka to kliknij download full pdf i sciagnij sobie ten tekst. Kazdy antydepresant jest tam opisany.

Na pierwszy rzut oka nie ma problemu z twoja zmiana. Pol dawki zmniejszasz i pol dawki wprowadasz nowego. Jak cos ci nie bedzie tlumaczyc to daj znac. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie. A ten twoj franek to trojcykliczny tak? Wiec jest napisane, ze musisz zmniejszyc dawke o pol, wprowadzic mala dawke SSRI i sukcesywnie zmniejszac pierwszy a zwiekszac drugi.  Ale chyba nie pisze co ile czasu zmnieniac dawki i i jakie dokladnie dawki. Takze niestety ale lepiej do lekarza  z tym. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kochana Miss!

Ten mój Franek tj. Anafranil 🙂

Ten lekarz  mi zakomunikował,że tak po prostu ma taką zasadę,że na pierwszej wizycie nie zmienia poprzednich cukierków na nowe.To co to ma znaczyć,że jak ktoś do niego zajdzie w bardzo wielkiej potrzebie i czuje się jak ścierwo to ma się chyba po prosu wychuśtać lub stanąć przed tirem bo on ma taką zasadę i mu dopiero zmieni za dwa miechy.

No ludzie,litości.

Już do niego nie wracam,szukam dalej.

Ten Black Magic już mnie wczoraj od razu ujął tym,że się mnie zapytał:

"Kto mi zmniejszył dawkę do połówki"?

Dalej mówi że Anafranilu 75 się nie dzieli bo traci swoje właściwości.

Cholera mać,ja mu na to,że je się się dzieli bo posiadają podziałkę,to na mnie tylko spojrzał i nic.

Nie mam pojęcia czy on jest idiotą,czy po prostu chciał mnie sprawdzić,bo oni tak czasami postępują.

To mi jakoś podpada żeby młody Magic w wieku ok.40 lat był takim kretynem,no ale w tym świecie wszystko jest możliwe.

Pozdro!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zamianę paroksetyny na klomipramine "na zakładkę" bym się nie bawil, bo paro zwiększa stężenie klomi 4 krotnie. Lepiej poczekać 1-2 dni po odstawieniu i zacząć anafranil. Z fluwoksaminy na klomi podobnie.

Edytowane przez Natrętnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Natrętnik napisał:

W zamianę paroksetyny na klomipramine "na zakładkę" bym się nie bawil, bo paro zwiększa stężenie klomi 4 krotnie

 

 nigdy nie zamieniałem paro na klomi , ani na odwrót ,,, jednak próbowałem się leczyć obydwona lekami jednocześnie w mixie .

 Zdecydowanie moge stwierdzić ,że przy paro  anafranil ma zdecydowanie większe pierdzielnięcie . Tak samo jak przy paro - anafranil , jest przy esci - anafranil , jak nie mocniej .

 Jeśli chodzi konkretnie o paro , to przy dawkach 15 mg , już dawka 10 mg anafranilu miała silny norradrenalinowy wydżwięk .Jechałem na tym zestawie około miesiąca .Nie polecam osobiście tego mixu ,,, za duża nerwówa , ale jak ktoś cierpi na głęboką depresję z brakiem napędu i maraznem to można pokombinować ( oczywiście za zgoda swojego lekarza prowadzącego ). Na własna rękę taka lekowa kompozycja to duże ryzyko odpału .

 Sleyer powodzenia .

 

 Pamiętaj ,że paro może wyrwać z lęków kosztem udupienia i chęci na jakąkolwiek aktywność , napisałem celowo " może " , bo wcale nie musi . Wszystko będzie zależeć od dawki ,,, 

 

 Najgorszy mix jaki brałem to ( jęsli chodzi o SSRI -do SRRI ) to esci + fluwoksamina . Rozpierducha mózgowa na amen . Po jednym dniu powiedziałem  sobie Nigdy Więcej tej polewki,,, innym też nie radze .

 Mixy , owszem są dobre , ale nie u wszystkich ,,, dla "zabawy" nie ma co , jedynie  jak celny  strzał z dupy do ciężkich depresji , lęków upartych i uporczywych .

 

Edytowane przez Kalebx3 Gorliwy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Elendil napisał:

Niewiem co powoduje takie napady głodu że nieda się wytrzymać paro ? Lamo ? Prega?

 

 miałem to samo ,,,, hehe 

 i tu Cie zaskocze , ,,, soplówka 

 Odstaw na 3 dni i zobaczysz ,że mega apetyt szybko zniknie .

 

Edytowane przez Kalebx3 Gorliwy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Elendil napisał:

Niewiem co powoduje takie napady głodu że nieda się wytrzymać paro ? Lamo ? Prega?

 

 miałem to samo ,,,, hehe 

 i tu Cie zaskocze , ,,, soplówka - masz ją w podpisie , mniemam ,że bierzesz )

 Odstaw na 3 dni i zobaczysz ,że mega apetyt szybko zniknie .

 

Edytowane przez Kalebx3 Gorliwy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Elendil napisał:

Niewiem co powoduje takie napady głodu że nieda się wytrzymać paro ? Lamo ? Prega?

Na paro schudlam jakos 10kg i to szybko. Nie szlo jesc. Odrzutka totalna. Wtedy wlasnie najmniej wazylam w czasie mojego doroslego zycia. 48kg. Dodam, ze teraz waze 65 i nie jestem gruba. Raczej taka normalna i lekki brzuszek 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Kalebx3 Gorliwy napisał:

 

 miałem to samo ,,,, hehe 

 i tu Cie zaskocze , ,,, soplówka - masz ją w podpisie , mniemam ,że bierzesz )

 Odstaw na 3 dni i zobaczysz ,że mega apetyt szybko zniknie .

 

To mówisze że soplówka jeżowata powoduje wzmożony apetyt?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Slayer napisał:

Kochana Miss!

Ten mój Franek tj. Anafranil 🙂

Ten lekarz  mi zakomunikował,że tak po prostu ma taką zasadę,że na pierwszej wizycie nie zmienia poprzednich cukierków na nowe.To co to ma znaczyć,że jak ktoś do niego zajdzie w bardzo wielkiej potrzebie i czuje się jak ścierwo to ma się chyba po prosu wychuśtać lub stanąć przed tirem bo on ma taką zasadę i mu dopiero zmieni za dwa miechy.

No ludzie,litości.

Już do niego nie wracam,szukam dalej.

Ten Black Magic już mnie wczoraj od razu ujął tym,że się mnie zapytał:

"Kto mi zmniejszył dawkę do połówki"?

Dalej mówi że Anafranilu 75 się nie dzieli bo traci swoje właściwości.

Cholera mać,ja mu na to,że je się się dzieli bo posiadają podziałkę,to na mnie tylko spojrzał i nic.

Nie mam pojęcia czy on jest idiotą,czy po prostu chciał mnie sprawdzić,bo oni tak czasami postępują.

To mi jakoś podpada żeby młody Magic w wieku ok.40 lat był takim kretynem,no ale w tym świecie wszystko jest możliwe.

Pozdro!

Napisalam wczesniej gdzie masz kliknac i jest napisane jak zmieniac ale nie podalam linka haha. Sory.

https://www.researchgate.net/publication/303333831_Como_cambiar_de_antidepresivo

Tak jak pisalam, to jest po hiszpansku ale mozesz w translatora wrzucic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, GłupiaSowa napisał:

@Miss Worldwidenie działało. To moje pierwsze podejscie do paroksetyny. Nie działa w ogóle. 

A inne kiedys dzialaly? Moze 3 tyg to jeszcze za malo. Moze z 4, 6 tyg potrzebuje. Ja niestety nie pamietam w ile zaczelo dzialac. To bylo 15 lat temu 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Miss Worldwidewenlafaksyna dała mi świetne 2 lata, odstawiłem i wszystko wróciło. Mecze się już rok. Drugi raz wenlafaksyna nie zadziałała. Czy jest na forum jakiś przypadek aby podniesienie dawki paroksetyny sprawiło, że było wszystko ok a na niższych dawkach było dno i wodorosty ? Proszę o odpowiedzi. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żegnam się z lekami z grupy SSRI. Praktycznie na każdym jaki zazywalem czułem się jak d..a w lesie. Paro to kolejny lek, na którym po 2 m-cach zażywania czułem się coraz gorzej, a nie lepiej. A nie wierzę że po 8- 12 tyg. nastąpiło by jakieś magiczne uzdrowienie. Także wracam do "króla" antydepresantow i jak zwykle od pierwszego dnia czuje się lepiej. Nagle zniknęły wszystkie uboki ssrajow, a po klomi ich nigdy nie miałem. Nie dam się więcej namówić na ssri.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paroksetyna wyjątkowo długo się rozkręca w pełni w działaniu za fluoksetyną w szczególności przy OCD także po pierwsze nie stosowałeś jej 2 miesiące bo z tego co pamiętam to może z miesiąc, a po drugie popełniłeś głupotę. :), tak zmieniać leki skacząc z kwiatka na kwiatek będziesz całe życie, a masz już 37 lat ( ja 23). U mnie w pełni się rozkręciła jej dawka po 12 tygodniach ale okazała się niewystarczająca bo przypominała mi w działaniu klomipramine 75-150 mg działając słabo przeciwlękowo dlatego już jestem na 60 mg. Wszystkie leki antydepresyjne i tak mają zbliżoną skuteczność tylko przy doborze leku u pacjenta przez lekarza kieruje się profilem tolerancji występowania skutków ubocznych i interakcji pomiędzy innymi lekami, które bierze pacjent. 

Edytowane przez picziklaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, GłupiaSowa napisał:

@Miss Worldwidewenlafaksyna dała mi świetne 2 lata, odstawiłem i wszystko wróciło. Mecze się już rok. Drugi raz wenlafaksyna nie zadziałała

 

 zupełnie , tak samo jak mój kolega .

 Uwierzył ,że może bez wenli dalej ciągnąć życie juz uzdrowionego człowieka . 

 Rzeczywistość choroby  była na tyle okrutna ,że musiał szybko wracać do wenlii ,,, ale ta niestety - ile by jej nie wziął - już w ogóle nic nie pomagała . 

 Teraz jedzie na innym leku .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Natrętnik napisał:

Żegnam się z lekami z grupy SSRI. Praktycznie na każdym jaki zazywalem czułem się jak d..a w lesie. Paro to kolejny lek, na którym po 2 m-cach zażywania czułem się coraz gorzej, a nie lepiej. A nie wierzę że po 8- 12 tyg. nastąpiło by jakieś magiczne uzdrowienie. Także wracam do "króla" antydepresantow i jak zwykle od pierwszego dnia czuje się lepiej. Nagle zniknęły wszystkie uboki ssrajow, a po klomi ich nigdy nie miałem. Nie dam się więcej namówić na ssri.

 

 I dobrze robisz , 

 po 2 miesiącach to już dwa razy powinno zatrybić , a nie ,że Ty czułeś się na Paro gorzej niż gorzej . Nie wierz w to ,że jakbys jeszcze z tydzień - miesiać pociągnął to byś dopiero ,,, bzdura .

 Nie dla Ciebie paro ,,, ale czy wszystkie leki z grupy SSRI , to juz sam musisz podjąć decyzję .

 U mnie paro zadziaiałało ne lęki od pierwszej dawki , po 4 latach przerwy ,,,i było juz tylko coraz lepiej .

 

"Żegnam się z lekami z grupy SSRI,,, "

--- ja 10 lat temu definitywnie pożegnałem się z Coaxilem i nigdy do tego syfu  nie wrócę .

 

Edytowane przez Kalebx3 Gorliwy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS

 Królem Depresantów jest Matka Ketamina , ew. czysta MXE ( nie z chińskiego zaplecza ).WAŻNA JEST CZYSTOŚĆ  SUBSTY!!!

 Po dniu " zabawy'' z halunami i rozmiękczeniem dupy na 4 dni wracasz do życia , choćbyś wcześniej leżał " umarły " w największej depresji życia .

 Zabawa bardzo niebezpieczna , z dwóch powodów ,

- pierwsze to , trudność w zdobyciu  czystej ketaminy ( chyba ,że jesteś anestezjologiem lub weterynarzem ) . Odradzam kupowanie od niepewnych typów , bo można skończyć fazę na cmentarzu .

 -Po drugie ,,, NIE MA BATA ,żebyś nie powtórzył " leczenia " ketą .

-aha  i po trzecie oczywiście nie odstawiasz swojej ulubionej Klomipraminy ( czy u mnie Paro ) , którą walisz w gębę codziennie .

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×