Skocz do zawartości
Nerwica.com

PAROKSETYNA (Arketis, ParoGen, Paroxetine Aurovitas, Paroxinor, Paxtin, Rexetin, Seroxat, Xetanor)


Ania

Rekomendowane odpowiedzi

Po nieudanym epizodzie z sertraliną (asertin) wracam do Paro <3 (xetarnor) i teraz pytanie. Miesiąc temu przechodząc z Paro na Serta musiałam odstwiać powoli co skutkowało tygodniem umierania "choroba morska" lekko powiedziane, zawroty głowy i inne przypadłości które kończyły się wizytą w toalecie if u know what I mean. Teraz chcąc tego uniknąć chce, normalnie przejść z leku na lek-chociaż mój lekarz w poniedziałek kazał mi tak samo. A ja z wrodzoną sklerozą zapomniałam zapytać czy mogę od razu. Jak myślicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po nieudanym epizodzie z sertraliną (asertin) wracam do Paro <3 (xetarnor) i teraz pytanie. Miesiąc temu przechodząc z Paro na Serta musiałam odstwiać powoli co skutkowało tygodniem umierania "choroba morska" lekko powiedziane, zawroty głowy i inne przypadłości które kończyły się wizytą w toalecie if u know what I mean. Teraz chcąc tego uniknąć chce, normalnie przejść z leku na lek-chociaż mój lekarz w poniedziałek kazał mi tak samo. A ja z wrodzoną sklerozą zapomniałam zapytać czy mogę od razu. Jak myślicie?

 

Możesz przejść bez problemu, nie wiem czy jeszcze bierzesz sertraline czy nie, jeśli tak to możesz zrobić na tak zwana zakładkę czyli zmienić lek przeciwdepresyjny bez robienia przerwy z dnia na dzień, dla pewności możesz jeden dzień czy tam nawet dwa dni wziąść 10mg paro i wtedy będziesz mogla być całkowicie spokojna o zdrówko. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi lekarz mowil co innego, 3 dni przerwy

 

To twój lekarz pierdoli głupoty :mrgreen:

lekarze nawet robią mixy ssri+ssri, tlpd+ssri, w skrajnych przypadkach MAO+SSRI, TLPD

 

dokładnie twój lekarz lunatic jakiś jenbnięty weź go zmień , ja przechodziłem od razu z paro na wenlafaksyne i z wenlafaksyny na paro ,z paro na fluoksetynę i z powrotem z fluoksetyny na paro,z paro na sertalinę i teraz z sertaliny na Fluo ;) i tak od 2009 znam to na pamięć. nigdy nie miałem przerwy od ssri , zawsze skakałem z leku na lek.

 

Można jeszcze zrobić że np jak siębrało 50 mg sertaliny to zostawić 25 mg przez tydzień i dołożyć 10 mg fluo , po tygodniu zdjąć sertaline i dać 20 mg fluo. bez uboków . ale można też odrazu

 

PS:!!Witam chcę ktoś się wymienić na fluoksetynę ? Posiadam świeżę nie używane całe opakowanie mozarinu 10 mg , i posiadam jeszcze 30 tabletek paroksetyny 20 mg [paroxetine aurobindo]!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak z własnego doświadczenia; nie polecam łączenia paroksetyny (przy dawce powyżej 20 mg) z preparatami zawierającymi pseudoefedrynę. Postanowiłam kilka dni temu ratować się Tabcinem, który oprócz wyżej wspomnianej substancji posiada jeszcze w składzie maleinian chlorfeniraminy. Nastąpił szybki wzrost ciśnienia i automatycznie niepokój i lęki do tego stopnia, że musiałam wziąć hydroksyzynę. Ogólnie byłam bardzo zdziwiona taką reakcją organizmu. No cóż, to był pierwszy i ostatni raz. Jednak paracetamol jest najbezpieczniejszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem napewno nic na zmiane, zostac przy arketisie. Moze od razu zbyt duza dawka, że tak zamula... zimny prysznic (dosłownie) może pomóc :)

 

Czy ma ktoś jakieś sposoby swoje własne na powalczenie z tymi brain-zapami ?

 

Da się żyć, ale ciężko, książki nawet poczytać nie można, bo oczami trzeba ruszać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×