Skocz do zawartości
Nerwica.com

Jak uwolnic sie od natretnych mysli.


Krolewicz

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc Wam!

 

Moze ktos z Was zna metode uwolnienia sie od natarczywych mysli. Od kilku lat zmagam sie z tym problemem, w kazdej wolnej chwili kiedy nie kontroluje swoich mysli zbaczaja one na tematy ktore mnie mecza i wprowadzaja w depresyjny nastroj. Analizuje swiadomie i podswiadomie kazda sytuacje w ktorej doznalem przykrosci, albo krzywdy. Przewaznie sa to sytuacje dotyczace mobingu w pracy, mysli sa tak natretne iz nie mam szansy skierowac ich na inny tor, powracaja ciagle i kazda proba ich przerwania konczy sie niepiowodzeniem. Przezywam katusze, przed oczami ciagle pojawiaja sie sytuacje ktore spodowodowaly nieprzyjemne wydarzenia, najgorzej jest noca, wowczas bezsenne sa cale godziny. Naczytalem sie ksiazek o pozytywnym mysleniu, ale to nie skutkuje, bez prochow nie jestem w stanie przespac nocy. Moze ktos zna jakis sposob na tego typu dolegliwosc?

 

Poradzcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Królewicz, zdecydowanie przy natrętnych myślach, bo z tego co napisałeś, to wskazuje na nerwicę natręctw najważnijesza jest farmakoterapia. Jest wiele dobrych leków które znoszą takie myslenie. Proponuję ci wybrać się do lekarza psychiatry i kiedy poczujesz poprawe to również na terapie behawioralno-poznawczką, które jest skierowana do osób cierpiących na tą nerwicę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Was , ja też mam często natrętne myśli i też pojawiają się wieczorem , cały dzień czuję się całkiem nieżle , ale kiedy zbliża się godzina 20 to zaczynam czuć strach zasne czy nie zasnę sama sie nakręcam...zaczynają się motyle w brzuchu jest mi zimno i przychodzą myśli boję się o siebie o bliskich , czasami boję się że nie panuję nad swoimi myślami , nad zrobieniem komus krzywdy choć tak naprawdę nikomu nie zrobiłabym nic złego , nienawidzę przemocy .

Mam dwoje dzieci 13 i 4 lata , jestem nadopiekuńcza dla młodszej córki ......i z tąd chyba te myśli że umarłabym gdyby stało się jej się coś złego , wieczorem gdy już zaśnie po kilka razy potrafię wchodzić do sypialni i sprawdzać czy oddycha , czy równo oddycha po kilkanaście razy sprawdzam czy nie ma gorączki , choć w ciągu dnia nic nie wskazuje na jaką kolwiek chorobę , to jakaś paranoja . jak mówię znajomym że biorę leki na uspokojenie to patrzą na mnie z niedowierzaniem ...ty taka spokojna ...i o to chodzi ja nie potrafię się wykrzyczeć wszystko tłamszę w sobie a efekty są w nocy tłamszę wtedy te wszystkie myśli i nie umiem się od nich uwolnić , sama nie potrafię dac sobie rady z natręctwem myśli , więc nie bardzo potrafię pomóc Tobie , ale czasami pomaga mi czytanie waszych zwierzeń bo wtedy wiem że nie jestem sama ...to trochę egoistyczne wiem ....ale wtedy mi lepiej bo wiem że można z tym żyć i jeszcze nie zwariowałam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JA też przechodzę coś podobnego.. Złe myśli pojawiają się co najmniej kilkadziesiąt razy w ciągu dnia. I ten straszny ucisk w sercu się wtedy pojawia.. Trwa to dość długo, a ze mną jest coraz gorzej, zdecydowałam się pójść do psychologa i zacząć też piać na tym forum, może mi to pomoże.. Mam dużo różnych problemów ze sobą, ale napiszę o tym w innym dziale.

 

Pozdrawiam Was ciepło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasami miewam wrażenie, że nasze myśli żyją swoim życiem. Że nic ich nie obchodzimy. No bo jak wytłumaczyć fakt, że nieraz nie dają spokoju przez jakiś czas. Tak jakby chciały tylko zaistnieć, a że powodują przy tym przykrość to ich nie interesuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×