Skocz do zawartości
Nerwica.com

[MOSZNA]


mona27

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Poszukuję jakichś osób leczących się w ośrodku leczenia nerwic w Mosznej.Czy ktoś coś na ten temat słyszał? Mam nerwicę lękową i nie mam już siły . Nie mogę brać żadnych leków ponieważ bardzo zle sie po nich czuję tak się nakręciłam .Szukam więc jakichkolwiek rozwiązań abym mogła normalnie funkcjonować w społeczeństwie i pracować .

Ostatnio zaczełam chodzić nawat na jogę no ale jak wiadomo to dlugi proces doskonalenia a ja bym chciała aby to szybciej wszystko zaczeło działać, choć wiem że tak się nie da.

Mam zamiar jechać do tego ośrodka ale szukam jakichś informacji na ten temat ,opini... Proszę o kontakt jeżeli ktoś coś wie o skuteczności tego ośrodka. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłam w lipcu na wycieczce w Mosznej jest tam pięknie,ale od złożenia skierowania trzeba czekać na przyjęcie rok czasu,chyba że prywatnie to prędzej.Jest jeszcze jedna niewiadoma,czy państwo nie zlikwiduje ten ośrodek,bo jak tam byłam to akurat strajkowali aby ten pałacyk został

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłam w lipcu na wycieczce w Mosznej jest tam pięknie,ale od złożenia skierowania trzeba czekać na przyjęcie rok czasu,chyba że prywatnie to prędzej.Jest jeszcze jedna niewiadoma,czy państwo nie zlikwiduje ten ośrodek,bo jak tam byłam to akurat strajkowali aby ten pałacyk został

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może tylko ja mam seksualne skojarzenia. ;) Dziwie się że przez tyle dni nikt nie skomentował tematu...

 

Gdy zauważyłem ten temat, pojawił się kom[let skojarzeń:

 

Co za świntuch pisze? -> A może ktoś ma nerwicowe problemy z moszną? Hihihihi -> Eeee głupoty wymyślam. Trzeba zerknąć co tam napisali.

 

Teraz już wiem że jest taka wieś w opolskim. :oops: Proszę o głębszą analizę, na luzie najlepiej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może tylko ja mam seksualne skojarzenia. ;) Dziwie się że przez tyle dni nikt nie skomentował tematu...

 

Gdy zauważyłem ten temat, pojawił się kom[let skojarzeń:

 

Co za świntuch pisze? -> A może ktoś ma nerwicowe problemy z moszną? Hihihihi -> Eeee głupoty wymyślam. Trzeba zerknąć co tam napisali.

 

Teraz już wiem że jest taka wieś w opolskim. :oops: Proszę o głębszą analizę, na luzie najlepiej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehehe ,no to ja nic nie powiem :oops::oops::oops:

 

[ Dodano: Czw Paź 12, 2006 10:30 am ]

Nie,jednak powiem...mona przykro mi bardzo ,bo bardzo chciałabym pomóc ,ale nie mam pojęcia o tym ośrodku...w ogóle pierwszy raz słyszę :?

 

Pozdrawiam Cię cieplutko i trzymaj się-nie poddawaj :smile:

 

[ Dodano: Czw Paź 12, 2006 10:32 am ]

Ech jeszcze jedno...

Może tylko ja mam seksualne skojarzenia. Wink Dziwie się że przez tyle dni nikt nie skomentował tematu...

 

Toshiro,za to teraz komentarze sypią się jak z rękawa ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam :(

Byłam w tym ośrodku leczenia nerwic i osobiście nie polecam . Byłam prywatnie przez 2 tygodnie i czuję sie oszukana!!!!!!!!!!!

Zaraz na drugi dzień chciałam wracać . Straszny zamek ,stary nic przyjemnego a w stanach lękowych i nerwicy to raczej nie wskazane przynajmniej jak dla mnie jak sie okazało.

Wiecie jakie tam osoby się leczą ? Takie które tak naprawde nie potrzebują pomocy a raczej szukają rozrywek i alkoholu poprostu wczasy z darmo. Jeżeli ktoś naprawde potrzebuje pomocy to powiedzą że musi czekać od roku do 2 lat na przyjęcie na leczenie na 4 tygodnie z kasy chorych jeżeli jest w desperacji to płaci niezłą kasę .

Druga część pacjętów to osoby starszę które przyjeżdzają tam już któryś raz z kolei. Po prostu skladają i czekają . Były tam nawet osoby po 70 ...

Szkoda że na początku jak chciałam wracać ,przekonał mnie lekarz żebym została jak już przyjechałam interesowało ich tylko abym zaplaciła pieniądze .(w przypadku rezygnacji pieniądze przepadaja )

Pod koniec tych nerwowych wczasów dowiedzialam sie ,że przecież tak naprawde te 2 tygodnie komercyjne nic mi nie dadzą .Bardzo mało "terapii". MOŻE SĄ OSOBY KTÓRE Z TEGO SKORZYSTAJA ALE NAPEWNO NIE PO 2 TYGODNIACH WIĘC PO CO TO ORGANIZUJĄ ? Szkoda że łataja w ten sposób swoją dziurę budzetową dając ludziom nadzieje bo jak mozna to nazwać inaczej .

Jeżeli ktoś chce wiedzieć więcej .... : :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Mam gorącą prośbę o opinie na temat Centrum Terapii Nerwic znajdującego się w Zamku w Mosznej - woj. opolskie. Wstępnie jestem tam zapisana na 3-tyg. pobyt od 29 września, ale waham się, czy jechać. Cena nie jest mała i dlatego przed ostateczną decyzją o wyjeździe chętnie zapoznam się ze zdaniem tych, którzy osobiście skorzystali z tamtejszej terapii (bądź ktoś z bliskich czy znajomych).

Czy jesteście zadowoleni, jakie są tam formy terapii, jak wygląda taki przeciętny dzień pobytu (np. ile godzin dziennie poświęcone jest stricte leczeniu, tj. różnym zajęciom terapeutycznym, itp.), czy widzicie jakąś poprawę, itd. ? Generalnie - czy polecacie ?

 

Będę wdzięczna za każdą informację.

Nadmienię, że zapoznałam się z wszystkimi informacjami i opiniami zamieszczonymi na stronie tego Centrum, ale chcę je jednak uzupełnić o mniej oficjalne refleksje - dlatego liczę na Was.

 

Pozdrawiam wszystkich nerwusów :) Nie dajmy się zwariować ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W CTN Moszna - Zamek proponujemy możliwość uczestniczenia zarówno w psychoterapii grupowej jak i indywidualnej.

W związku z tym, po przyjeździe do CTN Moszna – Zamek odbywa się kwalifikacja do grup terapeutycznych trwających od 4 do12 tygodni lub do kontaktu indywidualnego z psychoterapeutą trwającego 4 tygodnie.

Grupy terapeutyczne prowadzone są w dwóch paradygmatach: psychodynamicznym i Gestalt.

Jednym z głównych czynników mających wpływ na skuteczność procesu terapeutycznego jest motywacja pacjenta do wprowadzenia zmian w sobie i swoim życiu.

W związku z tym jest ona brana przez zespół terapeutyczny pod uwagę przy podejmowaniu decyzji o czasie trwania terapii, który przypominamy trwa od 4 do 12 tygodni.

Dodatkowymi formami wspierającymi proces terapeutyczny są takie zajęcia jak: psychozabawy, psychoedukacja, muzykoterapia, trening relaksacyjny, zajęcia integracyjne, psychorysunek.

Centrum Terapii Nerwic

Moszna - Zamek

Moszna ul. Zamkowa 1

47 - 370 Zielina

http://www.moszna-zamek.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, od mojego psychiatry ok. 8 miesięcy temu dostałam skierowanie do CTN w Mosznej. Mam ostatni tydzień na odesłanie zgłoszenia, natomiast nie wiem czy warto jechać się tam leczyć. Proszę o opinie na temat tej placówki. Czy jeśli na chwilę obecną nie przyjmuję żadnych leków, nie przeszkadza to w odbywaniu terapii?

Pozdrawiam i proszę o odpowiedź.

Truscawa

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

wysłałam swoje skierowanie do Mosznej, ale jest bardzo mało opinii pacjentów na temat tego ośrodka. Są opinie na ich stronie ale wiadomo że tam są same pozytywne, a ja chciałabym się dowiedzieć od Was jakie macie zdanie na temat tego ośrodka? Ile czekaliście na termin? No i wogóle wszystko, jakie są warunki bytowe, jakie terapie, czy można wychodzić czy nie poza ośrodek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mm_ ja jade do Mosznej. Mam termin na 25 pazdziernika. Boje sie bo tez niewiele wiem. Jedynie moja psychiatra mowila, ze jej pacjenci wracali naprawde zadowoleni. Jade na NFZ ale wcale nie czekalam aaaz tak strasznie dlugo- niecale 4 miesiace. Mam nadzieje, ze bedzie tam troche mlodych ludzi. O ekipie psychologow i psychoterapeutow slyszalam natomiast wiele dobrego- podobno bardzo wykwalifikowana załoga. Boje sie... No ale jade. Podczas pobytu postaram sie Wam zrelacjonowac panujace tam warunki.

 

Trzymajcie za mnie kciuki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×