Skocz do zawartości
Nerwica.com

Usłyszeliście "przepraszam"?


SamiraQ

Rekomendowane odpowiedzi

Gość myślący91

U mnie nigdy nikt mnie nie przeprosił za 22 lata alkoholizmu matki i ojca i patologicznej siostry. Wdł nich to miałem najlepsze życie jakie sobie mogłem wyobrazić... Zresztą nawet jak by mi to powiedzieli w życiu bym tego emocjonalnie nie odczuł. Nienawidzę ich z całych sił jakie mi jeszcze zostały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie usłyszałem. Mój ojciec był tak słaby, że nawet na łożu śmierci nic mi nie powiedział. Mało tego, jakiś czas przed śmiercią, powiedział, że on już odchodzi z tego świata, ma nas (mnie i brata) w dupie i kompletnie nie interesuje go co z nami się stanie. Nic więcej od jego się nie dowiedziałem i nie usłyszałem. Pojawił się i znikł. Dlatego mój dobry humor i ochota na śmiech w trakcie pogrzebu nie powinien chyba, aż tak dziwić.

 

Ja też nic mu nie powiedziałem, nie chciałem robić dymu przed śmiercią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po kłótni z ojcem, podczas której modliłam się aby nie wjechał w drzewo usłyszałam tylko: "Jak mnie nie przeprosisz nie licz na moją pomoc, żadną" XD Jakbym jej potrzebowała. Może w końcu sam zrozumie, że mi też należy się przepraszam. Mam dosyć płaszczenia się przed rodzicami. Zerwałam kontakt i oddycham nieskażonym powietrzem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od ojca nie padło nigdy takie słowo. I poniekąd mi ciężko jest używać takich słów, ale chyba tylko w stosunku do nich i chamów na mojej drodze życiowej. Od matki jedynie słyszałem ,,nie wiedziałam". Taa, nie wiedziałam, żeby jednak nie rodzić czwartego dziecka, na którym mogę się powyżywać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś czekałam na takie słowa od mojego taty, który był alkoholikiem i zmarnował nam życie, mnie i mojej rodzinie. Teraz nie czekam, bo wiem że się nie odczekam. Tata się zmienił, przestał pić, znalazł pracę, jest innym człowiekiem, we mnie jednak pozostały rzeczy z tamtych lat, mam zapomnieć cieszyć się jego szczęściem , teraz z biegiem lat jest mi łatwiej, lecz nie zapomniałam. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie uslyszalam takiego slowa od rodziców. Zniszczyli mi i bratu życie. Najgorsze jest to, ze oni w ogóle tego nie rozumieją. Na tyle, że sami uważają sie twraz za ofiary. Najgorsze jest tez to, że ojciec nadal wypowiada swoje niewybredne komentarze typu "z niego i tak juz nic nie bedzie". Jestem w szoku tym jak wiele osób miało tak popaprane dzieciństwo i popapranych rodziców. Mój brat ma zniszczone życie, ja zaczynam psychoterapię a czuję się jakbym była martwa odkąd żyje. Moje życie to kpina. Dzięki nim.

Ps. Kiedyś gdzieś na stronie przeczytałam, że od takich osób nie ma co oczekiwać słowa przepraszam lub wyznania miłości ani tez zmiany zachowania. Zrozumiałam to dopiero gdy zauważyłam, że oni uważają sie za dobrych rodziców a to my jesteśmy "bachorami". 

Edytowane przez panama

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Smutne, że wielu z was nie usłyszało. Moja mama, nienawidziła mnie w dzieciństwie jak sama przyznała, ale już po rozpoczęciu terapii kiedy przypomniałam jej wiele rzeczy wiele razy  mnie przeprosiła i powiedziała, że wynagradza mi to każdego dnia. Zgadza się tak jest. Starej babie płaciła 12 lat za terapię, teraz ja jej trochę mogłam pomóc, ale znów jest gorzej i znów mi pomaga. Mówi, że pomaga jak tylko może i to prawda. Wielu rzeczy nie wie, na wielu rzeczach się nie zna, ale stara się, wysłuchuje mnie, troszczy się na tyle na ile umie. Ojciec jest jak cyborg, już nie kontaktuje. Dbam o niego tzn. mówię mamie, że lepiej iść do lekarza kiedy coś się dzieje, a mama jest anty, dopytuję czy pilnuje terminów wizyt itp. Przeprosił mnie kiedyś jak wpadłam w jego obecności w furię, choć nie chcę, ale moje ciało tak na niego czasem reaguje jak już mniej kontaktował, ale chyba nawet nie wie za co. Żal mi go, jeszcze jak kontaktował zauważyłam, że jego oczy były puste, jest po prostu w jakimś sensie potworem, ale mi go żal. Wiem jakie ciężkie miał  dzieciństwo, parę lat temu stracił brata bliźniaka, potem matkę. Pewnych rzeczy nigdy mu nie wybaczę, nawet gdybym chciała to moje ciało zachowało specyficzną pamięć, ale nie chcę przeżywać jego śmierci. Niech żyje choćby po to, abym nie musiała tego przeżywać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myślę, że moi starzy zejdą z tego świata uważając, że dostali jakieś niedorobione dziecko, na które nie ma już rady, a oni byli tak wspaniałymi rodzicami, gdybym im powiedziała, że mają mnie przeprosić za złe dzieciństwo chyba by mnie zatłukli na miejscu, podjęłam kiedyś próbę wytłumaczenia  im co mi zrobili, ale było to żałosne, jedno mnie olało drugie rozpłynęło we łzach, że to nieprawda, co mówię i piszę, więc wyszłam na idiotkę i niewdzięcznego potwora, nie wrzeszczeli na mnie chyba tylko dlatego, że uznali, ze mam jeszcze większego wk...a od nich i po prostu rozszarpię ich na strzępy jak mnie zaatakują, przez lata wierzyłam, że pewnego dnia przytulą mnie i powiedzą, że nie chcieli mnie krzywdzić, że akceptują mnie, że jestem ok. ale takie cuda to nie w tym domu, jestem zmęczona tym, że istnieją  i pewnie z wzajemnością, kontaktu zerwać z nimi zupełnie nie umiem, ale ten jeden telefon na miesiąc to jak wizyta u dentysty do przeżycia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wypowiadalam sie juz w tym temacie, ale ostatnio zaszla zmiana w mojej relacji z tatą, mianowicie powiedzial cos takiego, ze.. wie, ze robił błedy wychowawcze i trudno mu bylo byc dobrym rodzicem. Hm..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×