Skocz do zawartości
Nerwica.com

PAROKSETYNA (Arketis, ParoGen, Paroxetine Aurovitas, Paroxinor, Paxtin, Rexetin, Seroxat, Xetanor)


Ania

Rekomendowane odpowiedzi

54 minuty temu, Elendil napisał:

Do biorących Paroksetyne  pytanko:

Czy macie suche oczy przez paro lub paro może to powodować?

 

Ja nie miałem osobiście, ale wiem, że mogą być ze względu na swoje niewielkie działanie antycholinergiczne paroksetyny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem ssri są pomocne jedynie w depresji przebiegającej z lękiem. Z czego ich komponenta przeciwlękowa jest większa niż przeciwdepresyjna. No chyba że się doda jakieś nassa na sen czy coś w tym stylu. Ssri to głównie zamulacze ale dla niektórych ludzi jeśli ich głównym problemem jest lęk to samo pozbycie się go jest przeciwdepresyjnym kopem. Tak przynajmniej uważam ja. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może dawka jest za mała / za duża. Może to lek nie dla Ciebie. Powodów może być tysiąc. Nie jestem lekarzem żeby wydać opinię na Twój konkretny przypadek. Natomiast to że ssri są zamulaczami to nie jest jakaś wiedza tajemna. Acz są wyjątki od reguły i ktoś po paro czy fluo będzie latał lepiej niż po amfetaminie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem u swojego ulubionego doktorka i bez problemu przepisał mi Paroxinor, bez jakichś farmazonow typu, że najpierw fluoksetyne trzeba odstawiac 6 tygodni i dopiero następny lek. Każe brać przez tydzień 10 rano i 10 mg na wieczor, a potem 20 rano i 20 wieczorem. Ale mnie oczywiście korci od razu wskoczyć na dawkę docelową.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×