Skocz do zawartości
Nerwica.com

PAROKSETYNA (Arketis, ParoGen, Paroxetine Aurovitas, Paroxinor, Paxtin, Rexetin, Seroxat, Xetanor)


Ania

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś zrobiłem rowerem trasę, na której miałem ataki lęku i przestałem nią jeździć.

Był spokój, w miejscu gdzie zazwyczaj mnie łapało był spokój. Nie przejmowałem się tym, a w głowie pozytywne myśli.

We środę odstawiam benzo. Mam nadzieję, ze bedzie ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Miss Worldwide napisał:

Ale jak na ulotce Asentry mniej objawow? Chyba Zoloft jest oryginalny i ma wiecej objawow ubocznych?

No to własnie chodzi Zoloft jest oryginalny i piszą jak trzeba i jak jest . Powinni pisać we wszystkich odpowiednikach jak jest w ulotce Zoloftu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Elendil napisał:

No to własnie chodzi Zoloft jest oryginalny i piszą jak trzeba i jak jest . Powinni pisać we wszystkich odpowiednikach jak jest w ulotce Zoloftu.

Ah ok. Myslalam, ze masz na mysli, ze wymienia mniej ubokow czyli ma mniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja po zwiększeniu dawki na 50 mg 11 dzień mam każdy poranek lepszy i żywszy od poprzednich chociaż biorę przeważnie paxtin i uważam, że po prostu organizm po zwiększeniu dawki się przyzwyczaja i mijają tego skutki uboczne. 

Edytowane przez picziklaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zara, co to znaczy najlepszy ?

Tzn, jest to pierwszy preparat wydany na rynek z Paroksetyną ?

Jest w /cenzura/ drogi, i widze, że nie ma zniżek.. hm dziwne.

;

Ja tam różnicy nie widzę, działa raczej tak samo, ale osobiście lepiej toleruje bezwodnik (chyba) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, picziklaki napisał:

Dzisiaj stwierdziłem ,że zutylizuje najtańszy lek generyczny paroksetyny ,,paroxinor 20 mg 30 tab'' i sobie będę go brał do końca opakowania, wypowiem ci czy czuje różnice między paxtinem 

Paxtin kto produkuje ? Sandoz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seroxat działa trochę inaczej jeśli chodzi o ogólne samopoczucie, niż Paxtin. Ciężko powiedzieć czy lepiej, są plusy i na minus np. większa nerwowość, drazliwosc, ale większa motywacja żeby rozpocząć kolejny dzień. Czuje się jakbym na wenle przeskoczył, dziwne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paroksetyna zawsze podwyższała mi cholesterol nawet do 250 mg , przy zdrowej diecie ( dobrej, normalnej diecie , nie jakiejś ekopoppier--nej ). Normalnie to zwykle mam  140 mg. Podwyższała cholesterol , ale rozrzedzała krew .

 Lekarka już mi chciała wypisywać leki na jego obniżenie, wziąłem z ciekawości  ,,, po 3 dniach brania tego świństwa wywaliłem z miejsca do kosza .Ból mięsni i brzuch jak u rodzącej wygłodniałej Afrykanki z głębokiego buszu .

 Wczoraj na noc wziąłem razem z sterolami policosanol 10 mgSwansona ( mocne jak bat ) .

 Dzisiaj nastrój lękliwy , jestem pewny ,że tego od tego syfu .

 

 https://www.domzdrowia.pl/artykul/podwyzszony-cholesterol-moze-przyczynic-sie-do-rozwoju-depresji-582

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paroksetyna zawsze podwyższała mi cholesterol nawet do 250 mg , przy zdrowej diecie ( dobrej, normalnej diecie , nie jakiejś ekopoppier--nej ). Normalnie to zwykle mam  140 mg. Podwyższała cholesterol , ale rozrzedzała krew .

 Lekarka już mi chciała wypisywać leki na jego obniżenie, wziąłem z ciekawości  ,,, po 3 dniach brania tego świństwa wywaliłem z miejsca do kosza .Ból mięsni i brzuch jak u rodzącej wygłodniałej Afrykanki z głębokiego buszu .

 Wczoraj na noc wziąłem razem z sterolami policosanol 10 mgSwansona ( mocne jak bat ) .

 Dzisiaj nastrój lękliwy , jestem pewny ,że tego od tego syfu .

 

 https://www.domzdrowia.pl/artykul/podwyzszony-cholesterol-moze-przyczynic-sie-do-rozwoju-depresji-582

uboki po Paro:

Bardzo często: nudności, zaburzenia seksualne. Często: zmniejszenie apetytu, zaparcia, biegunka, suchość błony śluzowej jamy ustnej, senność, bezsenność, pobudzenie, zawroty głowy, drżenie, niewyraźne widzenie, ziewanie, nadmierne pocenie się, osłabienie, zwiększenie masy ciała, zwiększenie stężenia cholesterolu. 

Edytowane przez Kalebx3 Gorliwy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Natrętnik napisał:

Też macie takie dni na paro, że żołądek wam glupieje ?

Kurczę, wczoraj tak miałem, takie ciepło od żołądka.. coś ala zgaga, odbijało się czasem rzygami,

ale raczej nie zwalałbym tego na Paroksetyne, bo jadłem bardzo słone, pieprzne i przyprawione rzeczy,

do tego poszło 300mg aspirynki (która ponoć siada na żołądek), i bardzo dużo zielonej herbaty, może nawet 2.5 litra

 

Dzisiaj zeszło.

 

 

 

A Ty co masz na myśli ?

Edytowane przez Mutylator

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W czerwcu robiłem gastroskopie (jako ostatnie badanie) i wyszło, że mam zapalenie żołądka. Wcześniej żołądek nie bolał, ale za to dieta była masakryczna: cola i czekolada lub chipsy po treningach.

Jak zacząłem brać Elicea to żołądek zaczął pobolewać, głównie w jednym miejscu trochę nad pępkiem. Po Seraxacie mam czasem zgagę i ból brzucha jak przy Elicea.

Dieta zmieniona na pełnoziarnistą, owoce i warzywa, napojów gazowanych nie pijam od lutego (zdarzy się cola jak mnie ssie :)).

Czasem mi się to przeplata, raz pali mnie głowa po czym przechodzi i zaczyna boleć żołądek ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmniejszam paro do 40 mg i rispo do 0,5 z 1,5 mg. Dopóki nie minie te 12 tyg. na paro nie będę tego ruszal, bo to bez sensu. Teraz te 50 mg to chyba za dużo, łapie na tej dawce stany mega zamotania i czuje się jak niemota, jakiś taki pipowaty. Męczące myśli obsesyjne, te najgorsze, się wyciszyly po rispolepcie, więc można zmniejszyć do dawki podtrzymujacej, a może jak paro zacznie działać na 100 % to będzie można calkiem odstawić Rispolept. Pożyjemy zobaczymy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi za bardzo na łeb siadlo 50 mg w połączeniu z risperidonem, a jego nie odstawie, bo to chyba jedyny neuroleptyk, który namacalnie i szybko tłumi mi poczucie przymusu w ocd. Dawka 0,5 mg też daje radę, ale paro zwiększa stężenie rispoleptu 1,8 raz a przy dawce paro 40 mg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam z leków neuroleptycznych atypowych amisulpiryd ale on po paru godzinach okresu czasu w dawce 50-100 mg poprawia samopoczucie, zwiększa napęd energie i motywacje do działania ale wskutek uboczny działa w sposób lękorodny, wywołuje niepokój psychoruchowy i nerwowość , mam po nim trudności z zasypianiem i jeszcze bóle głowy więc jest potencjalnie szkodliwy ,a na OCD nie pomaga tylko wręcz nasila obsesje. Z tych neuroleptyków atypowych o udowodnionej skuteczności w OCD jest tylko rysperidon i aripirazol ,który kosztuje majątek bez refundacji . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×