Skocz do zawartości
Nerwica.com

PAROKSETYNA (Arketis, ParoGen, Paroxetine Aurovitas, Paroxinor, Paxtin, Rexetin, Seroxat, Xetanor)


Ania

Rekomendowane odpowiedzi

Arnin, no nie wiem obawiam się że tak bedzie cały czas, ja się nie umiem nauczyć połykac leki, zawsze musze choćby najmniejszy rozkruszać, i z zażywaniem pewnie też będzie tak samo.. zwłaszcza że mam mega lęk przez skutkami ubocznymi i uzaleznienia od zażywania tego :c a teraz jeszcze to uczucie grypy, kości tak mocno bola że nie mam siły na nic, nienawidze tego :c

I koncentracja jednak obniżona mocno, nigdy nie przegrałam z kumplem tyle razy w tekkena co dziś D:i jeszcze wogóle nie chce mi się jeść, choć tak bardzo kocham jedzenie ;__;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nerwosol-men, lunatic, i jak? Mniejsza senność i zamuła niż wtedy, gdy bierze się całość rano?

Dla mnie paro była genialnym lekiem na lęki i natręctwa, ale odstawiłem właśnie przez tą ogromną senność. Żałuję, był to lek, który brałem najdłużej i najlepiej się sprawdzał. Wracam do niego i faktycznie objawy grypopodobne dają mi w kość.

 

Czemu rezygnujesz z sertraliny na rzecz paro? Chwaliłeś sobie kombinację setra+lamo?

Paro też będzie z lamotryginą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo sertralina działa średnio przeciwlękowo, a na OCD nie działa w ogóle. Paroksetyna z tym wszystkim radziła sobie świetnie. To był mój pierwszy lek, niestety nie wiedziałem wtedy o istnieniu miansy/mirty i z powodu zamuły paro odstawiłem. Lamotryginę nadal będę brał, bardzo sobie ją chwalę. Od 2 miesięcy nie wpadłem w nawet chwilowe dołki, a i nadmiernym zwyżkom nastroju zapobiega.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kalebx3, a co braleś i w jakiej dawce i na co przeszedleś? Ciekawe czym moze zastopic neuroleptyka? Mam pernazium na sen, nie jeko lekk glówny.

Nie znam odpowiedzi na takie pytania . Nie pamiętam co brałem parę lat temu , w jakich dawkach i na co przeszedłem . Nawet nie chcę tego pamiętać ,zawsze po tym syfie czułem się żle , zamulony , "zombiaście " , wykajstrowany ze spontaniczności . To nie życie taki stan , takie zawieszenie pomiędzy mglą a bezduszną szarością . Podobnie się czułem po mircie i nianserynie , ale tam to jeszcze dochodził jakiś mutantyczny apetyt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy to normalne że od kiedy zaczelam brać paro jest coraz gorzej? w nocy lęk, dziś od razu po obudzeniu walenie serca na calego, dziwne uczucie z tyłu ba, i okropny lęk, jakby sie niewiadoom co działo że az mi łzy do oczu podezły.. i dalej czyję się zlękniona, to okropne uczucie..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo sertralina działa średnio przeciwlękowo, a na OCD nie działa w ogóle. Paroksetyna z tym wszystkim radziła sobie świetnie. To był mój pierwszy lek, niestety nie wiedziałem wtedy o istnieniu miansy/mirty i z powodu zamuły paro odstawiłem. Lamotryginę nadal będę brał, bardzo sobie ją chwalę. Od 2 miesięcy nie wpadłem w nawet chwilowe dołki, a i nadmiernym zwyżkom nastroju zapobiega.

 

To życzę powodzenia z paro. Jaką dawkę będziesz brał?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kalebx3, :c to czy to może stać się jeszcze gorsze?.. od jutra wszyscy ida do roboty i cholernie boję się zostać sama z takimi okropnymi fazami..i czy jesli zaczełam prać dawki po południu to czy mogę dzis też wziąść po połudinu a jutro rano czy raczej brać tylko w tej samej godzinie juz cały czas?:c

do tego mam coraz więcej mysali że np przez przypadek dosypię sobie coś do jedzenia, że nieswiadomie wytruje psa, itd, taka paranoja x_X

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kalebx3, :c to czy to może stać się jeszcze gorsze?.. od jutra wszyscy ida do roboty i cholernie boję się zostać sama z takimi okropnymi fazami..i czy jesli zaczełam prać dawki po południu to czy mogę dzis też wziąść po połudinu a jutro rano czy raczej brać tylko w tej samej godzinie juz cały czas?:c

 

Gorsze , to zależy , nie wiadomo . Może nawet być tak ,że za tydzień przejdzie złe i będzie lepiej . Mi Paro pomogła i to bardzo spektakularnie dobrze już od pierwszej tabletki. Powinnaś mieć do wchodzenia z tym lekiem jakieś łagodne , przeciwlękowe benzo . Może teraz na początku lepiej jakbyś brała na noc ten lek ( jak możesz po nim spać) , a potem jak już lek się ustabilizuje w CUN , to znajdziesz najlepszą porę brania tego leku .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kalebx3, ja się strasznie stresuję jak musze wziąśc te leki i od razu się nakręcam :c a po takich fazach to jeszcze bardziej boje się je brać.. niby lekarz mi przepisał cloranxen, ale dopiero od drugiego miesiąca 3x dziennie.. wczoraj czulam się po paro lekko senna ale i tak nie moglam kimac b czulam się jakbym miala ciężką grype, ogropny ból miesni i kosci.. zstanawiam się czy wg tych lekow nie odstawić, nie ufam im :c

 

-- 26 gru 2013, 15:27 --

 

wgl teraz sobie uświadomiłam że te leki robią ze mnie roślinke, nie robię nic tylko siedze na forum, a przedtem robiłam wiele rzeczy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

woowoo, po roku czasu brania leków nie powinnas mieć takich skutków ,sądzę że przyczyna może być zupełnie inna .

 

-- 26 gru 2013, 17:05 --

 

który lek wybrać paro czy wenla Cierpię na fobie społeczną ogólne wycofanie brak chęci do życia obojętność i nadmierna senność w ciągu dnia rano też wstaje nie wyspany do tego delikatne natrętne myśli ?? Jak myślicie co wybrać

Trudno powiedzieć ,który lek byłby dla Ciebie lepszy , np paroksetyna jest zaraz po klomipraminie najlepsza na nerwice natrectw , jednak po dłuższym czasie brania może powodować senność ,jednak nie u każdego , wszystko zależy od specyfiki choroby . Z kolei wenla jest dobra na napęd , motywację ,wyciąga z depresji dając lekką euforię .

Najlepiej będzie jednak kiedy to lekarz oceni z czym się zmagasz i dobierze Ci odpowiednie leki .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Punx , takie są uroki leczenia ,,, ale tylko na początku , póżniej to nawet nie będziesz czuła że coś bierzesz ( jak teraz ja ) . Jak przez 4 -6 tygodni lek nie da pozytywnych rezultatów zrezygnował bym z niego.Nie ma innej drogi . Możesz jeszcze zamienić lek na inny , albo zrezygnować zupełnie z leków ( teoretycznie ),ale było by to raczej głupie posunięcię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×