Skocz do zawartości
Nerwica.com

PAROKSETYNA (Arketis, ParoGen, Paroxetine Aurovitas, Paroxinor, Paxtin, Rexetin, Seroxat, Xetanor)


Ania

Rekomendowane odpowiedzi

jestem przy koncowce odstawiania i jest masakra, chyba nie dam rady odstawić :cry::cry::cry:

 

zacząłem brać na lęki i fobie społeczną a czuje sie jakbym miał depresje to normalne przy odstawianiu ?

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestem przy koncowce odstawiania i jest masakra, chyba nie dam rady odstawić :cry::cry::cry:

 

zacząłem brać na lęki i fobie społeczną a czuje sie jakbym miał depresje to normalne przy odstawianiu ?

 

 

to nie jest normalne, myślę że lepiej bierz antydepresant a PREGĘ odstaw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy nie zwiększyć dawki do 60mg/d

ja bym nie zwiększał , 60 to dla wyjebkowiczów , nic nie pomoże dokładka ( jak z dragami)a często może zaszkodzić .

Jedż na tym co teraz i więcej cierpliwości , receptory musza się przyzwyczaić do nowej substancji , a to nie trwa 3tygodnie , ale z co najmniej ( u wiekszości ) ponad 6 tygodni..

Paro w wyższych dawkach daje takiego lenia . Jak juz lek zaskoczy staraj się zejść do najniższej acz jeszcze skutecznej .najbardziej wyważzonej , optymalnej z zegermistrzowską precyzją odmierzoną DAWKĄ . Tu każde 5 mg w tą czy wewtą ma znaczenie . Paro brałem ponad 4 lata , znam ten lek dobrze .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestem przy koncowce odstawiania i jest masakra, chyba nie dam rady odstawić :cry::cry::cry:

 

zacząłem brać na lęki i fobie społeczną a czuje sie jakbym miał depresje to normalne przy odstawianiu ?

 

Odstawisz, tylko może nie teraz, może nie jest ten czas. Trzeba mieć warunki odpowiednie, bo trzepie prądem i kręci się w głowie, nie ma sie siły na nic i serce kołacze.

 

Normalne, płacze się i nienawidzi wszystkich wokół. Paro uzależnia najbardziej z wszystkich SSRI. Dla mnie najtrudniejsze było zejście na zero, a odstawiłam bardzo powoli i stopniowo, na koniec brałam 1/8 tabletki 20 mg..

 

A czemu chcesz odstawić, nie smakuje Ci?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestem przy koncowce odstawiania i jest masakra, chyba nie dam rady odstawić :cry::cry::cry:

 

zacząłem brać na lęki i fobie społeczną a czuje sie jakbym miał depresje to normalne przy odstawianiu ?

 

 

to nie jest normalne, myślę że lepiej bierz antydepresant a PREGĘ odstaw

 

jaką pręgę ???

jestem przy koncowce odstawiania i jest masakra, chyba nie dam rady odstawić :cry::cry::cry:

 

zacząłem brać na lęki i fobie społeczną a czuje sie jakbym miał depresje to normalne przy odstawianiu ?

 

Odstawisz, tylko może nie teraz, może nie jest ten czas. Trzeba mieć warunki odpowiednie, bo trzepie prądem i kręci się w głowie, nie ma sie siły na nic i serce kołacze.

 

Normalne, płacze się i nienawidzi wszystkich wokół. Paro uzależnia najbardziej z wszystkich SSRI. Dla mnie najtrudniejsze było zejście na zero, a odstawiłam bardzo powoli i stopniowo, na koniec brałam 1/8 tabletki 20 mg..

 

A czemu chcesz odstawić, nie smakuje Ci?

 

nie chce brać tego więcej, NIe mialem strasznych problemów, normalnie pracuje, mam znajomych, wychodze. Poszedlem do psychiatry poniewaz zaczalem sie czerwienic czesto, mozna powiedziec ze przy kazdej rozmowie. Lekarz od razu z grubej rury mi dal paro, ja sie nie znalem. Poza tym naczytalem sie forum i polskich i amerykanskich ze ludzie bioracy paro mieli wieksze problemy po kilku latach niz przed braniem czyli wcale nie jest tak obojetna dla mozgu. Biore rok z kazdym miesiacem czuje ze bedzie gorzej odstawić

 

-- 04 mar 2018, 08:47 --

 

Jeśli moje problemy wrócą to chce wejsc na bezpieczniejszy antydepresant np esci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejna osoba pisze ze paro po kilku latach może popsuć mózg, coraz bardziej myślę że to mogło się stać u mnie, bo jak przestała działać to wróciła ciężka depresja której nie miałem takiej i tyle czasu, gorsze myśli, no i lęk ciągły... Nowe i mocniejsze objawy jednym zdaniem mówiąc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejna osoba pisze ze paro po kilku latach może popsuć mózg, coraz bardziej myślę że to mogło się stać u mnie, bo jak przestała działać to wróciła ciężka depresja której nie miałem takiej i tyle czasu, gorsze myśli, no i lęk ciągły... Nowe i mocniejsze objawy jednym zdaniem mówiąc

 

Mogę Cie pocieszyc, że mózg wraca do swojej sprawności tylko czasami potrzeba kilku lat....

 

Wystarczy tylko popatrzeć na statystki w stanach przepisywania leku. W 2005 roku jeden z najchętniej przepisywanych leków była paroksetyna, w 2018 jest na szarym koncu.

 

-- 04 mar 2018, 12:20 --

 

miało być 2017

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka lat, prędzej w kilka miesięcy coś sobie zrobię albo postradam zmysły....

 

NIe no stary spokojnie, mózg jest zajebistym organem potrafi sie regenerować tylko trzeba mu w tym pomagać. bierzesz cos w tej chwili ? jak jest bardzo zle to skocz moze na jakis lekki antydepresant

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka lat, prędzej w kilka miesięcy coś sobie zrobię albo postradam zmysły....

 

NIe no stary spokojnie, mózg jest zajebistym organem potrafi sie regenerować tylko trzeba mu w tym pomagać. bierzesz cos w tej chwili ? jak jest bardzo zle to skocz moze na jakis lekki antydepresant

Citalopram teraz od 7 lutego, wcześniej wenlafaksyne, jest ze mną tylko coraz gorzej :((

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie żaden lekarz nie wyleczył, wszystkie leki to były moje pomysły. Warto poczytać o farmakologii i co jak na siebie wpływa. Możecie mówić, że to niepoważne, ale ja uważam za bardziej niepoważne gdy totalnie nie ma pojęcia się o substancji jaką się przyjmuje, czego jest czego aktywatorem czego blokerem, jak przebiega szlak metaboliczny substancji. Lekarze wypisują mi tylko recepty. Dzięki temu opanowałem epilepsję nie biorąc końskich dawek depakiny i biorę ją na bóle głowy tylko i będę odstawiać, a brałem 2g/d (!!!) i bóle głowy niewiadomego pochodzenia - tu pomoc fizjoterapeuty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę się sam leczyć, bo lecze się na NFZ i pozniej lekarze przestaną mnie traktować poważnie, już wiele rad słyszałem, odstaw to weź tamto, zwiększ to itp... Może jestem durniem ale boję się też sam kombinować

 

 

I słusznie. Tylko pamiętaj żeby mówić lekarzowi jezeli masz jakies wątpliwości.

 

-- 04 mar 2018, 14:29 --

 

Wez Citalopramu max. dawkę , dodaj jakiś drugi antydepresant , coś dobrego na sen i powinno się poprawić. Próbuj ale maksymalne dawki , a nie dla niemowlaków.

 

 

Co daje Tobie branie Escitalopramu z wenlafaksyną?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestem przy koncowce odstawiania i jest masakra, chyba nie dam rady odstawić :cry::cry::cry:

 

zacząłem brać na lęki i fobie społeczną a czuje sie jakbym miał depresje to normalne przy odstawianiu ?

 

 

to nie jest normalne, myślę że lepiej bierz antydepresant a PREGĘ odstaw

 

jaką pręgę ???

jestem przy koncowce odstawiania i jest masakra, chyba nie dam rady odstawić :cry::cry::cry:

 

zacząłem brać na lęki i fobie społeczną a czuje sie jakbym miał depresje to normalne przy odstawianiu ?

 

Odstawisz, tylko może nie teraz, może nie jest ten czas. Trzeba mieć warunki odpowiednie, bo trzepie prądem i kręci się w głowie, nie ma sie siły na nic i serce kołacze.

 

Normalne, płacze się i nienawidzi wszystkich wokół. Paro uzależnia najbardziej z wszystkich SSRI. Dla mnie najtrudniejsze było zejście na zero, a odstawiłam bardzo powoli i stopniowo, na koniec brałam 1/8 tabletki 20 mg..

 

A czemu chcesz odstawić, nie smakuje Ci?

 

nie chce brać tego więcej, NIe mialem strasznych problemów, normalnie pracuje, mam znajomych, wychodze. Poszedlem do psychiatry poniewaz zaczalem sie czerwienic czesto, mozna powiedziec ze przy kazdej rozmowie. Lekarz od razu z grubej rury mi dal paro, ja sie nie znalem. Poza tym naczytalem sie forum i polskich i amerykanskich ze ludzie bioracy paro mieli wieksze problemy po kilku latach niz przed braniem czyli wcale nie jest tak obojetna dla mozgu. Biore rok z kazdym miesiacem czuje ze bedzie gorzej odstawić

 

-- 04 mar 2018, 08:47 --

 

Jeśli moje problemy wrócą to chce wejsc na bezpieczniejszy antydepresant np esci

 

masz erytrofobie, na to najczęściej przypisuja własnie paroksetyne .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tym mixie czuję się wreszcie normalnie , zero lęków , fobii , depresji , nie mam także żadnych skutków ubocznych.

 

 

świetnie że leki pomagają i co najważniejsze nie dają skutków ubocznych :) przy takim mixie sześciu środków .... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×