Skocz do zawartości
Nerwica.com

PAROKSETYNA (Arketis, ParoGen, Paroxetine Aurovitas, Paroxinor, Paxtin, Rexetin, Seroxat, Xetanor)


Ania

Rekomendowane odpowiedzi

Nieco innego producenta vipharm bardzo dobry i dobrze go wspominam jest arketis 20 mg 30 tab rozpuszcza się już dosłownie w jamie ustnej  Parogen źle wspominam i nawet lekarz mówił, że słabiej działa. 

Edytowane przez picziklaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja chciałbym zapytać, czy macie może wiedzę na temat tego, jakie zioła można stosować z paroksetyną? Chodzi mi o ziola w tabletkach typu kozłek, melisa, chmiel, ashwagandha itd. Najlepiej uspokajające. Jestem na 40mg, ale jeśli chodzi o natrętne myśli, to słabo szczerze mówiąc... ;)

Edytowane przez dysthymia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najsilniejszym serotoninergikiem ( choć nie selektywnym ) jest klomipramina. Klomipramina najsilniej oddziałuje na receptory 5HT1a sposród wszystkich leków przeciwdepresyjnych ( także w wyniku antagonizmu postsynaptycznych receptorów 5HT2) a to te receptory ( 5HT1a) są kluczowe w przeciwdepresyjnym działaniu wszystkich serotoninergików.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale koledzy się sprzeczali o blokadę SERT. Tak jakby to było takie proste 🙂 samych receptorów serotoninowych macie wiela o czym pisze myszoszczur. Blokada SERT to jedno a np. Modulacja przekaźnictwa serotonicznego to drugie choć często mechanizmy te są powiązane. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra, w zasadzie to mi to wisi. Mnie obchodzi tylko czy paro jest najlepsza alternatywa dla klomipraminy pod względem, kolokwialnie mówiąc, zalania pały serotonina, bo na takich lekach czuje się najlepiej. No i jak się ma skuteczność paro w ocd, w porównaniu np. do takiej fluwoksaminy czy sertraliny, o klomi nie wspominając.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem dużą część tematu i ludzie w wiekszosci piszą ze paro działa zdecydowanie wcześniej niż po 8-12 tyg. Nie mówię ze po 1-2 tyg. ale tez nie aż po 3 miesiącach jak fluo. Ludzie piszą ze po ok 4 tygodniach już jest działanie przeciwlekowe , a przeciwdepresyjne nawet wcześniej. Może na działanie na ocd to się czeka 8-12.tyg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i co z tego ja żrę ją całe życie z przerwami na zestawie klomipraminy + wenlafaksyny i lek ten z ssri oprócz fluoksetyny długo się rozkreca w pełni do 8-12 tygodni po 4 to może być poprawa w zakresie depresji i jakiś zaburzeń lękowych ale na pewno nie całkowita.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Przeczytałam duża część forum widzę że u kazdego inaczej działaja leki. mi lekarz po 2 tyg z rexetinu  20mg który pogorszył u mnie stan zmienił na doxepin 60mg po którym czuje się o wiele lepiej jestem dużo bardziej spokojniejsza lęk się zmniejszył ale co najgorsze jestem ciągle głodna ciągle bym coś żarla jestem przerażona wydaje mi się że się powiększam w oczach! Też tak macie po doxepinie? 

Mi po rexetinie w ogóle nie chciało się jeść ale co z tego jak czułam się gorzej?! 

Teraz nie wiadomo co lepsze albo lepiej się czuć psychicznie ale fizycznie fatalnie czy odwrotnie. Dajcie znać jak u Was z apetytem po lekach. Pozdrawiam i jakoś mi tak lżej na sercu jak znalazłam to forum i widzę jak wiele z nas zmaga się z choroba o podłożu psychicznym 🤗

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może i paro rozkręca się w pełni po 8-12 tyg. ale jej pozytywne działanie pojawia się bardzo wcześnie. Po dwóch tyg. zażywania juz budzę się rano bez lęku i ogólnie czuje się stabilniejszy, choć wiadomo, przez te uciążliwe ocd dalej czuje się gownianie i jest ogólnie kupa. Druga sprawa ze fluo już ze mnie pewnie całkiem schodzi po 2 tyg. od odstawienia i działa już sama paroksetyna. Będzie mi teraz łatwiej odstawić pregabaline, która już od 4 dni biorę w dawce 300 mg i jest ok. Muszę się jednak wspomagać nasennie kwetiapina, bo paro gorzej mi zaburza sen i gorzej śpię niż na fluoksetynie. Ogólnie daze do całkowitej monoterapii paro bez dodatków, stabilizatorow, ani neuroleptykow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.09.2019 o 10:36, Natrętnik napisał:

Chyba najwyższy czas odstawić pregabaline, która już zupełnie nie działa, a daje tylko skutki uboczne. A nie mam zamiaru bawić się w dawki 900-1200 mg. Jak najlepiej zejść z 600 mg żeby było w miarę bezboleśnie ?

 

Jakie skutki u Ciebie powoduje pregabalina?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.09.2019 o 11:28, picziklaki napisał:

Pisałem Ci o tym chyba w tym wątku więc czytaj go uważnie parę stron do tyłu jak nie znajdziesz to w domu ci napisze z komputera. Generalnie też kiedyś doszedłem do tego wniosku ci ty... 

Możesz napisać do jakiego wniosku doszedłeś biorąc pregabaline?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem trochę spokojniejszy po paroksetynie, ale dalej jest nie do wytrzymania we wszystkich innych względach. Moje spowolnieni-psychoruchowe jest dalej bardzo silne, jak i apatia.

 

Przyjmuję paroksetynę i pregabalinę teraz razem.

Edytowane przez Amos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×