Skocz do zawartości
Nerwica.com

PAROKSETYNA (Arketis, ParoGen, Paroxetine Aurovitas, Paroxinor, Paxtin, Rexetin, Seroxat, Xetanor)


Ania

Rekomendowane odpowiedzi

bmwfan a czemu tak szybko zmniejszasz dawke ?? zalecenia lekarza ???

 

deoodeoo a jak dlugo bierzesz juz ten mix ???

bo ja bym nic nie dokladal tylko czekał az to sie ustabilizuje....

Lek spowodował u mnie pewien skutek uboczny i będę próbował przerzucić się na doxepin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chlopaki jak juz wspomnialem w temacie o Wenli.... czuje sie duzo lepiej od 2 dni.... czuje sie tak jakos pozytywnie... tylko o 19 dopada mnie zmeczenie....

zastanawiam sie czy jest sens zaczynac to nowe leczenie z podpisu... ob mialem zaczac w piatek.... i nie wiem czy zostac na parogenie 20mg.... czy mimo to zwiekszyc na 30mg ??? i zamiast xanaxu brac chlor na noc ??

 

wiekszosc somatycznych objawow ustapila.... zostal jeden bardzo uciazliwy mianowicie zgaga..... na ktora dostalem Helides 40mg...

doradzcie ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bmwfan , jesli bierzesz 2 miesiace to nie jest zbyt dlugo, ale tez nie ma sie co spieszyc z odstawianiem. Pobierz jeszcze kilka dni po 10mg, w zaleznosci jak sie bedziesz czul, jak sie ustabilizujesz to bierz potem po 5mg. Ja tez mam strasznie wysoki cholesterol, ale nigdy nie pomyslalem, ze to moze byc po paro. A nawet jesli tak jest, to wole miec zajebiscie wysoki cholesterol niz siedziec w domu z depresja ;)

 

Pozdro

 

-- 02 lip 2015, 22:15 --

 

Feniksx , ciesze sie , ze sie dobrze czujesz ;)

Moze poczekaj z tymi 30mg jeszcze kilka dni. Zobacz czy to dobre samopoczucie sie utrzyma na 20mg. Zwiekszyc zawsze mozesz ;)

 

3maj sie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam coraz większą depresję i nie wiem czy to działanie paro, czy raczej skutek obniżenia lamotryginy kilka tygodni temu. Obstawiam to drugie, heh. Pojawiła się lekka derealizacja i mętlik w głowie, który sprawił, że siedziałem dziś w pokoju cały dzień i nie miałem motywacji, aby cokolwiek sensownego z sobą zrobić. Gdzie te czasy, kiedy samo paro wystarczało, aby jakoś funkcjonować... :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wróciłem od lekarza. Muszę polecić propranolol. Nie byłem przekonany do tego leku, ale naprawdę działa świetnie na lęki. Miałem brać 10mg a biorę 40 ;) wciąż jednak żyje i na ulotce napisane jest, że 40 też jest spoko na nerwice. Co jeszcze lekarka przepisała mi Depakine, bo się przestraszyła jak jej powiedziałem, że mam czasami takie głośne myśli i że mam wahania nastroju, niestety to prawda. Potrafię 2h być mega zadowolony, a potem lęk niepokój i strach. Bral ktoś tą Depakinę bo opinie takie se są o niej. I ponoć się tyje...;/ Zastanawiam się czy w ogóle ją brać. co myślicie? I na prawdę polecam ten propranol. Mało kosztuje, bezpieczny, nie żaden psychotrop.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chłopaki a powiedzcie mi jedno, czy leki IPP w moim przypadku jest to (Esomeprazolum), na żołądek, zgage itp. mogą mieć wpływ na lęki??

bo tak jak miałem super ekstra nastrój od kilku dni, wczoraj wzielem na noc tabletke Helides (Esomeprazolum) bo mialem mega zgage...

2h pozniej zgaga ustapila natomiast pojawil sie lekki niepokoj znowu problemy lekko z oddechem...

dziś to samo.... rano idealny dzień w pełni zadowolony o 12 tabsik na zgage bo mam je brać przez miesiąć by uspokoić somatykę żołądka i no tego co produkuje kwas ;D zapomnialem w tej chwili...... i co 2h póżniej złe samopoczucie lęki, nerwowość.... itp.

 

czy to znowu moja głowa ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc Feniksx , nie wiem jak ci to powidziec, ale mysle, ze to znowu Twoja glowa ;)

Ale tak serio, byly okresy w ciagu tych lat brania paro, ze bralem Pantoprazol, tez inhibitor pompy protonowej, zero jakiejkolwiek interakcji. Uwiez mi, ze ja jestem tu podobny do ciebie, gdy chodzi o obserwacje swojej psychiki jesli wprowadzam nowy lek ;) Z tego co pamietam z ulotki, tez nic nie bylo wspomniane o IPP.

 

Wyluzuj, ciesz sie weekendem i piekna pogoda ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spoko ;-) lubie szczere odpowiedzi... wiem, wtedy ze sobie wkrecam ;-) i ze nic mi nie jest...

dziś mam zacząc wprowadzać to nowe leczenie czyli zamiast Xanaxu, Chlor.... ciekawe czy jutro wstane z wyra....

a doraznie clon, a no i zwiekszenie dawki Paro na 30mg..... ale Paro zwieksze dopiero w poniedzialek by zobaczyc jak na ten lek bede reagowal....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siarlek

Ty nie fisiuj lekarze ci przepisza wszystko lekka rąsią a wezmiesz raz depakine to dożywotnio bedziesz ja lykal!!! wyrównuj ssriami a co masz za diagnoze ?

A ten propranolol poprawia nastrój jak ssrie ? pobudza cie czy uspokaja ?a bierzesz przy nim parogen ?

 

-- 03 lip 2015, 20:49 --

 

Chłopaki przy paro trzesły wam się troche ręce ? mam wrażenie jakbym wziął sporą dawkę kawy ;D coś w rodzaju pobudzenia.

Mam też jakby impulsy nerwowe przelatywały mi przez mięśnie? M

 

Mieliście coś podobnego?

 

Wydaje mi się, że to układ nerwowy się jakoś zmienia ale to tylko moje przypuszczenia

 

Jest jeszcze jedno przypuszczenie MEGA WKRĘT --- CZYLI MOJA GŁOWA i jej zupełnie niezrozumiałe interpretacje objawów nerwicy ;D

 

Dajcie znać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SZAv , te objawy ktore opisujesz nasilaly sie u mnie jak wprowadzalem paro, albo jak zwiekszalem dawke z 20mg na 30mg. Mega wewnetrzny niepokoj i dekoncentracja.

Zazwyczaj mijaly te objawy po tygodniu. Wiem , ze to jest nie komfortowe, ale moim zdaniem nie jest niebezpieczne .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jakoś zadziałała ale jak na najmocniejszy antydepresant to największe miała skutki uboczne.Przy próbie zwiększenia dawki pojawiła się okropna bezsenność.Jak na takiego lekomana jak ja to uważam że działa słabo.

Lęki napadowe mam cały czas.A upłyneło już około 30 dni.Teraz myśle nad wyjściem z klona.Boję sie Padaki jak jasny gwint.Tak wiem sam to sobie zgotowałem.Ale jak tu żyć z lękami. gdy antydepy nie działają..........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kto to był ten slow_down? w manii? nie piszcie tu takich rzeczy dla nerwicowca to jest przerabane tym bardziej jeśli się obawia choroby psychicznej a większość z nas tak ma lub miała to nie jest dobre miejsce na to ;D

Ja pytałem o co chodzi z ta mania. Jesli ktos ma chorobe afektywna dwubiegunowa to ona moze uruchomic w nim manie i tak jest napisane w ulotce .

 

-- 04 lip 2015, 09:42 --

 

Ja brałem: paroksetynę, citalopram, escitaopram, sertalinę, wenlafaksynę, mirtazapinę, mianserynę, trazodon, klomipraminę, opipramol, doksepinę, amitryptylinę, fluoksetynę

 

Neuroleptyki: perazyna, amisulpryd, chlorprotiksen, kwetiapina, olanzapina, risperidon (nie pamiętam co jeszcze)

Stabilizatory: lit, karbamazepina, lamotrygina, gabapentyna

 

Inne: pirybedyl, biperyden, metylofenidat, piracetam, alprazolam, clonazepam, diazepam, lorazepam

 

Na pewno o czymś zapomniałem.

Teraz jadę na wenlafaksynie 150mg i 300mg kwetiapiny XR. Bałem się powrotu do kwety, ale zadziałała fajnie. W pogotowiu mam lit, który działa dość szybko, ale na razie nie ruszam. Wszystkich innych leków właśnie się pozbywam.

 

Wiadomość napisana przez pana SLOW_DOWN BOSE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Po PAROKSETYNIE ---- dobre sobie .................!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! musze sie uspokoic :zonk:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorę xetanor od ponad tygodnia, moze juz nawet dwa tyg. i tak pobieżnie czytam to forum i widzę ze problemy ze snem występują, ja to wręcz przeciwnie, śpię jak kamień, zgrzytam zębami, obudzić mi sie trudno ale wstaje wypoczęta :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×