Skocz do zawartości
Nerwica.com

[MOSZNA]


mona27

Rekomendowane odpowiedzi

Ja gdzieś czytałam, że jak się przyjeżdża na ustalony termin, to dopiero lekarz przyjmujący na Izbie Przyjęć ostatecznie decyduje o przyjęciu, może sprawdza motywację i czy nie jest się pod silnym wpływem leków psychotropowych podczas podejmowania decyzji (podobnie jak w Krakowie na Oddziale 7 F)? Nie wiem jak patrzą na te leki psychotropowe, bo niektórzy na nich dobrze funkcjonują. Ja po nich dobrze nie funkcjonowałam, a bez nich tez nie jest najlepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mm_ nie byłam nigdy na oddziale psychiatrycznym, a na terapie chodzilam tylko indywidualnie do psychologa.

 

Z przyjęciem na terapie do CTN w Mosznej jest tak, ze wysyłają Ci list z zawiadomieniem o przyjęciu na leczenie z konkretnym terminem. Trzeba się więc stawić w ten wyznaczony dzień dopiero wtedy lekarz dobiera Ci program terapeutyczny - terapia trwa od 4-12 tygodni i dopiero na miejscu dowiesz się ile musisz tam zostać... trochę kijowo, bo człowiek nie może się psychicznie nastawić na konkretny okres pobytu. Jeśli chodzi o leki to trzeba zabrać tam te, ktore dotychczas braliście. Ja zabiorę swój setaloft i afobam na doraźne wypadki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja nie mam kasy na wyjazd...ot i mam problem. Bo trzeba parę rzeczy dokupić, coś mieć przy sobie no i dojechać kilkaset kilometrów...

A przewidywalny termin wyjazdu za około 2 miesiące i w tym miesiącu spodziewam się zaproszenia z dokładną datą przyjęcia...A przez problemy osobiste to nie wiem jak będzie.. Kurczę,jak się coś chrzani to wszystko na raz.

 

-- 02 sty 2012, 15:41 --

 

Kto był w CTN w Mosznej? Dostałam zaproszenie, czy wyniki badań i karty z leczenia trzeba wcześniej wysłać czy tylko odesłać potwierdzenie przyjazdu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 lata temu byłem w Mosznej na komercyjnym 2-tygodniowym turnusie i nie jestem zadowolony z tzw.terapii, w moim przekonaniu to zwykłe naciąganie ludzi, w 2 tygodnie nie da się wyleczyć pacjenta z nerwicy, choćby pracowali tam najlepsi terapeuci Wszechświata, powiatu i okolicy ;) . Brak psychoterapii grupowej z prawdziwego zdarzenia (na co bardzo liczyłem i o co pytałem biurokratów z działu marketingu kiedy załatwiałem swój pobyt), terapią grupową w tamtejszym CTN nazywa się spotkania społeczności, pierdoły typu muzykoterapia, trening autogenny Schultza, zajęcia z jogi, terapię zajęciową (tzn. rzeźbienie w glinie, rysowanie kredeczkami itp.) i codzienne wizyty u psychologa (nie mylić z psychoterapią indywidualną). Poza tym postawiono mi błędną diagnozę i fatalnie dobrano lek, o czym pisałem już w innych wątkach. Jedyne pozytywy z pobytu w tym ośrodku to zapoznanie kilku fajnych osób oraz piękne fotki w pięknym zamku i równie pięknym ogrodzie zamkowym. Wprawdzie od tamtej pory minęło już kilka lat a więc wiele mogło się tam zmienić, mimo to ja jednak nikomu nie poleciłbym CTN Moszna-Zamek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Leczenie lekami mi nie pomaga, w Komorowie pod Warszawą mnie nie chcieli tylko skierowali do Moszny.

Nie wiecie ile teraz się czeka na przyjęcie do Moszny w ramach NFZ?

 

Czeka się około 10 miesięcy, około półtora miesiąca przed wyznaczoną datą przysyłają Ci zaproszenie, i musisz odesłać potwierdzenie przyjazdu najpóźniej chyba do trzech tygodni przed wyznaczonym terminem przyjazdu. Jeśli możesz wcześniej przyjechać, to do skierowania możesz dołączyć informację z prośbą, że jeśli ktoś by zrezygnował i zwolniło się miejsce, to możesz wcześniej skorzystać z pobytu. Wtedy mogą do Ciebie zadzwonić przed wyznaczonym terminem z taką informacją.

Można też próbować dzwonić na Izbę Przyjęć i pytać o przyśpieszenie.

Tylko pobyt może już nie być w zamku a w nowym budynku, który budują na terenie parku obok zamku. I gdy będzie gotowy to tam zostanie przeniesiony szpital, a zamek ma być remontowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy był ktoś niedawno w Mosznej na NFZ?

Jak tam teraz jest:

- Ja miałem w życiu do czynienia z farmakoterapią, terapią indywidualną, grupową, CBT, psychorysunkiem, muzykoterapią, choreoterapią, psychodramą - te rodzaje terapii nic mi nie dały. Może coś innego by mi pomogło. Jakie są rodzaje terapii w Mosznej?

- ile godzin terapii jest w ciągu tygodnia? (mam na myśli samą terapię, nie posiłki, przerwy czy czas spędzany wspólnie z innymi pacjentami)

- czy personel rzeczywiście się stara by pomóc, czy jest tam tylko od odwalenia swojej roboty, a wszystkie osoby z różnymi zaburzeniami są wrzucanego do jednego worka i muszą same starać się wyciągnąć jak najwięcej z terapii? (niektórzy tak potrafią, ja niestety jestem dosyć niesamodzielny)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×