Skocz do zawartości
Nerwica.com

PAROKSETYNA (Arketis, ParoGen, Paroxetine Aurovitas, Paroxinor, Paxtin, Rexetin, Seroxat, Xetanor)


Ania

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Wszystkim. Biorę Paro już 3 tydzień jak na razie zero poprawy.W sumie to bardzo liczyłem na ten lek jako najbardziej przeciwlękowy.Fakt faktem jestem ostro wkręcony w Benzo. Być może to ich spadek we krwi powoduje takie lęki.Mam też przelotne myśli samobójcze.Nie mogę iść na Oddział bo muszę pracować.Dodam że mam Chad odmiana - Rapid Cyckling.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Dario. napisał:

Cześć Wszystkim. Biorę Paro już 3 tydzień jak na razie zero poprawy.W sumie to bardzo liczyłem na ten lek jako najbardziej przeciwlękowy.Fakt faktem jestem ostro wkręcony w Benzo. Być może to ich spadek we krwi powoduje takie lęki.Mam też przelotne myśli samobójcze.Nie mogę iść na Oddział bo muszę pracować.Dodam że mam Chad odmiana - Rapid Cyckling.

Możesz podnieść Paro do 40-60mg a benzo odstawiaj stopniowo, przy tak wysokiej dawce Paro nie będziesz czuł tak boleśnie ścinania z dawek benzo. Benzo oszczędzaj na doraźne branie, tzw. strategia oszczędzania benzodiazepin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym poprosić Was o radę. Od około miesiąca zaostrzyły się u mnie lęki i agorafobia. Bałem się stać na przystanku, wchodzić do sklepów wielkopowierzchniowych,. Doszło do tego, że ataki paniki odczuwałem nawet w pracy. Lekarz przepisał mi Parogen. Kiedyś brałem już ten lek (około 10 lat temu) i wówczas zadziałał dobrze. Wyciszył ataki paniki i lęk. Niestety, teraz biorę Parogen już od 3 tygodni po 0,5 tabletki i lęk nasilił  się. Awaryjnie mam hydroksyzyne i afobam, ale te leki u mnie wywołują senność i bardzo utrudniają mi funkcjonowanie w pracy. Nie wiem co mam robić - kontynuować branie Parogenu czy nie.... lekarka mówi, że trzeba się przemęczyć, ale to już 3 tygodnie, a lęk jest silniejszy po Parogenie niż bez niego... i to wyraźnie. Doradźcie coś proszę!

Edytowane przez Lucaso

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To normalne objawy. Być może jeszcze organizm się nie przyzwyczaił do danej dawki. Pół tabletki niewiele mi mówi. Napisz konkretnie ile mg bierzesz. Paroksetyna potrafi rozkręcać się do 3 miesięcy, więc daj jej jeszcze czas, porozmawiaj o dobraniu odpowiedniej dawki i głowa do góry. Będzie lepiej 🙂 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam przepisane tabletki 20mg. Biorę połówkę, a więc 10mg, czyli naprawdę mało. Więcej nie biorę, bo mam dotkliwe skutki uboczne np. ciśnienie zwykle miałem wzorowe - 120/80. Po paroksetynie automatycznie idzie w górę - 145/100. Dodam, że nie piję kawy i biorę czosnek w kapsułkach. Najgorsze jednak są te dziwne "uderzenia adrenaliny" w ciele. No i niepokój niestety wzmożony, a do pracy chodzić trzeba... i do sklepów też. Generalnie masakra... Afobamu staram się nie brać, z tego co słyszałem może później powodować jeszcze gorsze samopoczucie przy odstawianiu.

Edytowane przez Lucaso

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wziąłem 5 mg paroksetyny. Dzielę po prostu tabletkę na 4 części. Dałem sobie spokój z 10 mg. Po takiej dawce czuję się dobrze, czuję delikatne działanie leku  a jednocześnie nie ma skutków ubocznych. Miałem tylko jeden lekki napad paniki, ale trwał zaledwie pół minuty. Widać, że lek mimo bardzo małej dawki działa. Może to jest wyjście dla "nadwrażliwych" na efekty uboczne  - mała dawka przez dłuższy czas. Tylko, że na pełny efekt  trzeba pewnie czekać nieco dłużej. Za mną już 3 tygodnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Od 4 dni biorę paroksetynę na fobie społeczną. W zasadzie to problem mam tylko w pracy. Stresuje się, mam lęki, że nie jestem kompetentny etc. Problem polega na tym, ze czuje się fatalnie – jakbym był chory. Boli mnie głowa, jestem osłabiony, mam nudności i do tego jestem zamulony. W pracy zawieszam się jak coś robię przy komputerze. Poza tym mam wrażenie, że lęki się wręcz nasiliły. Psychiatra przepisał mi Alprazolam w razie potrzeby. Za 3 dni mam 2 dniowy cykl spotkań służbowych. Czy brać ten alprazolam w razie potrzeby jak przepisał lekarz czyli powiedzmy w dni spotkań czy brać już od dzisiaj?

Jak długo mogą potrwać skutki uboczne paroksetyny? Po alprazolamie jestem dodatkowo senny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej byłoby gdybyś miał ze dwa tygodnie zwolnienia i  na spokojnie "wszedł" w paroksetynę. Ja mam ten sam problem, tyle że lęki mają inny charakter. U mnie tez się nasiliły podczas przyjmowania leku.  Skutki uboczne paroksetyny występują u mnie nawet po 3 tygodniach, chociaż to chyba indywidualna sprawa. Może zrób tak jak ja - na razie bierz po 5 mg, czyli ćwiartka tabletki. Przy takiej dawce nie powinieneś odczuwać już aż takich napadów lęku, a nawet jeśli to krótkie i do opanowania.

Jeśli to możliwe, nie bierz alprazolamu. Z tego co wiem bardzo uzależnia, a przy jego odstawianiu lęki potęgują się. Odstaw kawę i herbatę. Przed ważnym spotkaniem tylko zioła uspokajające. Nie bierz nic innego, bo jeszcze wkręcisz sobie jakąś schizę, że jesteś "na bani" i wszyscy to widzą, albo coś podobnego. I koniecznie zmniejsz dawkę moim zdaniem, do takiego poziomu by czuć się dobrze. Po około dwóch tygodniach zauważysz, że lek pomału wytłumia Twoje lęki. Trzymaj się!

Edytowane przez Lucaso

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybką odpowiedź. Zwolnienie odpada z uwagi, że to nowa praca (pracuje dopiero miesiąc). No właśnie problem polega na tym, że po alprazolamie trochę się uspokajam. Dostałem dawkę na start 25mg paroxinoru, wiem, że to dużo aczkolwiek boje się zmniejszać.

Edytowane przez badmadugly

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy ma trochę inny organizm. Sam musisz ocenić, czy będziesz w stanie dobrze funkcjonować po alprazolamie na tych spotkaniach służbowych. Jak coś, to bierz tylko małą dawkę, tak na pół godzinki przed spotkaniem. Nie ma potrzeby brania wcześniej. Wg mnie 25 mg na start to dużo. Ja nie dałbym rady. Najlepiej zacząć od 1/4 tabletki. Po pół tabletki nie dawałem rady prowadzić lekcji (pracuję w szkole). Nie bój się zmniejszyć dawki jak coś. Możesz potem pomału dojść do tej właściwej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na start brałem teraz 20mg. Nie było to ani za dużo, ani za mało 🙂 Ale fakt, to moje 3 podejście, przy poprzednich zaczynałem od 5-10mg i taka dawka wydaje się odpowiednia dla osób, które jeszcze nie są tak obeznane z tymi lekami, albo są na nie bardziej podatne.

U mnie już miesiąc i tydzień brania Paroksetyny i cieszę się, że tyle wytrzymałem. Ciekawe jak ustabilizuje się po 3 miesiącach bo już jest w miarę stabilnie. Mam nadzieję tylko, że nie będę musiał schodzić z 40mg, bo mi się czasami lekka mania włącza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. 

Przez 2 miesiące brałem xanax, teraz go odstawiam i strasznie :(nasilily mi się lęki i fobia społeczna jestem na dawce 2x0,5mg i jeszcze będę zmniejszać przez kilka dni aż do zera. 

Czy mogę powoli zacząć brać parogen 20mg dziennie żeby miał czas zacząć działać ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Biorę Parogen czwarty tydzień 20mg. Weszłam na paroksetynę jednocześnie odstawiając escitalopram. Ciągle mam nasilone lęki. Momentami jakby puszcza, ale nie na długo. Moim głównym problemem jest lęk wolnopłynący. Jak paroksetyna radzi sobie z tego rodzaju lękiem. Czy ktoś ma doświadczenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Nika37 napisał:

Witam,

Biorę Parogen czwarty tydzień 20mg. Weszłam na paroksetynę jednocześnie odstawiając escitalopram. Ciągle mam nasilone lęki. Momentami jakby puszcza, ale nie na długo. Moim głównym problemem jest lęk wolnopłynący. Jak paroksetyna radzi sobie z tego rodzaju lękiem. Czy ktoś ma doświadczenie?

Ja mam to samo 4 dzień 20 mg a lęk uogólniony straszny. Co myślicie o paro vs venla?

Mam silną depresje ,lęk uogólniony ,C-PTSD,ZOK,Anhedonie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×