Skocz do zawartości
Nerwica.com

Obsesyjne myśli związane z oglądaniem Faktów


IwciaZeschizowana

Rekomendowane odpowiedzi

Maskara zawsze się boje jak słyszę, że ktoś był zdrowy albo chorował tylko na depresje a tu się nagle okazuje, że zabił kogoś. Właśnie na faktach mówią o kolesiu który zabił swojego ojca i nie było wcześniej żadnych objawów choroby.

 

Albo było głośno niedawno o tym facecie co chorował na depresje i zabił swoją córkę a potem zadzwonił na policje. To było w Nowym Sączu.

 

Zawsze jak o czymś takim słysze to zaczynam się bać, że moje obsesyjne agresywne myśli się urzeczywistnią. Skoro ten facet miał depresje to czemu zabił swoje dziecko??

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IwciaZeschizowana, spokojnie sądzę ,że ten mężczyzna nie mógł mieć samej depresji.

Myśleć a robić to jest duża różnica.

Tak sobie tłumacz może przestaną Cię nawiedzać lub je jakoś zminimalizujesz .

 

 

:):):) Każde zracjonalizowanie rzeczywistości jest niezłe:)

 

Ale Ci ludzie przed zbrodniami na pewno by też nie pomyśleli że mogą zrobić coś takiego.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

montechristo, Weż mnie nie strasz :P

 

 

Ja to sam nie wiem....

Wydawało mi się że jestem normalny - pozycja społeczna, stanowisko, doktorat.....

I tu nagle nie mogę sie ruszyć z łóżka...i tylko myślę jak tu się zabić - to dlaczego mózg nie może się,,przestawić" jak zabić kogoś innego??

 

No nie jest tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

montechristo, Weż mnie nie strasz :P

 

 

Ja to sam nie wiem....

Wydawało mi się że jestem normalny - pozycja społeczna, stanowisko, doktorat.....

I tu nagle nie mogę sie ruszyć z łóżka...i tylko myślę jak tu się zabić - to dlaczego mózg nie może się,,przestawić" jak zabić kogoś innego??

 

No nie jest tak?

 

 

To znaczy wiesz jak ja się boje krwi i zranienia to raczej u siebie mogę rozgraniczyć czy byłabym do tego faktycznie zdolna .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałam o depresji psychotycznej

to w takiej depresji dochodzi do samobójstwa...( jakiegoś tam z fachowej nazwy)z morderstwem

to najcięższa deprecha z objawami psychotycznymi,z poczuciem kary ,urojeniami,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

montechristo, Weż mnie nie strasz :P

 

 

Ja to sam nie wiem....

Wydawało mi się że jestem normalny - pozycja społeczna, stanowisko, doktorat.....

I tu nagle nie mogę sie ruszyć z łóżka...i tylko myślę jak tu się zabić - to dlaczego mózg nie może się,,przestawić" jak zabić kogoś innego??

 

No nie jest tak?

 

 

To znaczy wiesz jak ja się boje krwi i zranienia to raczej u siebie mogę rozgraniczyć czy byłabym do tego faktycznie zdolna .

Można ,,wypaść" z okna, uderzyć samochodem w jadący z naprzeciwka, i wiele innych...to tylko impuls elektryczny do mózgu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

montechristo, lęk wysokości też mam więc unikam wysokości.

Zresztą bałabym się skoczyć nawet jak by mnie uśpili i umieścili na na samym szczycie.

Zresztą agresywne myśli np nie świadczą ,że jesteśmy agresywni i zdolni do krzywdy drugiej osoby. Bop byśmy krzywdzili a nie myśleli o tym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak mnie zastanowił tytuł tego postu

"obsesyjne myśli" czemu we wszystkim doszukujesz się objawów choroby,przecież to jak najbardziej zdrowy objaw że reagujesz na otaczającą Cie rzeczywistość,poczytaj definicji zdrowia psychicznego

pozdrawiam i mam nadzieję że nie czujesz się urażona ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie, nie czuje się urażona. Wiem, że każdy człowiek boi sie jak słyszy w wiadomościach takie coś, ale moje myślenie na ten temat jest obsesyjnie. Myślę o tym dużo częściej niż przeciętny człowiek. A poza tym ciągle się boje że zrobie coś swoim bliskim lub sobie choć wcale tego nie chce. Boje się, że pewnego dnia przyjdzie taki impuls to zdarzy się zanim zdążę pomyśleć o czymkolwiek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie, nie czuje się urażona. Wiem, że każdy człowiek boi sie jak słyszy w wiadomościach takie coś, ale moje myślenie na ten temat jest obsesyjnie. Myślę o tym dużo częściej niż przeciętny człowiek. A poza tym ciągle się boje że zrobie coś swoim bliskim lub sobie choć wcale tego nie chce. Boje się, że pewnego dnia przyjdzie taki impuls to zdarzy się zanim zdążę pomyśleć o czymkolwiek.

No i właśnie to jest NN :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myśle,że każdego nawet zdrowego człowieka może dopaść choroba psychiczna i nie wiadomo co wtedy,ale czy każdy się tym zadręcza,dla większości to tak obojętne jak czy będzie jutro padał śnieg czy nie.Pomogę Ci jeśli powiem Ci OLEJ TO,nie jesteśmy Istotami Wyższymi żeby mieć na to wpływ,stanie się to się stanie ale to 1% szansy,a zadręczanie się tym to tak jak czy będzie koniec świata czy nie.Nie masz na to wpływu i już,więc po co zadręczać się rzeczami których i tak nie zmienisz.

ale się wymądrzam :mrgreen: ale w dobrej intencji,na swoje usprawiedliwienie :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ciągle myślę o pewnej pani z Faktów...obsesyjnie :P ... ale to nie na temat :oops:

 

 

nikt kto targa się na życie innej osoby nie jest zdrowy psychicznie.

Zgadzam się.

Zacznij tą obsesję leczyć..........bo wpisywanie tu "a dziś w faktach mówili o ..." jest zupełnie niepotrzebne....

 

I tu tez się zgadzam :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok. Posłuchajcie chodziło mi o to że są ludzie tak bezwzględni że są w stanie kogoś zabić za pieniądze np. bez żadnego problemu czy wyrzutów sumienia, i w cale nie koniecznie muszą mieć nerwie, fobie, czy depresje. Może być tak że na skutek czynu jaki zrobili psychika nie wytrzyma piętna i popadną w wyżej wymienione choroby, chociaż nie koniecznie.

 

W średniowieczu i w czasach antycznych zabijanie ludzi było normalką, a prawdziwy mężczyzna jak nadarzy się okazja będzie musiał zabić ;) oczywiście, dzieciobójstwo i rodzicobójstwo od zawsze chyba w każdej kulturze było karane i nie akceptowane społecznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×