Skocz do zawartości
Nerwica.com

MIANSERYNA (Deprexolet, Lerivon, Miansec, Miansegen)


Dydona

Czy mianseryna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

137 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy mianseryna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      88
    • Nie
      36
    • Zaszkodziła
      24


Rekomendowane odpowiedzi

ja odstawiam mianserynę. próbowałem 10-30 mg, i przy codizennym bieganiu dostawałem zespołu serotoninowego, przestymulowania, no co prawda popijałem troszkę yerba mate, ale chciałbym móc ją pić. no i jeszcze kwestia ze byłem strasznie w.kurwiony za przeproszeniem. budzę się z rana po wieczornej dawce, i od tak budzę się mocno zdenerwowany, miansa nie jest dla mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Biorę w tej chwili 30mg mianseryny (wcześniej 10-20mg) przed pójściem spać i słabo działa.

Długo zajmuje mi zaśnięcie, mam płytki sen, koszmary i budzę się w nocy (czasami kilka razy) zdenerwowany z napiętymi mięśniami.

Wcześniej brałem trazodon, ale musiałem zmienić ze względu na skoki ciśnienia i pocenie się.

 

Jaki lek nasenny jeszcze warto sprawdzić ?

Chlorprotixen ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Biorę w tej chwili 30mg mianseryny (wcześniej 10-20mg) przed pójściem spać i słabo działa.

Długo zajmuje mi zaśnięcie, mam płytki sen, koszmary i budzę się w nocy (czasami kilka razy) zdenerwowany z napiętymi mięśniami.

Wcześniej brałem trazodon, ale musiałem zmienić ze względu na skoki ciśnienia i pocenie się.

 

Jaki lek nasenny jeszcze warto sprawdzić ?

Chlorprotixen ?

 

Tak to jest na mianserynie. A próbowałeś zwiększyć dawkę ? np do 45 albo 60 mg ?

 

-- 24 sty 2018, 17:44 --

 

Witam czy po 5mg lerivonu można mieć na drugi dzień po nim ataki paniki ? Czy to skutek nerwicy? I można do tego wziąść relanium w razie czego?Pomóżcie

 

Ja miałem bardzo silne i nieprzyjemne stany lękowe, ale nie ataki paniki. Może to być od leku, chyba że występowało wcześniej. Relanium na luzie przy mianserynie możesz brać, nawet w dzień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudno. Ja mam już dosyć problemów ze spaniem, które trwają wielu lat.

Czy jest sens sprawdzić 45mg mianseryny ?

 

-- 25 sty 2018, 10:21 --

 

Spróbowałem wczoraj wziąć 45mg i taki sam efekt jak przy 30.

Bardzo słabe działanie, płytki sen, przebudzanie i koszmary, więc dam sobie z nią spokój.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudno. Ja mam już dosyć problemów ze spaniem, które trwają wielu lat.

Czy jest sens sprawdzić 45mg mianseryny ?

Spróbowałem wczoraj wziąć 45mg i taki sam efekt jak przy 30.

Bardzo słabe działanie, płytki sen, przebudzanie i koszmary, więc dam sobie z nią spokój.

Mi udało się poradzić z bezsennością dodając do 22.5 mg mirtazapiny 150-225 mg pregabaliny. Pregabalina trochę mnie otumania i uspokaja (choć lęku nie odczuwam), biorę ją ok. 21, po 1.5-2 h biorę 22.5 mg mirtazapiny i zasypiam po kilku minutach po położeniu się do łóżka. Wcześniej gdy brałem obydwa leki w odwróconej kolejności, efekt otumaniający i uspokajający pregabaliny był dużo słabszy i miałem większe problemy z zasypianiem. Warto też brać pregabalinę na pusty (w miarę) żołądek, lepiej się wchłania i szybciej działa. Co ciekawe, gdy biorę obydwa leki w obecnej kolejności, pregabalina znacznie mniej pogarsza funkcje kognitywne i nie plącze mi się tak język ;)

 

O pozytywnym wpływie pregabaliny na sen pisałem w poście:

 

https://www.nerwica.com/post2398996.html#p2398996

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich. Mam nerwicę lękowa. Od 5 dni biorę lerivon i od 2 dni dawke 5mg .Czy mogę do tego dołożyć Doxepin? Dodam że nie toleruje SSRI.Zalezy mi też aby przybrać na wadze bo strasznie z niej spadlam.Moze doradzicie mi jakiś dobry lek żeby był skuteczny na lęki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i potwierdziłem tego czego się spodziwałem, zażyłem 15mg mianseryny by sprawdzić czy okaże się lepsza na sen jak chloroprotyksen i mam teraz jasność, jestem za dnia teraz senny, mimo że dawkę mianseryny zażyłem na noc, pewnie wynika to z faktu drastycznego zmniejszenia kortyzolu.

no i zasrany cwel Grabarz666, może mnie w dupę pocałować, nie traktujcie tego idioty i oszołoma poważnie, bo rzadko kiedy ma on rację a pytałem w temacie o chloroprotyksenie co lepszego on poleca, teraz mam jasność że na tym palancie nie można polegać, trzeba go popędzić z tego forum bo człowiek jest szkodliwy.

 

ciekawe tylko jakim linkiem do badania, tym razem nas Grabarz zaskoczy, pewnie testy Mianseryny i Mirtazapiny na myszach lub roślinach :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestem za dnia teraz senny, mimo że dawkę mianseryny zażyłem na noc

 

Z mianseryną zwykle tak na początku jest, po jakimś czasie nie ma już tej senności za dnia. Dlaczego zawsze wydajesz osądy po 1 dniu zażycia jakiegoś leku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak zmarnuję kolejne dni tak jak dzisiejszy, to będzie twoja wina :)

 

I tak marnujesz każdy dzień więc co za różnica. Na pewno nie poddawałabym się po jednym dniu, no chyba, że ten skutek uboczny jest dla Ciebie bardzo uciążliwy.

 

Działania niepożądane: Najczęściej: nadmierne uspokojenie i senność na początku leczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×