Skocz do zawartości
Nerwica.com

Depresja objawy


richi

Rekomendowane odpowiedzi

Jak jest u was z autoagresją? Chciałabym wiedzieć, czy tylko ja mam taki problem...

Jako nastolatka cięłam się i przypalałam skórę, a teraz, może to śmiesznie zabrzmi, ale nabijam sobie guzy pięściami na głowie. Kto z was zamknąłby mnie w psychiatryku, może ktoś już się z tego wyleczył?

Mówiłam o tym psychoterapeutce i chyba boi się podjąć kroki póki nie widzi prób samobójczych, ale zastanawia mnie czy ta wieloletnia depresja nie przeradza się już w psychozę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak jest u was z autoagresją? Chciałabym wiedzieć, czy tylko ja mam taki problem...

Jako nastolatka cięłam się i przypalałam skórę, a teraz, może to śmiesznie zabrzmi, ale nabijam sobie guzy pięściami na głowie. Kto z was zamknąłby mnie w psychiatryku, może ktoś już się z tego wyleczył?

Mówiłam o tym psychoterapeutce i chyba boi się podjąć kroki póki nie widzi prób samobójczych, ale zastanawia mnie czy ta wieloletnia depresja nie przeradza się już w psychozę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak jest u was z autoagresją? Chciałabym wiedzieć, czy tylko ja mam taki problem...

Jako nastolatka cięłam się i przypalałam skórę, a teraz, może to śmiesznie zabrzmi, ale nabijam sobie guzy pięściami na głowie. Kto z was zamknąłby mnie w psychiatryku, może ktoś już się z tego wyleczył?

Mówiłam o tym psychoterapeutce i chyba boi się podjąć kroki póki nie widzi prób samobójczych, ale zastanawia mnie czy ta wieloletnia depresja nie przeradza się już w psychozę.

 

Samookaleczenia, autoagresja, zachowania acting-in- tak często przejawia się pograniczne zaburzenie osobowości (borderline) z pogranicza neurozy i psychozy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak jest u was z autoagresją? Chciałabym wiedzieć, czy tylko ja mam taki problem...

Jako nastolatka cięłam się i przypalałam skórę, a teraz, może to śmiesznie zabrzmi, ale nabijam sobie guzy pięściami na głowie. Kto z was zamknąłby mnie w psychiatryku, może ktoś już się z tego wyleczył?

Mówiłam o tym psychoterapeutce i chyba boi się podjąć kroki póki nie widzi prób samobójczych, ale zastanawia mnie czy ta wieloletnia depresja nie przeradza się już w psychozę.

 

Samookaleczenia, autoagresja, zachowania acting-in- tak często przejawia się pograniczne zaburzenie osobowości (borderline) z pogranicza neurozy i psychozy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie coś że jak mnie coś boli długo i dokuczliwie tak jak bolą mnie jelita to wtedy mam agresje na siebie i chce sobie cośrobić przypalać coś żeby bolało może żeby bolało bardziej żeby odwrocić uwagę od tamtego bolu albo jak mam bol psychiczny to tez i same szczęki mi sięściskają aż zęby mnie boląwtedy i zaczynają sięruszać wtedy jeszcze bardziej zgrzytam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie coś że jak mnie coś boli długo i dokuczliwie tak jak bolą mnie jelita to wtedy mam agresje na siebie i chce sobie cośrobić przypalać coś żeby bolało może żeby bolało bardziej żeby odwrocić uwagę od tamtego bolu albo jak mam bol psychiczny to tez i same szczęki mi sięściskają aż zęby mnie boląwtedy i zaczynają sięruszać wtedy jeszcze bardziej zgrzytam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początku tego wątku jest napisane, że depresja występuje jeśli objawy utrzymują się przez 2 tygodnie.

 

W moim przypadku jest tak, że mam objawy przez kilka dni (np. 3-4) nawet z myślami samobójczymi później jednak one ustają na kilka dni, po czym znów za jakiś czas wracają. Mam tak od kilku miesięcy, czy to może być depresja?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początku tego wątku jest napisane, że depresja występuje jeśli objawy utrzymują się przez 2 tygodnie.

 

W moim przypadku jest tak, że mam objawy przez kilka dni (np. 3-4) nawet z myślami samobójczymi później jednak one ustają na kilka dni, po czym znów za jakiś czas wracają. Mam tak od kilku miesięcy, czy to może być depresja?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początku tego wątku jest napisane, że depresja występuje jeśli objawy utrzymują się przez 2 tygodnie.

 

W moim przypadku jest tak, że mam objawy przez kilka dni (np. 3-4) nawet z myślami samobójczymi później jednak one ustają na kilka dni, po czym znów za jakiś czas wracają. Mam tak od kilku miesięcy, czy to może być depresja?

 

Pozdrawiam

 

 

Mam podobnie, prócz myśli samobójczych ;) Mogę 2 tyg czuć się całkiem dobrze, jedynie jakieś napięcia w niektórych sytuacjach ale umysł czysty, po czym nagle przychodzi moment i świat wydaję mi się taki jakiś dziwny, beznadziejny, nie cieszy mnie nic, nie mam motywacji do życia, do wszystkiego muszę się zmuszać itd.. takie stany potrafią mi się zmieniać nawet w ciągu jednego dnia. Czy to mogą być objawy depresji czy to po prostu nerwica? Bo z tą już walczę kilka lat ale nigdy takich dziwnych stanów nie doświadczyłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam myśli samobójczych. Główne objawy mojej depresji to zmęczenie, obniżony napęd, brak energii i bardzo słaba motoryka i zdolności poznawcze. Czuje się jakbym był przytępiony na mocnym kacu i tak dzień w dzień. Do prostych czynności muszę się zmuszać i robię je nieporadnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogłabym się podpisać pod postem _Jack_ a.

Do tego jeszcze problemy z pamięcią, ogólne zamknięcie się w sobie i mamtowdupizm co dzieje się wokół, płaczliwość, użalanie się nad sobą, prze- i przyszłością, znikomy napęd, hipersomnia, strach przed wstaniem z łóżka, zniechęcenie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witajcie

ja również podejrzewam ,że mam depresje mam większość objawów niestety i to trwa około 2 lata czasem objawy zanikają po czym wracają. Byłam w związku który trwał 5 lat i był to bardzo burzliwy związek, on mnie nie szanował pod koniec związku przez co spadła moja samoocena. W domu też nie mam najlepszej sytuacji rodzinnej :( do tego brak pracy i brak chęci poszukiwania pracy bo na nic nie mam ochoty wszystko jest mi obojętne , czasem myśli samobójcze jednak staram się je od siebie odsuwać. :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę się uspokoiłam czytając tutaj o objawach depresji i nerwicy. Zdarza się, że kompletnie się nie kontroluję, jestem zła lub bez powodu płaczę, jednak chyba to nie jest jeszcze to, ale może jednak wybrać się do specjalisty, jak uważacie?

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×