Skocz do zawartości
Nerwica.com

PAROKSETYNA (Arketis, ParoGen, Paroxetine Aurovitas, Paroxinor, Paxtin, Rexetin, Seroxat, Xetanor)


Ania

Rekomendowane odpowiedzi

cicha woda, a towarzyszy ci przy seroxacie takie dziwne uczucie jakbyś dostała czyms w głowe i dotego czuje tak jakoś dziwnie ta chemie w zatokach.

Miałam tak przez pierwszy tydzień kiedy zaczynałam brać Seroxat, dodatkowo nasiliły się lęki ale wszystko przeszło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorę Paxtin20 prawie od 3 mies. Pierwszy tydzień po 1/2 tabletki rano. Czułam si e okropnie.Lekarka powiedziała że będzie żle , ale nie myślałam że aż tak, wymioty, dreszcze , nie mogłam jeść, spać byłam rozbita i pociłam się strasznie. Walczyłam z tymi obiawami jak mogłam ;prałam ,sprzątałam itp. aby o tym nie myśleć.Pomogło . Po tygodniu wszystko przeszło .Zaczęłam brać 1 całą tabletkę. Od tygodnia biorę 1 i 1/2 czuje się dobrze.Wróciły chęci do życia .Nie mam nerwobóli , częstoskurczu serca, nie boli mnie głowa . Jestem zadowolona z leku. Nie czytam ulotki o objawach ubocznych , bo nie mam zamiaru wsłuchiwać się w siebie czy coś pokazuje się i u mnie. Każdy jest inny i na lek reaguje inaczej .MNIE ON POMAGA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli masz objawy lekowe i migrene to zastanawiam sie czy nie masz czasem zaburzen hormonalnych? Obie te kwestie moga byc powiazane - w moim przypadku przynajmniej do pewnego stopnia sa. Ale jesli masz regularny okres i zadnych poblemow na tym tle to pytanie uwazaj n\za niebyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich bardzo serdecznie :)

Ja biorę seroxat biernie, tzn. mój chłopak go bierze od roku, a ja odczuwam tego skutki [Jego bóle i zawroty głowy, senność, bierność sexualna i chłód :(]. Sporo o tym czytam i jakoś nie mogę napotkać na forum Kogoś, Kto jak ja musi sobie radzić z chorobą bliskiej osoby. Ostatnio tracę siły i potrzebuję wsparcia by wytrwać. Proszę o kontakt magdusia1981@op.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłam wczoraj na wizycie i mam zwiększać dawke seroxatu od dzisiaj biore 30mg i jestem troche pijana i czuję większy lęk, czy to normalne przy zwiększaniu dawki? Przy 20mg lęki zmniejszyły sie ale niestety nie znikneły całkowicie, dlatego też mam brać więcej.

Czy zwiększanie dawek faktycznie ma jakiś sens i znaczenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od 3 dni zwiększam dawkę na 30mg i jestgorzej. Czy to norma że zawsze jak sie zwiększa dawkę to to czuć? Lęki mi sie nasiliły i jakaś taka smutna jestem :( Kiedy to minie?

Może tak być przy zwiększaniu dawki.

Ja pozostaję przy 20 mg i jest super.

Miałam skutki uboczne przez tydzień.

Trochę cierpliwości, to minie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam!ja tez biore seroxat od jakis 2mies.teraz biore na noc 20 mg i czuje sie taka wyciszona,nic mi sie ni chce,nic nie cieszy,wczesniej brałam seronil było super ale zaszłam ww ciaze i musiałam przestac a po porodzie seronil działała na mnie okropnie moze dlatego ze byłam pod narkoza i osłabił mi sie organizm,czy to mozliwe?a czy ktos miał podobne dolegliwosci po seroxacie?prosze o odpowiedz.pozdrawiam :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak dobrze, ze jest interet i mozna znalezc ludzikow w podobnej sytuacji. nawet jak sie jest na wygnaniu na pustynii, jak ja. jestem w emiratach arabskich, deprecha, fobia, zero znajomych ( a w takim stanie znalezc sie nie da nowych, dobrze, ze moj mily tu jest i jak narazie wytrzymuje), poszlam do lekarza (okrutnie drogi), przypisal mi seroxat. biore pare dni i czuje sie dziwnie. ucisk w glowie, wysokie cisnienie, mdlosci, zakrecona jestem. czytam, ze trzeba to przetrzymac. okej, widze, ze jest nadzieja na to, ze pomoze, z tego co piszecie. tylko jak wytrzymac w pracy?? ktos wspomnial o poczuciu nierealnosci. aaaa!!! najchetniej bym sie zaszyla i przespala trudny czas, myslec nie moge, zle sie czuje... a tu trzeba codziennie kilkanascie godzin... masakra... trzyma mnie tylko nadzieja, ze lek dziala na innych, to zadziala tez na mnie.

pozdrowienia z wielkiej piaskownicy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj zaczynam drugie opakowanie seroxatu,i moge przyznac ze jak narazie mi pomaga.Nie wiem jak dziala na innych,ale na mnie chyba tak jak powinien.Na poczatku balam sie wychodzic z domu,ale ostatnio to sie zmienilo,moge isc do hipermarketu i wcale mnie to nie przeraza,czuje sie swietnie,mam nadzieje ze pomoze tez innym ktorzy go biora.Lekarka zalecila mi jeszcze terapie indywidualna,mam nadzieje ze pomoze mi sie pozbyc raz na zawsze moich zaburzen.Trzymam kciuki za wszystkich ktorzy cierpia na te dolegliwosci,i mam nadzieje ze wszyscy z tego wyjdziemy !! :D:D:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to bardzo dobry lek. Miałam ogromne obawy zanim zaczęłam go brać. Skutki uboczne na początku, zwiększenie lęków. Po tygodniu wszystko przeszło. Nie mam już lęków, czego przykładem jest coraz rzadsze odwiedzanie tego forum, potrafię sobie sama radzić. Cierpliwości - ten lek naprawdę pomaga!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja włśnie cały czas myślę o tym jak odstawić seroxat. biorę go juz rok.

 

[ Dodano: Pon Cze 19, 2006 3:59 pm ]

próbowałam już brać po pół tabletki 10 ( teraz biore 20mg) rano kiedy wstałam okropnie sie czułam wewnetrzny niepokój nie wiem czy to moja podświadomość czy faktycznie tak podziałało na mnie zmniejszenie dawki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zazywam ten lek juz 3 miesiace na poczatku bylo straeznie mimo ze zaczelam od polowki tabletki to czulam sie tak zle iz musialam zmniejszyc na ćwiartke i stopniowo tydzień po tygodniu zwiększac dawke az do calej tabletki ale warto bylo troche sie pomeczyc teraz jest super ,wychodzwe sama,zostaje sama w pracy co przed zarzywaniem tego leku bylo niemozliwe gdyz zawsze musial ktos przy mnie byc nigdy nie zostawalam sama nawet w domu pozdrawiam wszystkich AWERS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 tydzień biorę seroxat 2 tygodnie 10mg teraz 20mg rano. Nie wiem czy to zbieg okoicznosci [już się do lekarza wybieram bo obawiam sie ze moze jakies chorobsko mam] ale w nocy pocę się jak szczur- mozna wykrecac posciel taki jestem mokry! Czy komus zdarzyly sie podobne objawy??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc wszystko jest ok ja biore od marca też mialam to pocenie, teraz już sie uspokoiło. Pamiętaj tylko aby dużo pić .Zwłaszcza teraz kiedy sa te upały. Dużo sie pocisz i jezeli nie uzupełnisz płynów moze sztroche gorzej sie czuć.Wiem to od mojej lekarki. Trzymaj sie seroxat naprawde pomaga .Ja staje sie powoli innym człowiekiem. Jezeli beda jeszcze jakieś watpliwości to możesz napisać do mnie na pw. Pozdrawiam :oops:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzis wykupilam leki seroxat i zomiren i mam pytanie lekarka mi powiedziala ze one dopiero zaczynaja dzialac po 3 tyg ??u was tez tak byloa?czy mam brac cos dodatkowo? odwlekalam branie tych lekow przez 2 tyg bo balam sie myslalam ze sama sobie poradze i tych skutkow ubocznych jak przeczytalam ulotke ale teraz wiem ze sobie nie dam rady dzisiaj ciagle robilo mi sie slabo nie da sie tak funkcjonowac\!!!!!!mam brac seroxat 1 dziennie i zomiren nawet codziennie lub przed lekiem

:(:(:(:(:(

aaa i jeszcze jedno biore leki antykoncepcyjne yasmin czy leki te nie zaburza dzialania anty???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×