Skocz do zawartości
Nerwica.com

PAROKSETYNA (Arketis, ParoGen, Paroxetine Aurovitas, Paroxinor, Paxtin, Rexetin, Seroxat, Xetanor)


Ania

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 18.06.2018 o 22:28, Apek napisał:

Szokuje mnie jak ludzie na 60mg wytrzymują. Dla mnie 40mg to już była kompletna masakra. Nawet z łóżka mi się podnieść nie chciało.

u mnie 40mg usypało a 60mg już mniej, także pewnie też sprawa indywidualna :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Przez 4 miesiące brałam fevarin, ale strasznie mnie usypiał. od tygodnia biorę paxtin tylko 10 mg. Tak mi kazała psychiatra, bo mam wrażliwy organizm i potrzebuje małych dawek leków.

Dziwnie sie czuje, tak mi jakoś słabo, trzęsąco, czy tak ma byc na poczatku? Pocieszcie mnie.

A może seroxat byłby lepszy, ten paxtin to pewnie tak nie działa jak jest tylko odpowiednikiem, Co myślicie ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co tak cicho nikt nie bierze paro , czy każdy ozdrowiał :))ja biorę 50mg i jest średnio ,  rozleniwia mnie . może się ustabilizuję , jaka jest różnica między 50mg a 60mg ?? to pewnie już fest rozleniwia , biorę też lerivon 30-60mg na noc i śpię z 13h po takim mixie , jeszcze pregabaline 300-600mg ;pp kurwa nic sie nei chce robić na tej paro , trzeba sie zmuszczać do jakiś spacerów , aktywności. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, benzowiec napisał:

kurwa nic sie nei chce robić na tej paro , trzeba sie zmuszczać do jakiś spacerów , aktywności. 

ja juz przy dawce 15 mg ( esci ) mam takiego lenia i zespół amotywacyjny ,że można to przyrównać do jakiejś jednostki chorobowej . Wtedy bez metylofenidatu ( przynajmniej na rozruch ) nie idzie dosłownie żyć .

 Paro pod tym względem jest jeszcze bardziej "rozleniwiające " niż esci . Jak ty jeszcze dokładasz to tego 30-60 mg lerivonu życie Twoje staje się snem , śnieniem , ucieczka w sen ;).

 Tez jakiś sposób na ucieczkę przed chorobą ,,, dla małoaktywnych .:classic_biggrin:

 Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Kalebx3 Gorliwy napisał:

ja juz przy dawce 15 mg ( esci ) mam takiego lenia i zespół amotywacyjny ,że można to przyrównać do jakiejś jednostki chorobowej . Wtedy bez metylofenidatu ( przynajmniej na rozruch ) nie idzie dosłownie żyć .

 Paro pod tym względem jest jeszcze bardziej "rozleniwiające " niż esci . Jak ty jeszcze dokładasz to tego 30-60 mg lerivonu życie Twoje staje się snem , śnieniem , ucieczka w sen ;).

 Tez jakiś sposób na ucieczkę przed chorobą ,,, dla małoaktywnych .:classic_biggrin:

 Pozdrawiam.

Kalbex , esci brałem i dla mnie esci najmniejsza dawka 10mg , powodowało taki stan że zasypiałem na kiblu wypróżniając się , słaniałem się na nogach, spałem non stop , rozwalił mnie ten lek całkowicie,żadna dawka paro nie powodowała to co esci w najniższej , tak więc , co dla kogo jest bardziej rozleniwiające to sprawa indywidualna. na paro 40mg jak byłem nie cały rok temu , uprawiałem sport , schudłem 10kg , piłem kawę i jakoś szło , teraz na 50mg jest tak pluszowo , ma się na wszystko wyjebane ,ale jestem wstanie się zmusić do czegoś , no i po kawie mam na to siłę , tyle że się nie chcę . ja paro znam od 2009 roku także mam na ten lek też tolerancje . a i 50mg lepiej działa antydepresyjnie pod względem przejmowania się swoim stanem niż 40mg , a mam teraz ciężki okres, więc mi to nawet odpowiada że się mniej przejmuję , tylko ta motywacja .

na esci nie byłem wstanie się umyć,wziąść prysznicu , to była ucieczka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, seneri napisał:

I tak i nie. Jest szansa że bez mianseryny byłoby nawet gorzej. Mianseryna jest również inhibitorem zwrotnego wychwytu noradrenaliny więc po porannej zmule następuje jakaś tam aktywacja 🙂

dokładnie , tymbardziej 60mg . rozruch gorszy z rana jest tylko  , a leń jest po paro po prostu . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde jak tu edytować wątki ;pp piszę a mi 3x daję , chciałem dodać ze baclofen brany doraźnie likwiduje mi całą motywacje i dodaje sporo energii , czuje się po nim normalnie i zajebisćie tak jak kiedyś ,szkoda tylko że po nim

Edytowane przez benzowiec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem 14 Lat na seroxacie I nie moge sie od niego uwolnic te leki uzalezniaja zmieniaja rzeczywistosc Kastruja powoduja tycie anhedonie jak sie uwolnic od tego ? Czy Isc do szpitala ? Ja juz dluzej nie moge tak zyc coraz ciezej jest pracowac na tych lekach ? Prosze o pomoc z gory dziekuje mile go dnia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, dawno mnie tu nie było bo nie mam po co juz wchodzic na te fora. Chcialem tylko napisać, że jest szansa na wyleczenie po lekach. Odstawiłem paroksetyne w lutym i fobia nie wraca na razie. Brałem rok i dużoooo pracy nad sobą, wiec siedzenie przed TV i branie leków na pewno nic nie da, ale pisali tu co nie ktorzy że te leki nie leczą a ja jestem przykładem że jednak tak. Pozdrawiam i zycze każdemu lepszej jakości zycia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.07.2018 o 19:50, Gregor seroxat napisał:

Witam jestem 14 Lat na seroxacie I nie moge sie od niego uwolnic te leki uzalezniaja zmieniaja rzeczywistosc Kastruja powoduja tycie anhedonie jak sie uwolnic od tego ? Czy Isc do szpitala ? Ja juz dluzej nie moge tak zyc coraz ciezej jest pracowac na tych lekach ? Prosze o pomoc z gory dziekuje mile go dnia

Idz do lekarza specjalisty.

Branie silnych leków przez 14 lat jest nieodpowiedzialne. Leki antydepresyjne nie uzależniają jak bierze je się odpowiedzialnie a nie przez 14 lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam dziękuje za odpowiedz ale to właśnie psychiatra mi przepisuje cały czas ten lek próbowałem wyjść z tego leku ostatnio zażywałem 5mg 1/4 tabletki przez 10 tygodni i zle się czułem  wiec wróciłem do 10 mg 1/2 czy iść do szpital na detox ? Na depresje leczę się od 20 lat moja dawka seroxatu zawsze była między 10 mg a 15mg proszę o poradę 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.07.2018 o 12:50, giroditalia napisał:

Idz do lekarza specjalisty.

Branie silnych leków przez 14 lat jest nieodpowiedzialne. Leki antydepresyjne nie uzależniają jak bierze je się odpowiedzialnie a nie przez 14 lat.

ja biorę 16 lat juz , ale cały czas pod ścisłym nadzorem lekarza, wiele było oczywiście prób odstawienia, ale kończyły się fiaskiem czyli nawrotem choroby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×