Skocz do zawartości
Nerwica.com

PAROKSETYNA (Arketis, ParoGen, Paroxetine Aurovitas, Paroxinor, Paxtin, Rexetin, Seroxat, Xetanor)


Ania

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanowne grono,wracam tutaj po paru miesiącach.Brałem paro 5 miechów zaczynając od 10 mg a kończąc na 40 mg po mino lekkiej poprawy nastroju i spadku lęku nie jestem zadowolony z tego leku, lekarz stwierdził ze nawet poprawa nastroju wynosząca choćby 80% nie jest satysfakcjonująca gdyż aby wyleczyć depresje potrzeba jest 100% skuteczność trudno się nie zgodzić ale wątpie zeby istniał lek gaszący wszystkie objawy deprechy, kij z tym było mineło. Przepisał mi teraz (esci) kazał tez schodzić z Paro 10mg na tydzien i kiedy już zejde do zera wejsc na 5 mg esci. Jestem w trakcie wchodzenia na esci 3 dzien ,ale ma straszne brain zapsy. Nie moge poruszac gwałtownie głową bo zaraz przeszywa mnie cholerny prąd,mam wrazenie ze za kazdym razem kiedy zmieniam pozycje mój mózg wciska reset....nie jestem w stanie wyjsc z domu a jutro musze jechac do Krk 100km :(

Mam do was pytanie czy jesli zostane jeszcze chwile na paro 10mg zeby zlagodzic objawy odstawienne i jednoczesnie bede przyjmował 5 mg esci to jest jakaś szansa ze zmiana bedzie bardziej łagodna do przejsca a przy okazji nie zagrozi mi z. serotoninowy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam szanowne grono,wracam tutaj po paru miesiącach.Brałem paro 5 miechów zaczynając od 10 mg a kończąc na 40 mg po mino lekkiej poprawy nastroju i spadku lęku nie jestem zadowolony z tego leku, lekarz stwierdził ze nawet poprawa nastroju wynosząca choćby 80% nie jest satysfakcjonująca gdyż aby wyleczyć depresje potrzeba jest 100% skuteczność trudno się nie zgodzić ale wątpie zeby istniał lek gaszący wszystkie objawy deprechy, kij z tym było mineło. Przepisał mi teraz (esci) kazał tez schodzić z Paro 10mg na tydzien i kiedy już zejde do zera wejsc na 5 mg esci. Jestem w trakcie wchodzenia na esci 3 dzien ,ale ma straszne brain zapsy. Nie moge poruszac gwałtownie głową bo zaraz przeszywa mnie cholerny prąd,mam wrazenie ze za kazdym razem kiedy zmieniam pozycje mój mózg wciska reset....nie jestem w stanie wyjsc z domu a jutro musze jechac do Krk 100km :(

Mam do was pytanie czy jesli zostane jeszcze chwile na paro 10mg zeby zlagodzic objawy odstawienne i jednoczesnie bede przyjmował 5 mg esci to jest jakaś szansa ze zmiana bedzie bardziej łagodna do przejsca a przy okazji nie zagrozi mi z. serotoninowy?

 

też schodziłem z paro 40mg i te objawy przy poruszaniu głową miałem identyczne !!!. to cholerstwo trzymało mnie chyba z miesiąc ale to minie. myślę że bezpieczniej odstawić do zera i brać 5mg ESCI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam szanowne grono,wracam tutaj po paru miesiącach.Brałem paro 5 miechów zaczynając od 10 mg a kończąc na 40 mg po mino lekkiej poprawy nastroju i spadku lęku nie jestem zadowolony z tego leku, lekarz stwierdził ze nawet poprawa nastroju wynosząca choćby 80% nie jest satysfakcjonująca gdyż aby wyleczyć depresje potrzeba jest 100% skuteczność trudno się nie zgodzić ale wątpie zeby istniał lek gaszący wszystkie objawy deprechy, kij z tym było mineło. Przepisał mi teraz (esci) kazał tez schodzić z Paro 10mg na tydzien i kiedy już zejde do zera wejsc na 5 mg esci. Jestem w trakcie wchodzenia na esci 3 dzien ,ale ma straszne brain zapsy. Nie moge poruszac gwałtownie głową bo zaraz przeszywa mnie cholerny prąd,mam wrazenie ze za kazdym razem kiedy zmieniam pozycje mój mózg wciska reset....nie jestem w stanie wyjsc z domu a jutro musze jechac do Krk 100km :(

Mam do was pytanie czy jesli zostane jeszcze chwile na paro 10mg zeby zlagodzic objawy odstawienne i jednoczesnie bede przyjmował 5 mg esci to jest jakaś szansa ze zmiana bedzie bardziej łagodna do przejsca a przy okazji nie zagrozi mi z. serotoninowy?

 

też schodziłem z paro 40mg i te objawy przy poruszaniu głową miałem identyczne !!!. to cholerstwo trzymało mnie chyba z miesiąc ale to minie. myślę że bezpieczniej odstawić do zera i brać 5mg ESCI

 

Jak długo byłes na dawce 40 mg? co cie skłoniło do zmiany na esci? Miałeś jakiś okres przerwy od leków czy po paro wskoczyłeś zaraz na esci? Ciekaw jestem czy za ceną esci stoi jego skuteczność... swoją drogą ciekaw tez jestem czemu są takie roznice w cenie miedzy preparatami handlowymi?? np Lexapro a Mozarin?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejny dzień walki z zespołem odstawiennym po paro. Dziś nie wytrzymałem i musiałem zażyć 10 mg . Byłem na anafranilu bardzo długo i schodzac z niego myślałem ze kopne w kalendarz ,ale to co sie dzieje po paroksetynie to jakiś hardkor. Prądy i grzmoty w głowie ,drgawki,depersonizacja, nudności,ataki leków i niepokój coś strasznego,nie życzę nikomu czegoś takiego. Z jednej strony czuje się w tej chwili jak wrak,ale z drugiej się ciesze iz odstawiam ten lek bo gdybym pozostal na nim jeszcze pare miechow i dalej nie bylo by poprawy to późniejsze odstawienie bylo by pewnie jeszcze tragiczniejsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejny dzień walki z zespołem odstawiennym po paro. Dziś nie wytrzymałem i musiałem zażyć 10 mg . Byłem na anafranilu bardzo długo i schodzac z niego myślałem ze kopne w kalendarz ,ale to co sie dzieje po paroksetynie to jakiś hardkor. Prądy i grzmoty w głowie ,drgawki,depersonizacja, nudności,ataki leków i niepokój coś strasznego,nie życzę nikomu czegoś takiego. Z jednej strony czuje się w tej chwili jak wrak,ale z drugiej się ciesze iz odstawiam ten lek bo gdybym pozostal na nim jeszcze pare miechow i dalej nie bylo by poprawy to późniejsze odstawienie bylo by pewnie jeszcze tragiczniejsze.

 

 

Zostajesz na esci tak małej dawce tylko?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak brałeś ją parę miesięcy to nie robi różnicy jak byś ją brał parę lat , odstawienie jest takie same w obu przypadkach czyli zejście z dnia na dzień ( ja to robiłem z dawki 40 mg ) to hardcore

Łoooo panie to niezły sajgon musiałeś przeżyć, ile czasu cierpiałeś? Ja pier chciałbym miec to juz za sobą...

 

 

Zostajesz na esci tak małej dawce tylko?

 

Tak lekarz zalecił,to się go słucham.Przepisał mi też w razie potrzeby Xanax,ale powiedział zebym go brał tylko jeśli lęki i niepokój będą bardzo uciążliwe. Wie ktoś moze czy po benzo brain zapsy ulegną osłabieniu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety nie ulegną :( brain zapsy trzymają średnio do dwóch tygodni , kur.wa jak sobie przypomnę,że każdy ruch głową ale uwaga każdy ruch gałką oczną !!! to powodował to mam ciarki

 

-- 14 lut 2018, 01:17 --

 

to jest takie uczucie jakby się zwarcie robiło w mózgu nie wiem jak to opisać, dobrze jest zastąpić ją SSRI o długim okresie półtrwania jak fluoksetyna,który złagodzi skutki odstawienia i wtedy po miesiącu go odstawić bo nie powinien spowodować sam w sobie skutków odstawiennych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co polecacie bez recepty wspomagająco na jelita bo od samego początku brania paro 10 mg czuje ucisk w brzuchu bardziej po prawej stronie zwłaszcza podczas siedzenia, i dodatkowo mam gazy. Wszystkie próby watrobowe w normie, badania krwi na nerki też nic nie wykazały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co polecacie bez recepty wspomagająco na jelita bo od samego początku brania paro 10 mg czuje ucisk w brzuchu bardziej po prawej stronie zwłaszcza podczas siedzenia, i dodatkowo mam gazy. Wszystkie próby watrobowe w normie, badania krwi na nerki też nic nie wykazały.

 

 

ja z bólem z prawej strony zmagałem się z pół roku, w końcu samo przeszło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej. dawno mnie tu nie było no może z miesiąc :) No bo jakos leciało. Ostatni miałem remisję od prawie trzech miechów :) na 40 mg paro. Miesiąc temu był co prawda jakieś ze dwa dni gorsze ale przeszło.

Po miesiącu znów jest gorzej od trzech dni. Macie takie dołki podczas brania leków?

Ile one u Was zazwyczaj trwają ? Tydzień? Dwa?

 

Kurde w przyszły wtorek mam wizyte u swojego magika i aż się boję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez miałem bóle brzucha po prawej stronie tylko ze u mnie dotyczyło to śródbrzusza prawego i czasami promieniował do okolicy pachowej prawej a nawet do plecow , robilem badania :labolatoryjne,obrazowe i nic :shock:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Czy podczas odstawiania paro i zmiany na esci, ostatnie kilka dni mam być bez paro ?

Jeśli lekarz zalecił ci zmiane leku to powinien ci rozpisać jak caly ten schemat ma wyglądac,chyba ze zmieniasz na własną rekę...ale to totalna głupota.

U mnie wyglądało to tak ze schodzilem z 40 mg paroksetyny, - 10mg co tydzien. Kiedy doszedłem do 0 wszedlem na 5 mg esci(od razu następnego dnia po ostatniej dawce paro) Tak to miało wyglądac w teorii ,ale w praktyce zrobiłem inaczej : jestem na 5mg esci i 5 mg paro ze względu na ciezkie objawy odstawienne. Zrobiłem to bez zgody lekarza,ale nie mialem jak się z nim skontaktować. Wczoraj się dodzwonilem i stwierdził ze dobrze zrobiłem,ale dodał tez zeby nie zwlekać zbyt długo z odstawianiem leku i gdy objawy ulegną zlagodzeniu, odstawic całkowicie.

 

Jeżeli masz stwierdzoną depresję i zmieniasz SSRi na inny SSRI to na co masz czekać,myslisz ze jak zostaniesz czysty pare dni to ci się polepszy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestem na 5mg esci i 5 mg paro ze względu na ciezkie objawy odstawienne.

Podobnie jak Totaal_Error, schodziłem z Paro około 4 miesięcy na zakładkę ( łącząc razem Paro + escitalopram ). Gdy doszedłem do 5 mg Paro zszedłem po paru dniach zupełnie z tego leku na rzecz Esci .

Teraz jestem na 12,5 -15 mg Escitalopramu .

Uważam ,że to jeden z lepszych SSRI , jeśli chodzi o jego działanie anty-lękowe i antydepresyjne .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam co 5 dni zmniejszać co 10mg.

Chodziło mi o czas kiedy będę brał te 10mg i minie 5 dni.

Czy mam przez 5 dni nie brać żadnego leku czy od razu esci na następny dzień?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestem na 5mg esci i 5 mg paro ze względu na ciezkie objawy odstawienne.

Podobnie jak Totaal_Error, schodziłem z Paro około 4 miesięcy na zakładkę ( łącząc razem Paro + escitalopram ). Gdy doszedłem do 5 mg Paro zszedłem po paru dniach zupełnie z tego leku na rzecz Esci .

Teraz jestem na 12,5 -15 mg Escitalopramu .

Uważam ,że to jeden z lepszych SSRI , jeśli chodzi o jego działanie anty-lękowe i antydepresyjne .

Lepiej działa na lęki niż paro ? a porównując skutki uboczne ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie co bierzecie na bóle głowy w nerwicy??? od tygodnia mnie trzymają bóle głowy-strasznie mnie męczą... Apap I buprom nie pomagają w ogóle...Pyralgina kiedyś jak była taka sama sytuacja też nie pomagała...

 

Moje pytanie: co polecacie jeszcze? może etopiryna???

 

Chce zacząć też brać propanolol bo mam wysoki puls i graniczne ciśnienie. Może on pomoże? ma przecież również działanie przeciwmigrenowe?? ktos brał??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×