Skocz do zawartości
Nerwica.com

MIANSERYNA (Deprexolet, Lerivon, Miansec, Miansegen)


Dydona

Czy mianseryna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

137 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy mianseryna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      88
    • Nie
      36
    • Zaszkodziła
      24


Rekomendowane odpowiedzi

Ja teraz biorę 2 leki, tak to tylko Lerivon, Trittico tymczasowo. Ja lerivon biorę już 9 lat i chyba już nie da rady inaczej. W tamtym roku odstawiłem leki i 2 miesiące prawie nie spałem. Żadne zioła ani nic nie pomagało, dopiero powrót do leków.

 

Kurcze od wczoraj gorzej spie. Wybudzam się i już mam problem zasnąć. Niewiem czemu ,było 3 miesiące dobrze. Miałeś tak? Bo niewiem czy zwiększyć dawkę :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasem tak jest, zależy od dnia. Np. jak mam na rano do pracy to źle mi się śpi, wtedy długo nie mogę zasnąć i często się budzę. Jak zbliża się pełnia to też gorzej śpię i nawet leki nie są w stanie mnie porządnie uśpić. Jak mam jakiś duży problem, więcej emocji to też nie jest cudownie. No i ja nie śpię codziennie po 8-9 godzin jakbym chciał. Zdarza się że 5-6, jak się wybudzę to potem ciężko zasnąć. Zwiększać dawek nie ma sensu, bo te leki w wyższych dawkach nie mają już takiego działania nasennego. Taki już ich urok, po jakimś czasie ich działanie słabnie. Choć ja mianserynę biorę już z przerwami 9 lat i teraz w połączeniu z Trittico nie jest źle.

 

-- 25 mar 2018, 21:06 --

 

Sporadycznie biorę miansę w dawce 45 ale to rzadko, zazwyczaj 30. Dawki od 60 będą pobudzać bardziej. Trittico w wyższej dawce niż 150 też już nie uśpi raczej. Tak jest, raz się śpi lepiej raz gorzej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorę od pół roku mianserynę 10 mg na bezsenność, 2 lata temu skończyłam ją brać po 8 miesiącach ( odstawienie z lekarzem ), ponieważ wszystkie objawy zniknęły.Teraz biorę od nowa i niestety po pół roku jej działanie jest na mnie znikome, budzę się zmęczona i z napięciem.Czy to przejściowe, czy musze udać się do lekarza na zwiększenie dawki ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może trzeba zwiększyć dawkę bo 10 mg to mało. Ja musiałem zwiększyć po jakimś czasie, bo na początku też brałem 10. Teraz to już nawet 45 nie jest super. Ale to nie reguła, bo czasem śpię dobrze. Po tylu latach to i tak cud że nadal nieźle po tym sypiam.

 

-- 26 mar 2018, 11:50 --

 

Nutelka i ja bym polecił ci bardziej Lerivon niż Miansec. Oba zawierają niby takie same dawki mianseryny ale coś nierówne są w mocy, może to przez substancje wypełniające. Brałem oba i Lerivon dla mnie jest zdecydowanie lepszy od generyków. Szybciej po nim zasypiam niż po miansecu.

 

-- 26 mar 2018, 20:12 --

 

Ja teraz biorę 2 leki, tak to tylko Lerivon, Trittico tymczasowo. Ja lerivon biorę już 9 lat i chyba już nie da rady inaczej. W tamtym roku odstawiłem leki i 2 miesiące prawie nie spałem. Żadne zioła ani nic nie pomagało, dopiero powrót do leków.

 

Kurcze od wczoraj gorzej spie. Wybudzam się i już mam problem zasnąć. Niewiem czemu ,było 3 miesiące dobrze. Miałeś tak? Bo niewiem czy zwiększyć dawkę :/

 

Może masz jakiś problem albo coś, nie ma co panikować każdemu się czasem zdarza kilka gorszych nocy, nawet na lekach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy trochę więcej emocji i nawet niezawodna miansa w dawce 60mg słabo mnie usypia w ostatnich dniach. Panikuję na punkcie tego że mam torbiel w lewej zatoce szczękowej, o której wiem od około 9 miesięcy, ale trochę ignorowałem problem. Prawdopodobnie jest to od leczenia kanałowego zęba, bo ten ząb od czasu do czasu mi przypomina że coś jest nie tak. Jakieś napady paniki mam bo boję się coś z tym robić a wiem że muszę i tak zżeram się nerwowo :oops:

Może dlatego że w końcu postanowiłem się tym zająć i strasznie się boję :shock:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy mianseryna może zlikwidować niektóre uboki po SSRI, a konkretnie jeden, a konkretnie taki, że nie mogę osiągnąć orgazmu. Czy miansa może "sprostować" tę niedogodność? W sensie, czy ma taki potencjał, przynajmniej w teorii. Bo to, na które receptory działa, a na które nie, i co z tego wynika - na tym się po prostu nie znam. Jeśli ktoś ma doświadczenia z tym związane, będę wdzięczny za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Duzo sie naczytalem o cudownosci polaczenia klomipraminy z mianseryna. Bralem kiedys mianse, ale w mysiej dawce 10-20 mg, takze nawet pewnie jej nie czulem, poza lekka poranna zamula. Jest ktos na forum kto bral i mianseryne i mirtazapine i moze porownac dzialanie tych lekow ? Chodzi mi o to, ze chcialbym sprobowac polaczenia anafranil + miansa, ale boje sie ze bedzie taka sama ch...a jak z mirtazapina. Czy te leki oprocz tego ze sa z grupy NaSSa daja podobne efekty dzialania ? Chodzi mi glownie o uboki i ogolne samopoczucie. Tez sie tak puchnie po tym, ciagnie wode, tyje jak po mircie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.12.2018 o 14:36, Natrętnik napisał:

Duzo sie naczytalem o cudownosci polaczenia klomipraminy z mianseryna. Bralem kiedys mianse, ale w mysiej dawce 10-20 mg, takze nawet pewnie jej nie czulem, poza lekka poranna zamula. Jest ktos na forum kto bral i mianseryne i mirtazapine i moze porownac dzialanie tych lekow ? Chodzi mi o to, ze chcialbym sprobowac polaczenia anafranil + miansa, ale boje sie ze bedzie taka sama ch...a jak z mirtazapina. Czy te leki oprocz tego ze sa z grupy NaSSa daja podobne efekty dzialania ? Chodzi mi glownie o uboki i ogolne samopoczucie. Tez sie tak puchnie po tym, ciagnie wode, tyje jak po mircie ?

ja będę teraz przez chwile łączył te 2 leki ale moim zdaniem będzie tak samo jak z mirtazapina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.10.2018 o 09:49, horr napisał:

Czy mianseryna może zlikwidować niektóre uboki po SSRI, a konkretnie jeden, a konkretnie taki, że nie mogę osiągnąć orgazmu. Czy miansa może "sprostować" tę niedogodność? W sensie, czy ma taki potencjał, przynajmniej w teorii. Bo to, na które receptory działa, a na które nie, i co z tego wynika - na tym się po prostu nie znam. Jeśli ktoś ma doświadczenia z tym związane, będę wdzięczny za odpowiedź.

U mnie się libido poprawiło na mianserynie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A macie po mianserynie wielki apetyt ? Bo nie wiem czy zmieniać na nią z tych nieudolnych neuroleptyków, obecnie mam tisercin 25mg, lekkie koszmary w nocy, rano zamulenie przez kilka godzin, ketrel- sen był dobry tylko zamulenie rano przez kilka godz i po 3 tyg przestał działać nawet w dawce 50 mg

Edytowane przez jantrzeci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, jantrzeci napisał:

A macie po mianserynie wielki apetyt ? Bo nie wiem czy zmieniać na nią z tych nieudolnych neuroleptyków, obecnie mam tisercin 25mg, lekkie koszmary w nocy, rano zamulenie przez kilka godzin, ketrel- sen był dobry tylko zamulenie rano przez kilka godz i po 3 tyg przestał działać nawet w dawce 50 mg

Apetytu tylko nie mam rano a tak mam cały czas ale do opanowania. Po opowieściach myślałem ze będę jadł cały czas ale tak nie jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, jantrzeci napisał:

Zacząłeś odrazu od 15 mg ? I czy od pierwszej tabletki dobrze śpisz i czy koszmarów sie masz ? 

Tak,od razu 15mg. Koszmarów jako takich nie mam ale śnią mi się moje lęki (około 5 nad ranem), ale nie jest to nic strasznego, powiem więcej,na początku miałem niesamowite bardzo piękne sny. Od pierwszej tabletki nie spałem dobrze,dopiero po 2 tygodniach poczułem pełną moc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, giroditalia napisał:

Tak,od razu 15mg. Koszmarów jako takich nie mam ale śnią mi się moje lęki (około 5 nad ranem), ale nie jest to nic strasznego, powiem więcej,na początku miałem niesamowite bardzo piękne sny. Od pierwszej tabletki nie spałem dobrze,dopiero po 2 tygodniach poczułem pełną moc.

A skutki uboczne Ten miansec ma na początku ? Bo ja zacząłem 2 dni temu miansec 10 mg a oprocz tego mam wenlafaksyne 150mg rano to jest z SNRI i czuje poddenerwowanie w ciagu dnia błahymi sprawami, brak nastroju i idzie to w parze z pamięcią, i teraz tak myślę czy to może piczątek tylko taki ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, jantrzeci napisał:

A skutki uboczne Ten miansec ma na początku ? Bo ja zacząłem 2 dni temu miansec 10 mg a oprocz tego mam wenlafaksyne 150mg rano to jest z SNRI i czuje poddenerwowanie w ciagu dnia błahymi sprawami, brak nastroju i idzie to w parze z pamięcią, i teraz tak myślę czy to może piczątek tylko taki ?

Na pewno ma. Ja po nim jestem z rana zamulony ale tak po za tym ciężko mi stwierdzić jakieś większe stuki uboczne z tego względu ze ciężko mi rozróżnić skutki nerwicy,depresji itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×