Skocz do zawartości
Nerwica.com

PAROKSETYNA (Arketis, ParoGen, Paroxetine Aurovitas, Paroxinor, Paxtin, Rexetin, Seroxat, Xetanor)


Ania

Rekomendowane odpowiedzi

Ja brałem paroksetynę prawie dwa lata. Działała jedynie na lęki, a na te stany, które okazały się depresją(wcześniej myślałem, że to negatywy schizofrenii) nie działała wcale. Dopiero Anafranil mnie całkowicie uleczył. I z lęków i depresji.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Santiago20 U mnie z zegarkiem w ręku od 22 mam tak samo przypływ energii. 

Tylko ja bym chciał mieć energię do pracy, do realizowania swoich celów (nauka), bo wiem, że tylko to mnie pchnie w kierunku całkowitego wyleczenia i nada sens życiu, to właśnie te hobby i zainteresowania trzeba rozwijać, i przekształcać w zawód.

Już sama świadomość, że się idzie we właściwym kierunku, wyciąga z doła.

A mi ten przypływ energii pozwala jedynie na słuchanie muzy na yt :classic_laugh:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kur.a... Jak bracia :D Jakbym czytał siebie.. No właśnie.. żeby ta energia "wieczorowa" pchała do szkoły... pracy..i nadała sens życiu..

Ale..może tak będzie? To dopiero początek u mnie brania Fluwoksaminy.. i jest nieźle..

Jeszcze jak nakur.ie jakiś teledysk na YT to odpływam.. Jak kiedyś na Wenli.. ale to jeszcze nie to.. jeszcze sporo brakuje, tamtym razem to euforia była mocniejsza..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Dragon Ball napisał:

Jest świadkiem ozdrowienia i przykładem, że nie możemy zapominać, że z tego kiedyś wyjdziemy!

no aż tak różowo to nie jest :D czasem w ciągu dnia łapią mnie takie kilku sekundowe lęki nie wiadomo skąd :P ale za chwilkę znikają i znowu jest super :D  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już prawie cztery tygodnie jadę na 10 mg paroksetyny (Parogen). Samopoczucie generalnie przez długi czas koszmarne - bardzo nasilone lęki, strach przed wyjściem z domu, pójściem do sklepu, itp. Dopiero od kilku dni jest jakby lepiej. To znaczy zaraz po zażyciu paroksetyny rano czuję się dziwnie - lekkie zawroty głowy, jakaś taka dziwna ostrość widzenia, uczucie jakby coś "wzbierało" w ciele, pocące się dłonie. I dopiero po południu to się uspokaja i jest OK. Czy tez tak mieliście? Idzie to w dobrym kierunku? Docelowo mam wejść na 20 mg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Lucaso napisał:

Ja już prawie cztery tygodnie jadę na 10 mg paroksetyny (Parogen). Samopoczucie generalnie przez długi czas koszmarne - bardzo nasilone lęki, strach przed wyjściem z domu, pójściem do sklepu, itp. Dopiero od kilku dni jest jakby lepiej. To znaczy zaraz po zażyciu paroksetyny rano czuję się dziwnie - lekkie zawroty głowy, jakaś taka dziwna ostrość widzenia, uczucie jakby coś "wzbierało" w ciele, pocące się dłonie. I dopiero po południu to się uspokaja i jest OK. Czy tez tak mieliście? Idzie to w dobrym kierunku? Docelowo mam wejść na 20 mg.

Wszystko powinno wyjaśnić się w ciągu miesiąca. Jeżeli idzie w dobrą stronę, to ja bym był dobrej myśli. To Twój pierwszy lek? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, KotJaroslawa napisał:

no aż tak różowo to nie jest :D czasem w ciągu dnia łapią mnie takie kilku sekundowe lęki nie wiadomo skąd :P ale za chwilkę znikają i znowu jest super :D  

Kilkusekundowe lęki to moim zdaniem nie problem, wszystko powinno być git z czasem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dragon Ball, dziesięć lat temu przez krótki czas brałem Parogen (10mg), ale lęki wtedy były o wiele słabsze. Pomógł wtedy szybko, dosłownie w parę tygodni było OK. Wtedy tylko bałem się czekać na przystanku i w hipermarketach. Teraz od kilku miesięcy dostawałem naprawdę mocnych ataków paniki, nawet w domu. Stąd powrót do Parogenu. Oprócz Parogenu na sen mam Ketrel, bardzo dobrze pomaga mi zasnąć. Zastanawiam się tylko, czy próbować wejść na 20 mg. Po 10 mg Parogenu czuję się dziwnie, czuję lęk w ciele, itp. Ale mogę spróbować, przebywam na zwolnieniu, siedzę w domu. Może wtedy lek zadziała szybciej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9 dni to trochę mało, wczoraj byłem u lekarki i stwierdziła, że 20 mg, czyli cała tabletka przez 2-3 tygodnie to takie minimum aby lęki ustąpiły. Od dzisiaj spróbuję wejść na 20 mg. Czasem wydaje mi się, że paroksetyna działa, bo nie mam aż tak dużych i intensywnych napadów paniki jak przed braniem. Z drugiej strony mimo brania paroksetyny zdarzają się dni, że całymi godzinami czuję lęk i rozmaite dziwne odczucia w ciele - niepokój, fale gorąca, zawroty.... lekarka twierdzi, że wszystkie te objawy to nerwica, a nie lekarstwo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy na początku brania paroksetyny, też mieliście takie nieznośne drżenia. Zastanawiam się czy to objaw nerwicy czy paro, bo od początku brania mnie trzęsie. Jak nic nie brałam lata temu też tak było. Wskoczyłam dwa dni temu na dawkę 30 mg i sama nie wiem czy dobrze zrobiłam, bo może już 20 mg było dla mnie za dużo. Po 4 tyg. na dawce 20 mg drżenia nie ustąpiły, lęki też nie :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy co to za drżenia. Ja miałem takie prądy przeszywające w głowie i to chyba skutek uboczny paroksetyny. Jeśli to drżenie całego ciała, uczucie miękkości nóg, itp - stawiam na nerwicę. Ja też miałem milion objawów - włącznie z arytmią, ciśnieniem, drżeniem, poceniem, uginaniem się nóg, drętwieniem kończyn i wszystkim co mózg mógł wymyślić i działo się to realnie - to znaczy ciśnienie faktycznie, obiektywnie skakało, serducho waliło, itp. Nika, może być też tak, że dla Ciebie dobry byłby inny lek. Pogadaj z psychiatrą. Pobierz jeszcze trochę te 30 mg i zobacz. Staraj się w miarę możliwości zajmować tym co lubisz, nie rozmyślaj o leku. Weź L4 i pomyśl sobie  - a co tam, zobaczę co będzie po tej paroksetynie, poczytam sobie, pooglądam TV. A jak będziesz miała jakieś jazdy to od razu pomyśl sobie - "haha, ale fajnie, ale jazda, lepsze niż piwko :)".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, chodzi o to, że nawet jak masz jakieś dziwne doznania w ciele to próbuj myśleć o nich jak o czymś fajnym. "Ale mnie trzęsie, to jest nawet przyjemne, dobry towar ;)" Tak z humorem trochę i taką ciekawością "kurcze, już przestało? Szkoda.... fajne to było nawet".

 Jeśli natomiast chodzi o lęki, jeśli nie ustępują, idź znów do psychiatry. Trzymaj się!!!

Edytowane przez Lucaso

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×