Skocz do zawartości
Nerwica.com

PAROKSETYNA (Arketis, ParoGen, Paroxetine Aurovitas, Paroxinor, Paxtin, Rexetin, Seroxat, Xetanor)


Ania

Rekomendowane odpowiedzi

Bole moga byc wywolane wlasnie lekiem.Kiedy zaczelam brac seroxat to dostalam takich boli,jakich swiat nie widzial.Nie moglam ruszyc glowa ani przemowic.Straszna migrena.Ale pod poduszka jakos przetrwalam.Wiedzialam,ze nie moge i nie chce mieszac lekow.Tobie tez to radze.Trzymaj sie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wczoraj bylam u neurologa i pani doktor przepisala mi czopki przeciwbólowe które( jej zdaniem) moge stosowac bez obaw ale mimo zapewnien ja i tak wole przecierpiec ten okres(mam nadzieje ze w koncu przejdzie) Dziekuje Ci Moniczko za wszystkie rady i za to ze wogóle jestes!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wtam wszystkich!

 

Niedawno dołączyłam do waszego grona - i bardzo się cieszę. Zanim napiszę coś o sobie, zacznę od pytania. Mam nadzieję , że może poradzicie mi w moim kłopocie.

Odstawiłam w sobotę Seroxat po 5 mies. przyjmowania( nerwica lękowa) i niestety odzczuwam niemiłe skutki odstawienia. :cry:

Prądy w głowie i całym ciele, zimno i dreszcze , kłopoty z zaśnięciem, zawroty głowy, lęk(umiarkowany) nie mogę ruszać głową..........to wszystko oczywiście powoduje, że zaczynam myśleć negatywnie i obawiam się , żę te objawy cielesne doprowadzą do stanu lękowego z przed leczenia ( wiecie: nie wychodzenie z domu, lęki ogólne itp.)

W związku z tym, proszę poradźcie, jak sobie dajecie radę z tymi objawami , czy ktoś z Was to przeżywał i jak sobie poradził? Może terapaia ziołami , czy homeopatia?

Bardzo proszę o radę , podpowiedź, będę wdzięczna.

pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam!

Odstawiałam ten lek stopniowo . Brałam najpierw 10 a przed odstawieniem przez kilka dni po pół tabletki.

Może rzeczywiście za krótko brałam ale ja chcę "wziąść byka za rogi" i poradzić sobie bez leków farm. o ile to możliwe...... tylko bardziej naturalnymi środkami i oczywiście pracą z samym sobą albo nad samym sobą ( okropnie ciężka praca!!!). Ale żeby tego dokonać to bardzo bym chciała dobrze się czuć fizycznie....i właśnie teraz szukam dla siebie odpowiedniej kuracji ziołowej lub homeop.

 

pozdr.

 

[ Dodano: Czw Mar 02, 2006 5:11 pm ]

Hmmmmm...chyba sobie jakos poradzę . Kupiłam krople L72, Vitaral i szukam dla siebie odpowiedniej diety i żeby nie wiem co , nie dam się! trzymajcie za mnie kciuki.

jeżeli mogę o to prosić? :oops:

 

pozdrawiam i też wszystkim życzę zdrówka! :lol:

w miarę możliwości włączę się do dyskusji forumowych ( mam spore doświadczenie w leczeniu nerwicy lękowej) :roll:

 

Molka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesc Molka

Ja biorę już seroxat os wrzesnia 2004 roku.Raz chciałam sobie sama odstawiać leki i doprowadziłąm się do okropnego stanu, potem ciężko mi było dojść do równowagi jak już mi się udało to kiedyś zapomniałam wziąć tabletki i mój organizm znó tak dziwnie zareagował(krecenie w głowie zreszta to mam cały czas!!!, takie prady w głowie zwłąszcza jak odwracałam głowę w lewą stronę.Teraz zaszłam w ciążę i muszę powoli odstawiać odstawIAĆ ZESZŁAM NA POŁÓWKĘ W BARDZO SZYBKIM TĘPIE teraz biore dalej połówkę i chyba nie odstawię bo mam takie zawroty głowy, prawie nic nie widzę na oczy wiem ze to jeszcze ciąża ale ledwo daję radę!!!Opowiedz coś o swoich zawrotach głowy?Ja tez nie wychodziłąm z domu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Madziuq 1!

Moje objawy po odstawieniu seroxatu to przede wszystkim zawroty głowy, "wyładowania elektryczne" w głowie idące na całe ciało ..po obwodzie układu nerwowego ( wtedy robi się niedobrze). Dzieje się tak , kiedy chodzę, poruszam głową lub oczami. Lepiej rano , gorzej wieczorem. Jeżeli chodzi o psychikę to poprostu nic mi się nie chce, mam pomysł i on jest szybko spalony...na zasadzie myśli "eeee..tam to bez sensu" Ale mimo to staram się jednak wykonać plan dnia, pomimo tych okropnych zawrotów główy i burzy elektrycznej w mózgu. Piszę "okropnych "bo one choć dość silne jednak bardziej mnie wkurzają , że są , że mnie blokują, że mogą spowodować nawrót silnego lęku i zabawa zacznie się od nowa...

tak jest u mnie po odstawieniu Seroxatu ( cztery lata temu odstawiłam po 8 mies. i nic mi nie było ! trzy lata normalnego funkcjonowania , lata w których przeżyłam bardzo silne emocje a jednak poradziłam sobie)

Niestety w zeszłym roku wróciło!

I powiem Wam: prędzej bym się diabła spodziewała na progu niż tego podstępnego nerwusa lękusa!

Mój lęk pojawił się nie bez przyczyny oczywiście.

Jako rzekłam , muszę sobie poradzić....no i .....hmmm...

a teraz muszę się umyć, ubrać, zająć domem, wyjść z psem.......itd

a wieczorem pomyślę co wykonałam ze swojego planu na dziś....

"Żeby tylko ta głowa nie bolała!..

pozdr.Molka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cześć.

objawy które opisujesz są 'normalnymi' objawami zbyt gwałtwonego

przerwania kuracji niektórymi antydepresantami. właśnie dlatego

zaleca się stopniowe "schodzenie" do mniejszych dawek. po prostu

układ nerwowy potrzebuje czasu zeby sie dostosować do braku

leku. generalnie seroxat wymaga najwolniejszego odstawiania

nawet przez kilka tygodni. te objawy "odstawienne" które Cię

teraz nękają najczęściej znikają w ciągu pierwszych dwóch tygodni

po odstawieniu leku, ale czasem mogą trwać nawet kilka miesiący.

przepraszam, nie chcę Cie straszyc, ale po prostu zwrócic Ci uwage

że jeśli nie zanikną wkrótce to powinnaść pójść do lekarza, który

napewno będzie widział co robić. pozdrawiam.[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki jack

Dzisiaj będę dzwonić do swojej milusiej( naprawdę!) lekarki. poskarżę się i zobaczymy co mi poradzi.

Dobrze , że wiem , że to "normalne" objawy odstawienia leku, jestem spokojniejsza , wiem , że tak musi być.

ratuję się ziołami i czekam cierpliwie. Niestety jest mi bardzo ciężko z tą cierpliwością bo objawy są wkurżające! ;)

a co za tym idzie....nawrót "starych" myśli lękowych, których juz nie było. ehhh.....

trzymam za Ciebie kciuki

pozdr.molka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesc na depresje choruje juz rok bralem doxepin ale nic mi nie pomagal.teraz mam tritico cr 75 na noc i paxtin na dzien .po tritico z snem nie mam problemu i polecam wszystkim ale samotritiko nie wystarczy .na dzien biore paxtin 20 ale dopiero dwa dni czy ktos mi moze opisac ten lek .pozdrawiam i dziekuje

_________________

cojak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich słonecznie! :lol:

Ja tylko tak krótko, kilka zdań o sobie ( a noż może ktoś ciekaw "jak to z molką było..")

W piątek zadzwoniłam do swojej p.doktor-terapeutki (ona jest lekarzem i teraputą)

Usłyszałam dużo ciepłych i pocieszających słów. Oczywiście moje złe samopoczucie i objawy cielesne są efektem odstawienia seroxatu. Tych objawów sie nie leczy , trzeba przeczekać, ok.dwóch tygodni. Poradziła mi jak mam to zrobić, przde wszystkim nie martwić się bo one miną, mam potraktować całą sprawę tak, jakbym chorowała na grypę i nie ma zmiłuj się-dwa tygodnie udręki! ( taką dostałam radę aby odsunąć myśli od bólu fizycznego i aby nie myśleć o lęku)

Powiedziała mi ,że w moim przypadku leczenie z terapią przynosiły bardzo dobre i dość szybkie efekty, więc sama myślała o odstawieniu seroxatu.

Najważniejsze, że mnie nie skrytykowała, nie potępiła w żaden sposób.

Dzisiaj , pierwszy dzień w którym nie mam ( i daj Boże już nie będę miała nigdy) "prądów" w głowie i władowań elektrycznych w ciele, czuję się dobrze , czego i Wam wszystkim bardzo serdecznie życzę!

 

Pozdrawiam cieplutko!

molka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×