Skocz do zawartości
Nerwica.com

PAROKSETYNA (Arketis, ParoGen, Paroxetine Aurovitas, Paroxinor, Paxtin, Rexetin, Seroxat, Xetanor)


Ania

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

mam 22 lata, 60 kg wagi - 2 lata brania paroksetyny po 20 mg. ostatni rok 10 mg

 

drażni mnie już : spłycenie emocji, nie moge się zmusic zeby się "postarac" z jakąś dziewczyną umowic wszystko mam jakby w d**ie. ... Też chcę zejść z paroksetyny. Jaką drogę polecacie? Proszę konkretnie o jakąś drogę. Czy (przepraszam ze to mowie) moge ratowac się piwem po odstawieniu? Ogólnie nawet teraz raz w tygodniu zdarza mi się wypić 3 piwa zeby jakos sie "zrestartować" po tym leku lub .. czy ja wiem...

 

A propo tego co pisaliscie wyżej: Poltorej roku tez sam sobie odstawilem jakoś ten lek , po miesiacu MEGA atak lęku i od razu wrocilem do paroksetyny ze strachu, ale znow chce sprobowac odstawic....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poltorej roku tez sam sobie odstawilem jakoś ten lek , po miesiacu MEGA atak lęku i od razu wrocilem do paroksetyny ze strachu, ale znow chce sprobowac odstawic....
no to sobie sam odpowiedziałeś, paroxetyna to wredna suka, zawsze coś od Ciebie chcę nawet po jakimś czasie :evil: teraz odstawiam z lekarzem ;) ja łykam fluoxetynę, we wcześniejszych postach pisałem co jak i gdzie, browarem się nie wspomagaj, będzie gorzej, powaga sprawdzone info!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi browary nasilają lęki i na drugi dzień mam trzęsące ręce. Ja przeszłam kiedyś z paroksetyny na fluoxetyne i tak odstawiałam stopniowo. Ale po 3 miesiacach atak paniki potężny, najgorszy ze wszystkich i powróciłam do leczenia, bo bym nie wstała z łóżka i zawaliła studia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to mi sie zaczelo dziac jak mi nerwica powróciła, jestem bardzo zalękniona już miesiąc. jak wypije jakis alkohol to krzycze przez sen. browary góra 3. ale jestem małą kobietką. Słuchajcie, czy to sie unormuje? Chodzi mi o nawrót nerwicy i atak paniki, miesiac minął a ja nadal drażliwa, leki dopiero zaczęły działać bo pierwszy miesiąc ale mam drżenia mięsniowe... Taka nadwrażliwa jestem nerwowo. Moze sie unormuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

encyklopedia1, pij dalej browary przy nerwicy, na pewno drżenia same przejdą. A alkohol + propranolol to już w ogóle głupota. Mieszanie propranololu z używkami to jak rosyjska ruletka - któraś z używek w końcu z tym lekiem będzie kolidować (może być to nawet kawa).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To samo chciałem napisać jak zobaczyłem propranolol :) Nawet ja bałem się na tym pić , a piłem prawie na wszystkim :D

 

-- 15 sty 2015, 23:53 --

 

na betablokerach się nie pije , obniżają ciśnienie tętniczę,puls . Po niekąd likwiduję właśnie drżenia rąk , jak ktoś ma na tle nerwowym . Alkohol działa przeciwnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na propranololu jedynie fajki palę, tyle właściwie mogę. Alko i tak nie piję, bo w moim przypadku niweluje to działanie leków na kilka dni. Kawę lubię, ale w połączeniu z betablokerem utrata przytomności gwarantowana.

Lekarz przepisując propranolol, powinien na starcie uprzedzić, że używek z tym lekiem się nie łączy. No ale u nas lekarz w dupie ma pacjenta. Bo pacjent ma się zapoznawać z ulotkami. No i się zapoznaje - czyta ulotki, czyta o strasznych skutkach ubocznych (które notabene wcale nie występują) i boi się łyknąć pierwszej tabletki.

Tak czy siak kawa, alko i inne - nie mieszać z propranololem, dla własnego dobra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja biorę Parogen od 2 tygodni, dzisiaj 14 dzień. Od 5 dni 20 mg. I piję kawę co 2, 3 dni. Wtedy kiedy jestem senny i bardzo mi to pomaga. Nie odczuwam po tym żadnych skutków ubocznych, ale to już każdy sam powinien wypróbować. Ogólnie to po tych 2 tygodniach nie odczuwam żadnej poprawy [wiem, że to za wcześnie]. Pojawia się senność, ogólna niechęć do robienia czegokolwiek, czasem bóle głowy i kilka razy miałem mdłości. Najgorzej czuje się popołudniu [od 16 do 19]. Trochę tak jakby mi się przeziębienie zaczynało... Wieczorem wszystko przechodzi. Rano za to się czuję jak młody Bóg :D Naprawdę super... Generalnie jedyne co zauważyłem na plus to, że trochę lepiej śpię, mam głupie sny i przed spaniem nie skupiam się już tak na pracy serca. Ogólnie może trochę spokojniejszy jestem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do Kaw ja piję z 4 dziennie na róznych lekach Paro,Fluo,Serta . Problem jest w tym że te kawy mnie jak by usypiaja ,czasami mam takie wrażenie . Nie działają pobudzająco 0 . A czasem mam wręcz wrażenie że bardziej mnie mulą . chyba leki SSRI maczają tu swoje palce :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje drugie podejście do paroksetyny. Dziwne ale mój organizm reaguje inaczej niż poprzednio. Teraz zamiast bezsenności jestem nadmiernie senna i oprócz tego że śpię w nocy śpię również jakieś 3 godziny w dzień. Do tego derealizacja level 200%, odbieram ludzi jakby byli oddzieleni ode mnie grubym szkłem. Zamulenie, ciężkość w myśleniu, ciągłe uczucie pustki.

Jeśli chodzi o fobię społ to nie zauważyłam poprawy, bo nie chce mi się z nikim gadać.

Stłumienie uczuć, nic mnie nie smuci, ani nie śmieszy.

Plusem jest że nie mam lęków ani natrętnych myśli o samookaleczaniu czy samobójstwie. Tyle że czuję się jak jakiś automat.

Czy to minie, czy cały czas będę się tak dziwnie czuć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bedzielepiej, a bierzesz ją rano? Wcześniej łykałam rano i tez byłam pół przytomna, dlatego teraz dostałam na noc ale przyznaje, że też senna jestem cały czas i w ciągu dnia śpię. Póki co czuję, że mój organizm się nieco zmienia przy tych lekach i na razie daje sobie czas na przyzwyczajenie. Potem senności przechodzą raczej.

Piszesz, że nie czujesz poprawy, ale ile ją już łykasz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bedzielepiej, a bierzesz ją rano? Wcześniej łykałam rano i tez byłam pół przytomna, dlatego teraz dostałam na noc ale przyznaje, że też senna jestem cały czas i w ciągu dnia śpię. Póki co czuję, że mój organizm się nieco zmienia przy tych lekach i na razie daje sobie czas na przyzwyczajenie. Potem senności przechodzą raczej.

Piszesz, że nie czujesz poprawy, ale ile ją już łykasz?

 

5 dni. Pod niektórymi względami jest lepiej, jak pisałam, ale ciężko mi się funkcjonuje z tak silną derealizacją. Słabo kontaktuję i czuję się otępiała. Biorę do tego piracetam na pamięć, ale nie ma efektów, chwilami tylko widzę bardzo ostro.

Biorę rano, bo tak wskazała lekarka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bedzielepiej, Ja czwarte podejście robię do tego leku i mam podobne odczucia do twoich, za pierwszym razem działanie było najlepsze, każde kolejne podejście skutkowało coraz to większą apatią, tylko efekt przeciwlękowy się utrzymywał. Teraz też czuję, że lęk się wyraźnie stłumił ale co z tego jak jestem kompletnie wyjałowiony, do ludzi i tak nie zacząłem wychodzić bo przestali mnie interesować, nie chce mi się rozmawiać i nie czuję żadnej przyjemności z kontaktu, wszystko takie wypłowiałe się wydaje. Na domiar tego, pojawił się jeszcze jakiś dziwny niepokój ruchowy, niby czuje się zmęczony i bezsilny a nie mogą zagrzać miejsca dłużej jak 5 min. nawet filmu nie obejrzę, nie poczytam nic bo mnie wszystko nuży a w miejscu nie posiedzę bo mnie nosi, zmieniam pozycje co chwilę, muszę nogami przebierać itp.

Strasznie nieprzyjemny stan.

 

-- 16 sty 2015, 20:40 --

 

bedzielepiej, eee 5 dni to jest nic, myślałem że dłużej przyjmujesz ten lek. Musisz poczekać chociaż te 4 tyg minimum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×