Skocz do zawartości
Nerwica.com

PAROKSETYNA (Arketis, ParoGen, Paroxetine Aurovitas, Paroxinor, Paxtin, Rexetin, Seroxat, Xetanor)


Ania

Rekomendowane odpowiedzi

Po 5 miesięcznym powrocie do Xetanoru postanowiłam znów zawalczyć i go odstawić.  Jak na razie (2tyg po 0.5 tabletki 20mg) jest dużo lepiej niż za pierwszym razem. Teraz tylko 1/4 tabletki kolejne 2tyg a następnie Xanax wspomagająco. Mam nadzieję, że uda mi się znów żyć bez paro. ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja paroxetyny wogóle odstawić nie mogłem. brałem ten lek 3 bite miechy, bez efektu antydepresyjnego i antylękowego, tylko skutki uboczne, byłem na 20-40 mg. Odstawienie tego cholerstwa jest makabryczne, teraz wskoczyłem na Asertin 50 mg, jest mniej uboków ale po 10 dniach przejawów poprawy nie widać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Elendil napisał:

Czy na depresje paroksetyna też jest dobra?

 

Paro jest dobrym lekiem przeciwdepresyjnym o wysokim działaniu sedatywnym, tzn bardziej uspokaja zamula itp, nie oczekuj ze będziesz mieć na nim nadmiar energii, tzn wydaje mi się ze ten lek ma mniejsze działanie typowo przeciwdepresyjne kosztem wyzerowania całkowicie emocji i lęku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, rawiak napisał:

 

Paro jest dobrym lekiem przeciwdepresyjnym o wysokim działaniu sedatywnym, tzn bardziej uspokaja zamula itp, nie oczekuj ze będziesz mieć na nim nadmiar energii, tzn wydaje mi się ze ten lek ma mniejsze działanie typowo przeciwdepresyjne kosztem wyzerowania całkowicie emocji i lęku.

Mam ciężka depresje ,lęk uogólniony ,OCD,C-PTSD , Ataki paniki . Myślałem jeszcze o wenlafaksynie. Czuje pobudzenie ze zmęczeniem cały czas. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pobudzenie, lęk i ataki paniki zadziała doskonale, a czy depresje pokona całkowicie to już nie mnie to oceniać 😎

Mnie kiedyś Paroksetyna wyciągła z wielkiego dola i lęków, nie dawałem rady wyjść z domu a do lekarza siła mnie zabrali 😂

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Od 4 lat biorę paroksetynę. Silna nerwica lękowa, natręctwa myślowe przeróżnego rodzaju. Na początku brałem przez pewien czas dawkę 40mg, a potem 20mg i tak do dziś. Funkcjonuję normalnie, ale od kilku miesięcy niestety stany lękowe i natrętne myśli wróciły... Zastanawiam się, czy wybrać się gdzieś do psychiatry i skonsultować to, czy przejść po prostu na dawkę 40mg. Co myślicie? Czy może paroksetyna po prostu przestała na mnie działać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.06.2019 o 22:55, dysthymia napisał:

Cześć. Od 4 lat biorę paroksetynę. Silna nerwica lękowa, natręctwa myślowe przeróżnego rodzaju. Na początku brałem przez pewien czas dawkę 40mg, a potem 20mg i tak do dziś. Funkcjonuję normalnie, ale od kilku miesięcy niestety stany lękowe i natrętne myśli wróciły... Zastanawiam się, czy wybrać się gdzieś do psychiatry i skonsultować to, czy przejść po prostu na dawkę 40mg. Co myślicie? Czy może paroksetyna po prostu przestała na mnie działać?

Najlepiej będzie jeśli skonsultujesz to z lekarzem. Być może po tak długim czasie faktycznie wzrosła tolerancja natomiast jest to trochę dziwne w przypadku paroksetyny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to troszkę z innej beczki. Zauwazyłem że na rynku pojawił się seroxat exportowy- tak to ujmę - niby wszystko jest takie samo, no moze troszkę inne opakowanie ale w wszystko jest też GSK. Cena za paczkę to cos ok 25 zł przy cenie normalnego seroxatu 60pln

 

Ktos ma jakies info czy to jest to samo czy jednak jakies gorsze g...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kur...wa to chyba ja jestem jakiś pojebany albo co. od prawie 13 lat jade z przerwami na seroxacie - zawsze oryginał a teraz po miesiącu zażywania tego tańszego strasznie mnie zaczęła boleć głowa w części ciemieniowej, cos jakby mrowki, prady czy coś i poleciał mi strasznie nastrój w dół, więc dziś już znów jestem na oryginale.... ale to raczej pewnie moja wina 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, mam pytanie do osób które przyjmowały Paroksetynę pare razy w życiu z przerwami.

Czy za każdym powrotem do Paro działała na Was tak samo dobrze? Mam oczywiście na myśli osoby którym lek podpasowal za pierwszym razem.

Ja brałam Paro 10 lat temu przez 2 lata a później 2 lata temu przez 1,5 roku.

Za każdym razem działa na mnie świetnie. 

Po 3-4 tygodniach mijały skutki uboczne i było coraz lepiej. A po 2 miesiącach mogłam żyć właściwie normalnie - z jakimś niewielkimi gorszymi epizodami. Po 4-5 miesiącach moja nerwica zniknęła właściwie zupełnie.

Mialam problem z typowa nerwica lekowa GAD z napadami paniki, natrętnymi myślami, agorafobia oraz depresja( myśle ze depresja była wtórna). 

Paroksetyna pomogła na wszystko. Nie byłam po niej pozbawiona emocji ani leniwa, tak jak niektórzy piszą. Po prostu byłam soba i cieszyłam się życiem. Ze skutków ubocznych było spowolnienie metabolizmu i zaparcia. 

 

Moja nerwica niestety wróciła 5 miesięcy po zejściu z Paroksetyny ( zdecydowała się odstawić bo czułam się wyśmienicie i myślałam ze już mnie nerwica nie dopadnie).

Tym razem lekarz przepisał mu Escitalopram bo ponoć bezpieczniejszy itp. Zgodziłam się i tak już jestem 32 dzień na 10mg z bardzo mizernym  efektem 😕 Moje lęki i natrętne myśli dalej maja się dobrze. Dodatkowo momentami jestem bardzo depresyjna i nie mam chęci do życia. 

Lekarz załączył mi Pregabaline i od dwóch dni łykam 75mg na noc. Czuje się jakby mniej zdenerwowana. 

Zastanawiam się czy jeśli bym wróciła do Paroksetyny po raz trzeci to czy zadziała znowu tak świetnie? 

Jeszcze narazie poczekam albo może wkrótce zwiększę dawkę Esci do 15mg, jednak myśle o Paro cały czas bo już po tym czasie działa na mnie i czułam się lepiej :( 

Ma ktoś podobne doświadczenia? 

Pozdrawiam 

 

Edytowane przez villemo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.07.2019 o 17:40, villemo napisał:

Jeszcze narazie poczekam albo może wkrótce zwiększę dawkę Esci do 15mg, jednak myśle o Paro cały czas bo już po tym czasie działa na mnie i czułam się lepiej :( 

Ma ktoś podobne doświadczenia? 

Villemo , 

 8 lat temu brałem regularnie przez 4 lata Paroksetynę , było mi na niej dobrze ,,, jednak po 4 latach działanie leku zaczęlo słabnąć i wskoczyłem na esci . Na esci też jechałem 4 lata i było dobrze ( choc może miejscami bardzo nierówno ) .Po 4 latach na esci lek jakby zupełnie przestał działać ( nasilenie lęków , fobii etc ) . Obecnie odstawiam Esci ( dziś na dawce 5 mg ) i od 2 tygodni jestem równocześnie na Paro ( obecnie 10 mg ) . Powiem tak , ,, obecnie jakbym na Paro Zmartwychwstał , nie jest rzecz jasna idealnie , bo i lęki sie jeszcze zdarzają , ale to juz nie to co było na samej esci ( jeszcze 2 tygodnie ). Zwiększanie dawek Esci nic już  nie dawało oprócz nasilenia uboków ( zmęczenie fizycznie , brak sił , energii , ale lęk jak był tak był w najlepsze ) . Paro u mnie zaskoczyło dosłownie po pierwszej dawce , juz poczułem delikatną ulgę ,,, i wiedziałem ,że trzeba iść tą drogą . Więc idę ,,,  

 Jeśli u Ciebie po 32 dniach na dawce 10 mg Esci lek nie dał nawet najmniejszych dobrych efektów to już raczej zwiekszanie jego dawki niewiele pomoże ( według mnie ) . Wskocz i na Paro delikatnie ( od 5 mg ) schodząc na zakładkę z esci po 2, 5 co 5 dni niżej .

 Powinno być dobrze , a z pregabaliną sama ocenisz czy brać dalej przy esci czy odstawić .

 Pozdrawiam i życzę zdrówka . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.07.2019 o 19:41, qba napisał:

więc dziś już znów jestem na oryginale.... ale to raczej pewnie moja wina 

Qba , 

 również uważam ,że Seroxat nie ma sobie równych ,,, tylko ta cena (-: , i brak refundacji 

 Ja Biorę Paxtin Sandoza i uważam ,że jest to dobra Stajnia .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, JERZY62 napisał:

Jesteś spowrotem na paro?

 tak wyszło Jerzy i dobrze wyszło ,,, bo ostatnimi czasy bardzo kombinowałem ,poszukując  co by tu kużwa i jak ,żeby normalnie odetchnąć , a nie od samego rana z czarnej dupy do czarnej dupy ,,, (-:

 

5 minut temu, dysthymia napisał:

Zwiększyłem dawkę do 30 z myślą o 40, na razie bez zmian, a wizyta u psychiatry w środę.

Dysthymia , z tym lekiem u Ciebie nawet 100mg już nie zaskoczy ,,, widocznie ten lek ma tak ( u mnie było bardzo podobnie ) ,że po jakimś czasie kończą sie jego dobre rezerwy i  trzeba szukać innego "paliwka"  . W środę u lekarza naciskaj na zmiane leku , ale nie schodż ( jak da Ci inny lek) gwałtownie z Esci . Na noc możesz sobie dopomóc 100 mg ( max ) 5Htp.

 Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×