Skocz do zawartości
Nerwica.com

PAROKSETYNA (Arketis, ParoGen, Paroxetine Aurovitas, Paroxinor, Paxtin, Rexetin, Seroxat, Xetanor)


Ania

Rekomendowane odpowiedzi

Jest coś silniejszego na lęki niż Paroksetyna?

 

Tak są silniejsze leki na lęki. Ale zazwyczaj to nie siła działania a jakość i trafienie w źródło problemu ma duże znaczenie. Dopiero później ma się na względzie siłę działania. Cel się liczy. SSRI ma szerokie spektrum działania, neuroleptyki też są bardzo uniwersalne i chętnie przepisywane na lęki. A o benzo już nie wspomnę bo ma przetarte szlaki co do beznadziejności i brania tylko w ciężkich momentach. Z czym się zgodzę, ale nie ma co dramatyzować. Na lęki są niezastąpione.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paro gowno dla mnie,rzucam przynajmniej napic sie bede mogl to jest bania dobra a nie paroksetyna :D

Powera mialem dostac z manią jak po fecie a a mialem sennosc i humor zwalony. Dzisiaj zamiast 2 wzialem 1 i od razu lepszy nastroj i mniejsza sennosc a jutro 0.75 pojutrze 0.5 a potem 0.25 a potem calkiem rzuce. Poszukam innych lekow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po jakim czasie mogę stwierdzić, że już na pewno nie zadziała

Bo ktoś tu pisał , że nawet dopiero po 3 miesiącach może zaskoczyć a ostatnio psychiatra powiedziała mi, że już powinna działać.

Biorę już ponad miesiąc. Brałem tydzień 10 mg potem, miesiąc 20 mg, teraz miałem wejść na 30 mg (miałem te 30 mg brać przez 2 miesiące) ale wszedłem od razu na 40 mg (w prawdzie przez to nie starczy mi paro na te 2 miesiące ale myślę, że aż tyle czasu mi nie będzie trzeba, żeby stwierdzić czy zadziała a pewno nie zadziała) no i biorę parę dni już po 40 mg. Nadal nic nie czuje, razem jest ze 40 dni prawie już brania paroksetyny. Ja myślę, że to tak z 50 dni idealnie będzie żeby stwierdzić czy zadziała czy nie ? :) sory,że tal spamuje w tym temacie no ale może ktoś jednak pomoże. Myślę, że wielu osobom ta odpowiedź może pomóc, bo myślę, że więcej osób jest w takiej sytuacji jak ja.

 

po 3,5 tyg u mnie stan radosci i pewnosci siebie , coś jak by lekka hipomania i potem stabilne działanie . brałem paro 5 lat . od 2009 tak do 2014

nie daj se wmówić farmazon na czekanie latami na działanie,które nie zadziała . po 4 tyg można oceniać śmiało . wyjątek fluoksetyna bo dopiero coś w 5 tygodniu zatrybła u mnie a w pełni w 6styym stabilnie juz .

 

ale jak bierzesz paro aż 40mg to nic dziwnego że nic nie "czujesz" hehe :D

 

-- 01 lip 2017, 22:19 --

 

Paro gowno dla mnie,rzucam przynajmniej napic sie bede mogl to jest bania dobra a nie paroksetyna :D

 

a kto ci powiedział że nie można pić na paro lub innych ssri , na paro najlepsza bombka z alkoholem , pewność siebie taka że czujesz że możesz roz*ebać cały klub sportowy MMA :).

 

nie ma interakcji powaznych , z alkoholem SSRI , oprócz wyżej wymienionej ;P

 

-- 01 lip 2017, 22:25 --

 

Jest coś silniejszego na lęki niż Paroksetyna?

 

escitalopram + pregabalina

 

brintelix tera jem , podobno tylko ty z forum go dobrze oceniasz , ja ide na przekór nieprzychylnym komentarzom.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po jakim czasie mogę stwierdzić, że już na pewno nie zadziała

Bo ktoś tu pisał , że nawet dopiero po 3 miesiącach może zaskoczyć a ostatnio psychiatra powiedziała mi, że już powinna działać.

Biorę już ponad miesiąc. Brałem tydzień 10 mg potem, miesiąc 20 mg, teraz miałem wejść na 30 mg (miałem te 30 mg brać przez 2 miesiące) ale wszedłem od razu na 40 mg (w prawdzie przez to nie starczy mi paro na te 2 miesiące ale myślę, że aż tyle czasu mi nie będzie trzeba, żeby stwierdzić czy zadziała a pewno nie zadziała) no i biorę parę dni już po 40 mg. Nadal nic nie czuje, razem jest ze 40 dni prawie już brania paroksetyny. Ja myślę, że to tak z 50 dni idealnie będzie żeby stwierdzić czy zadziała czy nie ? :) sory,że tal spamuje w tym temacie no ale może ktoś jednak pomoże. Myślę, że wielu osobom ta odpowiedź może pomóc, bo myślę, że więcej osób jest w takiej sytuacji jak ja.

 

po 3,5 tyg u mnie stan radosci i pewnosci siebie , coś jak by lekka hipomania i potem stabilne działanie . brałem paro 5 lat . od 2009 tak do 2014

nie daj se wmówić farmazon na czekanie latami na działanie,które nie zadziała . po 4 tyg można oceniać śmiało . wyjątek fluoksetyna bo dopiero coś w 5 tygodniu zatrybła u mnie a w pełni w 6styym stabilnie juz .

 

ale jak bierzesz paro aż 40mg to nic dziwnego że nic nie "czujesz" hehe :D

 

-- 01 lip 2017, 22:19 --

 

Paro gowno dla mnie,rzucam przynajmniej napic sie bede mogl to jest bania dobra a nie paroksetyna :D

 

a kto ci powiedział że nie można pić na paro lub innych ssri , na paro najlepsza bombka z alkoholem , pewność siebie taka że czujesz że możesz roz*ebać cały klub sportowy MMA :).

 

nie ma interakcji powaznych , z alkoholem SSRI , oprócz wyżej wymienionej ;P

 

-- 01 lip 2017, 22:25 --

 

Jest coś silniejszego na lęki niż Paroksetyna?

 

escitalopram + pregabalina

 

brintelix tera jem , podobno tylko ty z forum go dobrze oceniasz , ja ide na przekór nieprzychylnym komentarzom.

 

Ale czemu niby po 40 mg mam nic nie czuć o co chodzi xD

Dzięki za odp. o to mi właśnie chodziło, teraz mogę z czystym sumieniem rzucić tą paroksetynę

Spróbowałbym właśnie do paro alkoholu ale ja nawet po samym alkoholu zawsze robię głupoty, a słyszałem, że alkohol mocniej działa po antydepresantach :D

Ale mówis, że się nie przekręce to może spróbuje.

w ogóle to nie wiem skoro ssri na mnie nie działają to już nie wiem co mam brać? szukam leku o działaniu pewność siebie jak po alkoholu i ale żeby nie muliły a najlepiej mocno pobudzały no i lepszy nastrój.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc Feniksx, jak to Kaleb powiedzial, stary koniu :lol:

Nie dziwie sie mlodym, poczatkujacym "paroksetyniarzom" , ale ze ty, czlowiek starej gwardii ;) robisz takie bledy, jak picie alkoholu i branie paro co 2 dni ???

Wszystko co istotne Kaleb juz napisal:

 

Higiena życia , abstynencja od trutek to podstawa naszego " jeszczeistnienia " . Za chlanie się płaci ,a my psychiczni płacimy potrójnie .

 

Ja nie pije alku od prawie 9 lat, ani kropli. Pilem piwo, whiskey i bralem paro dlugie lata. U mnie paro nie wchodzilo w zadna interakcje z alkoholem, ale za to kac byl morderca.

Caly tydzien po zapiciu leki, depresja i inne cuda, az do nastepnej imprezy. Potem bylo oczywicie jeszcze gorzej. Nie mozesz brac paro na leki, i pic alkohol ktory je u ciebie powoduje. Biorac paro co drugi dzien wprowadzasz uklad nerwowy w stan destabilizacji.

Mysle, ze nie masz mi za zle moich rad, znamy sie juz troche ;)

3mam kciuki zebys wrocil do normy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Cie Kamral serdecznie ;)

Jak odstawialem paro, to nie wracaly symptomy pierwotne choroby, tylko symptomy odstawienia. Jest to na poczatku trudne od odroznienia, ale po kilkunastu latach doszedlem do wprawy :D To oczywiscie nie oznacza, ze jak przestaniesz brac paro to jestes wyleczony. Raz udalo mi sie zejsc z paro na zero, na kilka miesiecy i bylo cudownie. Mialem znowu chec na wszystko, na hobby, na seks, na sport. Niestety po kilku miesiacach moja hipochondria ( to ona byla powodem dla ktorego wszedlem na SSRI) powrocila, i zamiast udac sie na terapie, poszedlem na latwizne i wzialem sobie paro :D

Biore 20mg, i po 14 latach nadal dziala na moje upierdliwe mysli o chorobach ;) Jak co roku i w tym planuje troche zejsc z dawki, moze sie uda. Zaczalem intensywnie uprawiac sport i czuje, ze dziala to na mnie jak antydepresant. Moze na 15mg tez bedzie dobrze, czas pokaze.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy paroksetyna ma duży wpływ na wagę? Chudnie czy tyje się po niej? Muszę zrzucić 20kg... Lek działa super, więc nie wiem czy prosić o zmianę na fluoksetynę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy paroksetyna ma duży wpływ na wagę? Chudnie czy tyje się po niej? Muszę zrzucić 20kg... Lek działa super, więc nie wiem czy prosić o zmianę na fluoksetynę.

 

ja schudłem ale z dieta.

 

Dzieki Don :uklon: Ja biore dopiero od lutego 20 mg i dziala ale chce i tak odstawić bo tęsknie za swoim starym JA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bagatelka

Ma duzy wplyw na wage, przynajmniej u mnie i u ludzi ktorych znam. Ja przytylem na paro 30kg, ale tez o tyle schudlem, zmniejszajac weglowodany i uprawiajac sport. Jesli chodzi o zmiane na fluo, to bym sie dobrze zastanowil, jesli paro super u ciebie dziala. U mnie przeskok na fluo sie zakonczyl odwykiem alkoholowym. Tak zle znioslem zmiane, ze zaczalem sie znieczulac mocnymi trunkami. Oczywiscie u ciebie moze byl wszystko dobrze, ale ja bym nie zmienial SSRI jesli dobrze sie czujesz.

 

Kamral, tylko pamietaj o powolnym odstawianiu, zeby uniknac nieprzyjemnych skutkow odstawiennych ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sówka ale jak Cię swędzi? Mnie chwil swędziało miejscami, tzn tak jakby coś mnie ugryzło ale nic nie było, minęło szybko i kłucia ciepłe miałam w stopie, takie jakby podpiekanie ale też minęło przy niższych dawkach, teraz na 20mg nie mam już ich. Wchodź na wyższe dawki i wspomagaj się uspokajaczem, jestem z Tobą ;)

 

darunia 3 dzień jestem już na 10 mg. swędzenie i kłucia na razie się zmniejszyły. To było kłucie szpilkami w całym ciele i swędzenie co chwilę w innym miejscu. Czasem takie gorące uczucie i małe prądy. Teraz za to lęk się zwiększył i to napięcie w środku. Wczoraj nie mogłam zasnąć. Miałam też krótki napad lękowy w czasie jazdy autem do sklepu. Więc lęk się nasila. Wiem, że to tylko uboki i miną ;) Ale czasem jest na prawdę nie przyjemnie. A Lexotan przyjdzie mi zmniejszać w połowie lipca i co wtedy? Ok. Nad tym będę myślała dopiero wtedy, hehe.

Darunia a co u Ciebie? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sówka jak paro zacznie działać to dasz radę odstawić lexotan , na razie się tym nie martw. U mnie w miarę ok, napadów paniki i większych lęków nie ma, jeszcze jak gdzieś idę, czy jadę to troszkę przez myśl przeleci mały lęk ale się nie poddaję ;) Za 3 tyg jadę na urlop i to będzie sprawdzian ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

darunia

Cieszę się, że u Ciebie lęk się znacznie zmniejszył! Myśl może się pojawić, ale to nie napad lęku na szczęście. Lek działa już u Ciebie :brawo:

Za 3 tyg jadę na urlop i to będzie sprawdzian ...

Za 3 tygodnie to paro będzie już rozkręcona na maksa i zobaczysz, że będzie dobrze. A w torebce coś na nagły wypadek zawsze można mieć. :)

Podnosi mnie na duchu, to jak dobrze paro u Ciebie zaczeło działać. Bo obydwie jestesmy wrazliwe na zwiekszanie dawek. I jak widac da się ;)

Bądzmy dobrej mysli!

 

Ja dzis cały czas śpię. Nie wiem czy to uboczny skutek paro czy pogoda. Wole spac niz sie bac. Co do wagi. Kiedys z 55kg doszlam na paro do 75kg niestety. Ale wolałam to od braku życia i lęku. Teraz może nie przytyję, hehe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak są silniejsze leki na lęki.

 

Ale zazwyczaj to nie siła działania a jakość i trafienie w źródło problemu ma duże znaczenie. Dopiero później ma się na względzie siłę działania. Cel się liczy. SSRI ma szerokie spektrum działania, neuroleptyki też są bardzo uniwersalne i chętnie przepisywane na lęki.

Jakość czego? Czyli benzodiazepiny działają na źródło problemu, ale SSRI już tylko na jego objaw? Siła działania czego? Jaki cel?

Neuroleptyki, w porównaniu do SSRI mają znacznie więcej skutków ubocznych, są po prostu mniej bezpieczne i, niestety, nadużywane przez lekarzy w zaburzeniach, w których ich skuteczność nie jest dobrze zbadana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biore arketis ( paroksetyna) Od połowy lutego tego roku na początku 10mg przez tydzien potem po 20mg. Pierwszy tydzien(koszmar) jeszcze gorzej niz wczesniej 2 noce nie mogłam usnąć bo gdy tylko zapadałam w sen to miałam zrywy i mnie budziło na trzeci dzien udalo sie usnac ze zmeczenia i pomoca hydro. Pozniej z dnia na dzien coraz to lepiej dodam ze mialam malo czasu bo matura w maju(ktora zdałam) wydaje mi sie ze po miesiacu sa juz idealne rezultaty takie jakie sie oczekuje. Dodam ze wymiotowalam poo kazdym posilku nic nie mooglam przelknac, ataki paniki, napiecia miesni, silna derealizacja. Od 3 tygodni powoli odstawiam i najgrsze ze nie minelo jewszcze 6 miesiecy tylko 5 ale ja juz jestem (napalona) ze wszystko bedzie w porzadku i juz chce koniec bo nie chce mi sie brac itd. Pani psychiatra pytala sie mnie czy jesren tego pewna i czy jestem gotoowa by juz odstawiac ja oczywiscie mowie ze tak bo czuje sie idealnie. Przez dwa tygodnie bralam raz polowe raz całą i od 5 dni biore połówke i uwaga. Czuje ze to nawrot lęki powrocily ale nie martwcie sie nie takie mocne jak na poczatku. Wymiotowalam dwa razy a uwazam to za maximum paniki bo zazwyczaj jak juz zwymiotuje to sie uspokajam. Jest odrealnienie takie 7/10 w porownaniu jak bylo na poczatku no i oczywiscie jestem dzisiaj po nieprzespanej nocy bo znow zrywy na szczescie jutro ide do pani psychiatry zapytac sie o co chodzi. Podejrzewam ze to poprostu za wczesnie zaczelam odstawiac i jest to syndrom odstawienny ktory stopniowo mija po kilku tygodniach i sie tego trzymam, zobaczymy co bedzie dalej. Mial ktos z was tak kiedys?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie biorę już paro od tygodnia i jest gorzej niż było zanim zacząłem brać, w trakcie brania też nie działała w ogóle a nawet było gorzej niż bez leków, a więc dla mnie to gówno. Trzeba szukać innych leków ;/ Chyba benzo trzeba załatwić bo tylko one działają dobrze kurde no może jeszcze alkohol ;d

No ale jak na Was działają te całe słabe i gówniane ssri to zazdroszczę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×