Skocz do zawartości
Nerwica.com

MIANSERYNA (Deprexolet, Lerivon, Miansec, Miansegen)


Dydona

Czy mianseryna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

137 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy mianseryna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      88
    • Nie
      36
    • Zaszkodziła
      24


Rekomendowane odpowiedzi

w moim przypadku lerivon nie działal przeciwlękowo,ale bardzo dobrze sie wysypiałam (brałam 90mg dziennie); po 3 miesiącach przestał działać, ale teraz chyba znów do niego wroce bo po niczym innym nie moge sie wyspac

 

arliko: jeśli masz trudności ze wstawaniem to może to nie odpowiednia dawka? tak nie powinno być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak dla mnie lerivon to jest codowny lek bynajmniej jedyny ktory momentalnie eliminuje u mnie mdlosci na poczatku tez bylem po nim spiacy a teraz jest wrecz odwrotnie wrecz mnie pobudza ale staram sie go nie brac i jechac tylko na effectinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widac ze dziala roznie zaczynalem od kompletu Imipramina 2x1, Elenium 2x1 i na wieczor Amitryptylaminum, zero efektow przez rok pozerania swinstwa, potem wjechal lerivon do amitry i dodatkowo amizepin lek ponoc glownie od padaczki...i sie gorzej posypalem lek wiekszy i otepienie tez

 

pozniej jakies dziwne kombinacje lekow az nagle decyzja wsiadasz na Prozac reszta won, na wieczor Lorafen lub Clonazepan, juz bylem uzalezniony jakims 3 letnim braniem to i teraz wolalem clona, po 2 mcach odstawilem w kat depresje, leki i jakies otepienia, ale nie odstawilem przez nastepne 8 lat clonazepanu i teraz si mecze,,,, bedzie dobrze walka trwa od 3 do 5 setow, trzeba wygrac 3 z nich:

- wyeliminowac zrodlo rodzace niekorzystne zmiany w naszych orgaznizmach,

- odpowiedni styl zycia, cwiczenia, psychoterapia,

- odpowiednia farmakologia,

- dobrze jest przynajmniej do momentu powrotu na tory rownowagi - odstawic drugi, alko, fajki ...

- wyleczyc w tzw miedzyczasie np watrobe ja wrocilem pierwszy raz do normmprob watrobowych, cholesterol tez sie przystopowal i takie tam np zabki na zicher - o tu lek boli o Jezu...wszystko dla poprawy samopoczucia - a wtedy lek bedzie cykal Ciebie:)

pzdr

j

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja biorę lerivon w dawce 30 mg tylko na noc. Nigdy nie miałam go na dzień, bo dostałam specjalnie po to, żeby lepiej, spokojniej zasypiać. Przez jakieś 3 miesiące brałam jeszcze Stilnox na noc, ale od 2-3 tygodnie lerivon mi wystarcza. Ale że przytyłam ciut, to fakt. I wiecie co? Wcale mi to nie przeszkadza!:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lerivon, to był dla mnie super lek w momencie, kiedy miałam odstawic benzodiazepiny. Na poczatku z rana dawka 30 mg i faktycznie "inna rzeczywistość" po 3 dniach dawka 60 mg i czułam się coraz lepiej. Nie miałam żadnych stanów lękowych, ale niestety niesamowicie wzrosła mi waga i zrezygnowałam z tego leku, a zapewniam, że działał na mnie rewelacyjnie:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

biore mianserin od miesiaca..w nocy spie dobrze ale jak raz zapomne leku to jest tragedia...są napady i wogóle...nie wiem co się ze mną dzieje jestem jak obłąkana nie wiem czy to przez te leki ale jest źle...dodatkowo dochodzi hydroksyzyna w nagłych wypadkach a jak już takowy nadejdzie to biore odrazu 30mg bo mniejsza dawka nie pomaga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

biore mianserin od miesiaca..w nocy spie dobrze ale jak raz zapomne leku to jest tragedia...są napady i wogóle...nie wiem co się ze mną dzieje jestem jak obłąkana nie wiem czy to przez te leki ale jest źle...dodatkowo dochodzi hydroksyzyna w nagłych wypadkach a jak już takowy nadejdzie to biore odrazu 30mg bo mniejsza dawka nie pomaga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wyszłam z najgorszego dzięki niej.Mocno uspokaja.Biorę-proszę się nie śmiać-5-10mg na noc.Bywało kilka dni że brałam też rano.I tak już od marca.Latem brałam raz na 2=3dni w/w dawke.Pomaga ale faktycznie aż tak relaksuję że rozluźnia żołądek.Nie zdobyłam sie na większą dawkę ta mi pomaga a po co mam niepotrzebnie w to brnąć teraz próbuję pramolan.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wyszłam z najgorszego dzięki niej.Mocno uspokaja.Biorę-proszę się nie śmiać-5-10mg na noc.Bywało kilka dni że brałam też rano.I tak już od marca.Latem brałam raz na 2=3dni w/w dawke.Pomaga ale faktycznie aż tak relaksuję że rozluźnia żołądek.Nie zdobyłam sie na większą dawkę ta mi pomaga a po co mam niepotrzebnie w to brnąć teraz próbuję pramolan.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biore Lerivon od czerwca.Na poczatku bralam 30mg,jednak dawka ta najwidoczniej byla za slaba.W nocy mialam plytki sen,budzialam sie kilkakrotnie w ciagu nocy.Od chwili kiedy zwiekszono mi dawke do 60mg spie spokojnie i kiedy budze sie rano czuje,ze jestem wypoczeta.Faktem jest,ze leczenie Lerivonem wspomagam dodatkowo Hydroksyzyna,jednak powoli bede schodzila z dawki tego leku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Swiatelko :smile: .Szukam jakiegos leku , zeby trafic na odpowiedni lek dla siebie to troche trzeba tego wyprobowac z tego co widze.Ja wlasnie dzis musialam odstawic sulpiryd ,bo wywolal u mnie laktacje juz po dwoch kapsulkach :shock: .Sama pani doktor byla zdziwiona :shock: Przepisala mi bioxetin ,ale wyczytalam z kolei ,ze po nim jest brak laknienia ,bo sie go stosuje miedzy innymi w bulimii( psychicznej zarlocznosci) ,a ja raczej na to nie cierpie :? .Chyba zmienie lekarza :idea: Pozdrawiam :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Edytko!!! Dobrze, że odstawiłas Sulpiryd..generalnie, to półdepresant..takie świństwo po którym sie straaaaaaaaasznie tyje, natomiast Bioxetin jest dobrym lekiem antydepresyjnym. Działanie jego jest widoczne po 3-4 tygodniach. Ja osobiście biorąc bioxetin nie straciłam łaknienia, natomiast zmniejszyło sie u mnie libido hehe(zero chęci na sex), ale ogolnie jest to dobry lek antydepresyjny. Roczpocznij brac Lerivon, tylko bądz ostrozna, poniewaz on przez pierwsze 3-4 dni otumania, będziesz się źle czuła, ale to minie tylko go nie odstawiaj. Po pewnym czasie poczujesz sie rewelacyjnie. Pozdrawiam :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlaśnie dzisiaj psychiatra dołaczyl mi Mianserin. Troche mnie to dziwi, bo napisane jest na nim, że nie mozna go brac razem z innymi lekami przeciwdepresyjnymi, a ja biorę jeszcze Zotral.

W sumie Mianserin to tylko na sen(lekarz powiedział, że jak nie bedzie konieczny to nie brać - tylko skąd ja mam wiedzieć czy jeszcze jest konieczne - zrobić przerwe czy jak?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brałem mianserynę przez 3 miesiące w dawce do 30 mg. Pierwsze dni na dawce 10 mg - okropne: silne bóle głowy, objawy ortostatyczne przy nagłej pionizacji, nasilenie poczucia wyczerpania, bóle wątroby. Potem - koniec dokuczliwych bólów głowy, znacznie lepsze samopoczucie, mniejsze problemy z bezsennością i wydłużonym cyklem dobowym. Pewnego dnia zaczęło się budzenie z silnym lękiem, czego wcześniej nie doświadczałem nigdy. Potem lęk poprzedzały koszmarne sny, aż w końcu przyszedł taki tydzień, kiedy niemal wyłącznie spałem, wstawałem tylko za potrzebą i z trudem, nic nie jadłem i tyłem (!).

Trzeba było ją odstawić.

Epizodu depresyjnego u mnie nie tylko nie wyleczyła, ale nawet nasiliła ostatecznie objawy, dołączając zupełnie nowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zazywam Lerivon 5 dobe, przyjmuje go w dobowej dawce (na noc)- 30mg, ktora mam z czasem zwiekszyc (dzien+noc)

Co mi po nim jest? sennosc i brak poczucia czasu podczas snu, lekkie otepienie dochodzi, rano czuje sie "spuchnieta" zobaczymy jak wejde w faze zwiekszonej proporcji dawki tj. rano 30, wieczor 30 hmmm... do Lerivonu "dożucam" Cloranxen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmmm....

 

Lerivon to mój dobry kolega....

 

Moje doświadczenia z nim , obok niestety zwiększenia wagi o 10kg, i lekkich dolegliwości wątrobowych są pozytywne.

 

Początkowe otumanienie, senność, przemęczenie są jak najzupełniej normalne i przechodzą po 2gim tygodniu stosowania a niemal całkowicie po 1m-cu.

 

Zalecam "przebiedolić" to i nie próbować zmieniać dawki na własną rękę gdyż nie zmieni to efektów ubocznych - tylko zmniejszy działanie przeciwdepresyjne.

 

Tylko cierpliwe przyjmowanie min. 2 - 4 tyg. pozwoli stwierdzić czy to odpowiedni lek.

 

Przy lerivonie gorąco zalecam żelazne trzymanie się konkretnej godziny przyjęcia dawki - branie nieregularne (nawet +/- 1 h) może powodować właśnie poranne stany lękowe i "przeczulice" (tzn. coś w rodzaju nadmiernego wzruszenia :roll: ).

 

To chyba najlepszy lek pod względem stosunku skuteczności do łagodności dla organizmu, daje głęboki sen gdy depresja zaburza spanie - stąd te początkowe "pijaństwo".

 

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Równy tydzien mi dzis mija z Lerivonem :roll: dawka wg wskazan lekarza, rano 15-30mg (zaleznosc od samopoczucia) wieczor 30mg.

Mecze sie a nim?- mometami takie mam uczucie ...

Spie calymi dniami- jak nie mam uczelni, czuje sie 'otepiona', lekko siada mi na oczy (uczucie widzenie przez mgłe), wzmozony apetyt, poczucie spuchniecia, lęki mi nie spadaja- wewnetrzna niemoc czuje- wiem ze nie moge wymagac za duzo (nic od razu), ogolna amotywacja i 0 chęci hyhyhy

zastanawiałam sie i nadal zastanawiam czy lek jest odpowiedni dla mnie, czy jest dobrze dobrany ...

 

 

btw. czy alko odpada w 100% - czy moge sobie wypic piwko od czasu do czasu???

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×