Skocz do zawartości
Nerwica.com

Drażliwość.


drażliwy

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy moja przypadłość to nerwica lękowa czy coś innego.Denerwują mnie stuknięcia,hałasy i inne zwłaszcza dochodzące od sąsiadów.Nie umiem sobie z tym poradzić.Aby nie słyszeć hałasów cały czas mam włączoną muzykę.W nocy budzę się przy każdym stuknięciu dochodzącym z za ściny.Już na samą myśl,że musiałbym siedzieć w ciszy i słuchać stukotów dochodzących od sąsiadów pojawia się niepokój.

Dodam,że drażliwy byłem zawsze od dziecka,ale na tym punkcie zacząłem być jakieś 6 lat temu.Mieszkałem obok sąsiadki która notorycznie włączyła wirówkę do odzieży.Czyniła to w dzień i w nocy.Dodatkowo stukała młotkiem i innymi przedmiotami.Myślę,że to był jakiś rodzaj choroby.Później zamieszkałem w mieszkaniu gdzie była melina nad głową i nieustanne libacje i hałasy.Teraz mam fobię na tym punkcie.

Proszę o radę.

 

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie leczę.Ale spięty jestem,to fakt.Myślisz,że to nerwica?

 

[Dodane po edycji:]

 

Dodam jeszcze,że mam ostatnio problemy z koncentracją i od jakiegoś czasu tracę pamięć.Nie tylko,że nie pamiętam tego co było rok czy klika lat temu ale nawet tego co było miesiąc czy tydzień temu.Miewam problemy ze snem tzn.miewam coś w rodzaju bezdechu czy coś takiego.Czy to może być objaw jakiejś choroby?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

drażliwy, idź do psychologa. Jesteś ciągle spięty, dlatego masz lekki sen i Twój mózg próbuje się skupiać na pierdołach, takich jak dźwięki od sąsiadów. Twój problem jest gdzieś głębiej, może masz problemy w domu, w pracy, w szkole? Może coś się wydarzyło, z czym nie możesz się pogodzić?

Wszystkie opisane przez Ciebie objawy nadają się do konsultacji z psychologiem.

 

A tak doraźnie, to może spróbuj spania z muzyką? Załóż słuchawki, włącz spokojną muzykę albo jakąś bajkę dla dzieci na mp3 i spróbuj się skupić na słuchaniu. To może pomóc w zrelaksowaniu się i w zaśnięciu. A jak zaśniesz zrelaksowany, to zaśniesz naprawdę i wtedy nie wyrwie Cię ze snu jakieś małe stuknięcie za ścianą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję serdecznie za odpowiedzi.

 

No,tych problemów i zdarzeń to było zbyt wiele w moim życiu.Rada Twoja dobra i nawet do niej się stosuję gdy naprawdę nie mogę już wytrzymać.

Jeszcze raz serdeczne dzięki!

 

Pozdrawiam!

 

-- 20 mar 2011, 12:40 --

 

Jeszcze u psychologa nie byłem gdyż nie jest to takie proste.

Czy istnieją jakieś strony w internecie, gdzie można by było coś na ten temat poczytać?

Na temat drażliwości czy rozdrażnienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×