Skocz do zawartości
Nerwica.com

PAROKSETYNA (Arketis, ParoGen, Paroxetine Aurovitas, Paroxinor, Paxtin, Rexetin, Seroxat, Xetanor)


Ania

Rekomendowane odpowiedzi

Odstawiałem wenlę jakiś czas temu i byłem pewien że niby wszystko ok bo zszedłem z 150-37,5-16,2 w 3 tygodnie ale kilka dni temu miałem taki jakby efekt "mdlenia głowy" przy obracania głowy chciało mi sie wymiotować i głowa jakby sama opadała,potem przez 2 dni miałem dużo chęci żeby to zakończyć :papa: ale minęło,brałem go przez 2 miesiące. Ale co ja się dziwie za szybko go odstawiłem i byłem nawet na to przygotowany że będą skutki odstawienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kalebx3, mój błąd że nie napisałam wyraźnie o co mi chodzi, ale jestem w okropnym stanie wybacz. Chodzi o to, że odstawiłam całkiem paroksetyne. Nie pomagała, więc nie było sensu brać. Schodziłam stopniowo z dawki 40 tak jak lekarz kazał, no i teraz już nie biorę nic. Mam siniaki jakbym właśnie zaczęła brać a nie odstawiła. Lamitrin nie pomaga się uspokoić ani trochę.

 

miziam,

przepraszam , żle Cię zrozumiałem . Też mi się już we łbie od tego wszystkiego je-bie potwornie .

Teraz widze ,że zszedłaś z wysokiej dawki Paroksetyny i od 5 dni nie bierzesz już tego leku . Rozumiem Twój ból , bo nie raz próbowałem odstawić Paroksetynę , a kiedy nie brałem jej chociażby 2 dni popadałem w masakryczny stan . Odstawiłem paroksetyne do zera , ale wszedłem zaraz w estitalopram .

Od dziecka byłem nadrważliwy , nerwica natręctw , impulsywność etc.: same psychiczne odpady,,, więc te leki SSRI w jakiś sposób pozwalają mi jeszcze przetrwać . Absolutnie nie dają szczęścia . zdrowia ,są jak niedopasowana proteza na której jeszcze kuśtykam .

Nie wiem Mizam , jaka jest Twoja historia leczenia i czym ,,, ale może zamiast Paro ( które kazał Ci odstawić )lekarz mógłby Ci zamienić lek na inny .

Skoro aż tak zle teraz się czujesz na czysto . Lamo Cię nie uspokoi , nie ma najmniejszych szans , to nie lek na odstawki silnych prochów .

Masz jakieś bardziej szczegółowe pytania napisz do mnie na PW.

Trzymaj się . ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

looser, brałem ten lek ponad 4 lata dzień w dzień . Badania wątroby idealne biochemiczne jak i USG .

Lek zdecydowanie rozrzedza mocno krew , więc jak ktoś ma skłonności do krwawień , wybroczyn, radzę uważać . Dawki powyżej 40 mg moga grozić wylewami wewnętrzymi - tak mnie ostrzegał lekarz .

 

looser,

można ją brać w miarę bezpiecznie latami .

 

Ktoś pomoże ?

Interesuje mnie też czy jakoś negatywnie wpływa na zęby (chodzi mi o zawartość leku w ślinie) .

 

---zawartość leku w ślinie to musisz sobie zbadać w laboratorium , bo nikt rozsądny nie odpowie Ci tutaj na takie pytania .

Na zęby raczej nie wpływa negatywnie , ale wszystkie SSRI jebi-a po oczach ( po długotrwałym " ćpaniu" tej substy ).

Poza tym skąd u Ciebie tak z lekka dziwne pytania ? Bierzesz ten lek looser, czy dopiero przymierzasz się .

Zapewne jesteś lękowcem .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poza tym skąd u Ciebie tak z lekka dziwne pytania ? Bierzesz ten lek looser, czy dopiero przymierzasz się .

Zapewne jesteś lękowcem .

 

Trafna diagnoza.... jeszcze trochę a wpadnę w hipohondrię :zonk: + fobia społeczna .

 

Brałem już kiedyś seroxat/parogen..... jakby trochę się poprawiło i nie chciałem już dłużej tej chemii czuć rano i tych zawrotów głowy (momentami) dlatego przestałem . Ale teraz znowu wszystko wróciło :( ... i pora się pogodzić ze starym znajomym .

A też macie po wstaniu rano taki nieprzyjemny chemiczny posmak w buzi ? Pytam bo dość sporo zainwestowałem w swoje zęby :D i nie chciałbym żeby jakoś negatywnie na szkliwo to wpływało :zonk: .

 

ale wszystkie SSRI jebi-a po oczach ( po długotrwałym " ćpaniu" tej substy )

Faktycznie po pewnym czasie od wzięcia tabletki jakby taki mętny. Czy to trwale może uszkodzić narząd wzroku ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak uszkodzą, uszkodzą Ci jeszcze mosznę, okręcając ją wokół prącia. :)

SSRI w leczeniu krótkotrwałym (nie pińcet lat) napewno nie zrobią Ci nic z oczami. Jest napisane coś o niewyraźnym widzeniu, ale to zapewne przy wchodzeniu na lek, potem ustępuje. Nie podnosi ciśnienia wewnątrzgałkowego -nie powoduje jaskry.

Jak chcesz mieć zdrowe zęby to unikaj chemikali i kwasów czyli wszystkich rzeczy z apteki i rzeczy o odczynie kwaśnym, np soków. Nie popadaj w paranoję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz mieć zdrowe zęby to unikaj chemikali i kwasów czyli wszystkich rzeczy z apteki i rzeczy o odczynie kwaśnym, np soków. Nie popadaj w paranoję.

No i własnie paroksetyna jest z apteki :smile: .

Może wygląda to na paranoje ale to bardziej czysty rachunek ekonomiczny. Wydałem tyle pieniędzy na dentystę żeby doprowadzić swoje zęby do porządku i wolałbym nie ryzykować .

Dlatego też pytam czy są jakieś informacje na temat jak wpływa na pH w ustach, i ogólnie jak wpływa na zęby.

 

A jak z wątrobą? Skoro nie "pińcet lat" to ile można brać bezpiecznie w dawkach 20mg dziennie żeby nie doszło do żadnego stłuszczenia itp.

 

Tak uszkodzą, uszkodzą Ci jeszcze mosznę, okręcając ją wokół prącia. :)

To mogło by być ciekawe doświadczenie . :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz mieć zdrowe zęby to unikaj chemikali i kwasów czyli wszystkich rzeczy z apteki i rzeczy o odczynie kwaśnym, np soków. Nie popadaj w paranoję.

No i własnie paroksetyna jest z apteki :smile: .

Może wygląda to na paranoje ale to bardziej czysty rachunek ekonomiczny. Wydałem tyle pieniędzy na dentystę żeby doprowadzić swoje zęby do porządku i wolałbym nie ryzykować .

Dlatego też pytam czy są jakieś informacje na temat jak wpływa na pH w ustach, i ogólnie jak wpływa na zęby.

 

A jak z wątrobą? Skoro nie "pińcet lat" to ile można brać bezpiecznie w dawkach 20mg dziennie żeby nie doszło do żadnego stłuszczenia itp.

 

Tak uszkodzą, uszkodzą Ci jeszcze mosznę, okręcając ją wokół prącia. :)

To mogło by być ciekawe doświadczenie . :D

 

To z ulotki np wenlafaksyny

 

Suchość w ustach

Suchość w ustach zgłasza 10% pacjentów leczonych wenlafaksyną. Może to zwiększać ryzyko

wystąpienia próchnicy. Dlatego należy szczególnie zadbać o higienę jamy ustnej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może wygląda to na paranoje ale to bardziej czysty rachunek ekonomiczny. Wydałem tyle pieniędzy na dentystę żeby doprowadzić swoje zęby do porządku i wolałbym nie ryzykować .

Wiesz, ja mam w tym momencie zdrowe zęby i nie chciałbym, żeby się zepsuły, bo musiałbym wydać w przybliżeniu tyle co Ty. To taka sama ekonomia. Nie bedziesz tego wcierał zęby, ani żuł przecież. Niektóre tabletki są powlekane, więc jedyne co Ci zostanie na języku to kawałek powłoki lukrowej. Akurat nie pamiętam już jak jest z paro, to było pare lat temu. Nie wpłynie też na pH w ustach, po prostu musiałaby się tam rozpuścić, przebywać tam jakiś czas, żeby mieć na to jakiś wpływ.

A jak z wątrobą? Skoro nie "pińcet lat" to ile można brać bezpiecznie w dawkach 20mg dziennie żeby nie doszło do żadnego stłuszczenia itp.

Ludzie potrafią pić alkohol z 20 lat zanim dostaną marskości, paro jest znacznie mniej toksyczna. ;) Jedyne co to było wcześniej właśnie wspominane to rozrzedzanie krwi. O wątrobę się nie martw jeżeli to Twój jedyny lek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, ze tak. Nawet leki antydepresyjne moga powodowac powodowac zaburzenia psychiczne, leki SSRI czesto kojarzone sa z powodowaniem apatii, anhedonii. Mialem podobnie na klomipraminie, po odstawce przez krotki okres czasu mialem o wiele lepszy nastroj, anizeli normalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, ze tak. Nawet leki antydepresyjne moga powodowac powodowac zaburzenia psychiczne, leki SSRI czesto kojarzone sa z powodowaniem apatii, anhedonii. Mialem podobnie na klomipraminie, po odstawce przez krotki okres czasu mialem o wiele lepszy nastroj, anizeli normalnie.

 

Ja po wenli to leżałem w łóżku i patrzyłem w sufit,jak odstawiłem to jak ręką odjął.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, ze tak. Nawet leki antydepresyjne moga powodowac powodowac zaburzenia psychiczne, leki SSRI czesto kojarzone sa z powodowaniem apatii, anhedonii. Mialem podobnie na klomipraminie, po odstawce przez krotki okres czasu mialem o wiele lepszy nastroj, anizeli normalnie.

 

Ja po wenli to leżałem w łóżku i patrzyłem w sufit,jak odstawiłem to jak ręką odjął.

 

 

Ja biorę paro od roku. Choruję na nerwicę i depresję. Na początku były objawy uboczne ,lecz po jakiś 2 miesiącach ustąpiły. Próbowałem odstawić ,ale po jakimś czasie objawy choroby zaczęły nawracać ,więc wróciłem do dawki 40 mg na dobę. Teraz nie odczuwam żadnych efektów ubocznych ,jest o niebo lepiej nawet niż na początku terapii ,gdy człowiek dostawał po tym takiego speeda ,jakby się naćpał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiada może ktoś dostęp do badań, ewentualnie sam może coś zasugerować na temat który ssri jest najlepszy w leczeniu lęku wolno płynącego ?

Paroksetyna ?

Paroksetyna i escytalopram są jedynymi SSRI zarejestrowanymi przez FDA do leczenia GAD (czyli lęku wolnopłynącego). Porównanie przeciwlękowej skuteczności paroksetyny i escytalopramu przytoczyłem w poście:

 

http://www.nerwica.com/post2236683.html?hilit=escytalopram%20paroksetyna#p2236683

 

Aczkolwiek badanie poniżej pokazuje najwyższą skuteczność fluoksetyny w leczeniu GAD:

 

http://www.bmj.com/content/bmj/342/bmj.d1199.full.pdf

 

aczkolwiek trzeba wziąć pod uwagę, że w powyższej meta-analizie:

 

Though the frequentist analysis was inconclusive because of a high level of uncertainty in effect sizes (based on the relatively small number of comparative trials), the probabilistic analysis, which did not rely on significant outcomes, showed that fluoxetine (in terms of response and remission) and sertraline (in terms of tolerability) seem to have some advantages over other treatments. Among five UK licensed treatments, duloxetine, escitalopram, and pregabalin might offer some advantages over venlafaxine and paroxetine.

Jeśli chcesz koniecznie SSRI, to sugeruję escytalopram, skuteczniejszy i bezpieczniejszy niż paroksetyna. Chociaż osobiście wybrałbym pregabalinę, uważam, że jest, przede wszystkim, bezpieczniejsza dla "sfery" seksualnej niż SSRI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiada może ktoś dostęp do badań, ewentualnie sam może coś zasugerować na temat który ssri jest najlepszy w leczeniu lęku wolno płynącego ?

Paroksetyna ?

Paroksetyna i escytalopram są jedynymi SSRI zarejestrowanymi przez FDA do leczenia GAD (czyli lęku wolnopłynącego). Porównanie przeciwlękowej skuteczności paroksetyny i escytalopramu przytoczyłem w poście:

 

http://www.nerwica.com/post2236683.html?hilit=escytalopram%20paroksetyna#p2236683

 

Aczkolwiek badanie poniżej pokazuje najwyższą skuteczność fluoksetyny w leczeniu GAD:

 

http://www.bmj.com/content/bmj/342/bmj.d1199.full.pdf

 

aczkolwiek trzeba wziąć pod uwagę, że w powyższej meta-analizie:

 

Though the frequentist analysis was inconclusive because of a high level of uncertainty in effect sizes (based on the relatively small number of comparative trials), the probabilistic analysis, which did not rely on significant outcomes, showed that fluoxetine (in terms of response and remission) and sertraline (in terms of tolerability) seem to have some advantages over other treatments. Among five UK licensed treatments, duloxetine, escitalopram, and pregabalin might offer some advantages over venlafaxine and paroxetine.

Jeśli chcesz koniecznie SSRI, to sugeruję escytalopram, skuteczniejszy i bezpieczniejszy niż paroksetyna. Chociaż osobiście wybrałbym pregabalinę, uważam, że jest, przede wszystkim, bezpieczniejsza dla "sfery" seksualnej niż SSRI.

Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej Kochani- mam pytanie, bo od dawna mnie nurtuje a czasu brak zeby spokojnie siasc i poadac na forum,

Czasem zdarza mi sie pominac dawke paro (biore 20 mg, na paro od 2 lat)

I w nocy mam zawsze wtedy bardzo dziwne sny, nawet ciekawe, ale jednak nigdy wczesniej takich nie mialam, podobnie jest gdy kolejnego wieczoru wezme normalnie tabletke i znow te sny, dopiero na drugi dzien wszystko wraca do normy, czy ktos tez tak ma?

Pytam poprostu z ciekawosci i czy wiecie czym to jest spowodowane?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej Kochani- mam pytanie, bo od dawna mnie nurtuje a czasu brak zeby spokojnie siasc i poadac na forum,

Czasem zdarza mi sie pominac dawke paro (biore 20 mg, na paro od 2 lat)

I w nocy mam zawsze wtedy bardzo dziwne sny, nawet ciekawe, ale jednak nigdy wczesniej takich nie mialam, podobnie jest gdy kolejnego wieczoru wezme normalnie tabletke i znow te sny, dopiero na drugi dzien wszystko wraca do normy, czy ktos tez tak ma?

Pytam poprostu z ciekawosci i czy wiecie czym to jest spowodowane?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×