Skocz do zawartości
Nerwica.com

PAROKSETYNA (Arketis, ParoGen, Paroxetine Aurovitas, Paroxinor, Paxtin, Rexetin, Seroxat, Xetanor)


Ania

Rekomendowane odpowiedzi

Hej wam wszystkim, biore seroxat juz dwa tygodnie i na razie jest ok. Nawet sama wyszlam z domu, co kiedys wydawalo sie nieosiagalne. pani doktor mnie tak podniosla na duchu...swietna lekarka, moze kto

 

[ Dodano: Sro Kwi 19, 2006 12:23 pm ]

Hej wam wszystkim, biore seroxat juz dwa tygodnie i na razie jest ok. Nawet sama wyszlam z domu, co kiedys wydawalo sie nieosiagalne. pani doktor mnie tak podniosla na duchu...swietna lekarka, moze ktos zna nazywa sie John i przyjmuje w Bygdgoszczy,chcialabym sie z kims skontaktowac kto ma podobne problemy to moj e-mail aga7000@gazeta.pl

niech ktos do mnie naskrobie. Fobikii musimy sie trzymac razem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej Agusiu! Koncze drugie opakowanie lekow i czasem pozwalam sobie na srodki przeciwbólowe roznego rodzaju ale mam na to pozwolenie mojego lekarza. Mam pytanie do Ciebie Ago- bierzesz seroxat juz bardzo dlugo, czy on naprawde Ci pomogl? Moje obiawy somatyczne jakby troche ustapily ale pozostala depersonalizacja i derealizacja i to wlasnie jest dla mnie najgorsze w tej chorobie. Czy to tez minie po seroxacie? Pozdrawiam cieplutko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam serdecznie, mija właśnie 4-ty miesiac jak nie biorę seroxatu(brałam 1,5 roku), niestety wszystkie lęki wróciły, na dodatek czuję sie bardzo dziwnie, jakbym miała cegłówkę w głowie i te okropne zawroty głowy. Pani psychiatra kazała mi wrócić do tego leku. musze znów go brac i znowu sie strasznie boję go zażyć. wcześniej nie miałam żadnych skutków ubocznych, ale teraz jak sie naczytałam tych wszystkich wypowiedzi to wydaje mi sie ze mimo iz wtedy nie miałam mogę mieć je teraz. Czy wy wszyscy zażywacie ten lek rano??? moja lekarka zawsze każe mi go brać na wieczór. przez 1, 5 roku lecznia brałam go na noc i teraz też mi każe na noc, mówiłam jej ze przez to nie mogę usnąć, to kazała mi brać o 18. na ulotce takze jest napisane by zażywać rano. chętnie nawiązałabym kontakt z ludźmi którzy cierpią na depresje, nerwice, fobie ipt. zostawiam maila: paflina@buziaczek.pl :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja od 3 dni biore również seroxat, miałam łyknąć 20mg ale to chyba by mnie powaliło, bardzo boje sie objawów ubocznych dlatego zaczełam od 10mg. Narazie jest znosnie, troszkę tylko czuję żołądek i jestem bardziej senna w dzień. Ale ja biore jesszcze dodatkowo lerivon wiec moze on gdzieś tam łagodzi te objawy uboczne, i organizmjest juz przyzwyczajony do chemii więc sie nie buntuje tak bardzo.

Z niecierpliwością czekam na pozytywy.

Dzielcie sie swoimi refleksjami na temat serotaxu, to jest bardzo pomocne.

pozdrawiam

 

[ Dodano: Wto Kwi 25, 2006 7:49 am ]

dodatkowo niestety doszedł duży niepokój zwłaszcza rano jak sie obudze, lęk i troche nastrój niestety poszedł w dół. Czy to normalne i kiedy minie?

 

[ Dodano: Czw Kwi 27, 2006 3:39 pm ]

Dziś 6 dzień na 10mg seroxatu i jest co raz gorzej, mysli raz rozbiegane raz otępiałe, do tego czuje sie jakbym dostała czymś w głowe. boje sie że jak zacznę 20 mg to odjadę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, ja biore seroxat 4 dzień 10 mg, od jutra chyba zaczne 20mg. Od 4 m-cy biore lerivon na depresję pomógł ale niestety lęki pozostały dlatego mam brać jeszcze seroxat.

Czy to tak jest rzy seroxacie że na początku jest gorzej, budzę sie rano ze strasznym niepokojem, lękiem, trzese sie cała, ręce mi latają. Po lerivonie tego nie miałam, czy to minie? Musze brać rano tranxene tak jetem roztrzęsiona.

Proszę napiszcie czy to normalne i kiedy to minie, i dodatkowo mam jakiś dziwny skurcz w policzku tak jakby część twarzy mi drętwiała, czy to też normalne.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w moim przekonaniu psychika to jednak też organizm a nie jakiś odrębny, lotny twór 8) . jest to suma różnych procesów myślowych których źródłem jak wiadomo jest mózg. uważam, że obecnie stosowane leki są jeszcze na tyle niedoskonałe i "proste" że żeczywiście nie są w stanie usunąć problemów... nauka jednak cały czas idzie do przodu dlatego wierzę, że kiedyś się to zmieni i że lekami naprawdę będzie można skutecznie leczyć te zaburzenia :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nauka jednak cały czas idzie do przodu dlatego wierzę, że kiedyś się to zmieni i że lekami naprawdę będzie można skutecznie leczyć te zaburzenia :P

To byłoby wybawienie dla wszystkich chorych na nerwicę!

Łatwiej bowiem jest połknąć pigułkę i mieć problem z głowy niz męczyć sie

przez kilka miesięcy na psychoterapii i nie osiagnąć zamierzonego celu, czyli wyleczenia.

Czego i Tobie i sobie zyczę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Darunia ja na początku brania Seroxatu miałam okropne zawroty głowy i nasilenie lęków ale po tygodniu to minęło. Poczekaj jeszcze trochę, zobaczysz będzie dobrze.

 

5 dni temu zwiększyłam dawkę Seroxatu do 20 mg i właściwie nic złego się nie działo, miałam tylko lekkie mdłości po wzięciu tabletki ale teraz jest już dobrze. Najważniejsze jest aby stopniowo zwiększać dawkę, ja brałam przez 4 tygodnie 10 mg, zanim zwiększyłam do 20 mg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorę Seroxat od 6 miesięcy. Wszystko jest super oprócz jednego...

Tyję w tempie, jakiego mógłby mi pozazdrościć niejeden tucznik!

Już przytyłem 9 kilo! Jeszcze trochę a będę mógł wystąpić w reklamie Michelin - jako ich logo. :lol:

 

A tak poważnie: Seroxat potwornie zwiększa łaknienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po dwoch tygodniach zarzywania rexitinu pierwszy raz wyszłam sama na dwugodzinny spacer ,a pragne nadmienic ze ostatni raz calkiem sama wyszlam z dwa lata temu,pierwsze dni z tym lekiem byly okropne,ale wystarczyło na początek zmniejszyc dawke i zamiast pół tabletki zarzywac ćwiartke pozdrawiam

AWERS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pierwszy tydzien po pół tabletki miałem jazdę niesamowitą ;) potem zwiększyłem do całej i zaczęło się wszystko poprawiać. Po miesiącu biorę teraz 1,5 tabletki. Idealnie nie jest ale da się już jakoś żyć. Mam duże nadzieje związane z Rexetinem.

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×