Skocz do zawartości
Nerwica.com

co mi jest ?


mahaj

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam 16lat.

Pisze tutaj bo chciałbym się dowiedzieć co mi jest. Od bardzo dawna miałem różne problemy z lękiem i różnego radzaju natręctwami ale teraz jest najgorzej. Cały dzień czuje okropny i silny lęk z którym nie mogę sobie już poradzić, nagorzej jest gdy zbliżają się dni w których mam gdzieś iść lub jechać np, do lekarza, pojechać na jakąś wycieczkę z klasą itp. Nie planuje nic ani nie myśle o niczym co ma się wydarzyć po tym wydarzeniu którego się strasznie boje, tak jakby miał to być koniec świata chociaż tak naprawde to nic wielkiego. Do tego dochodzą różne natręctwa i obsesje jak np. sprawdzanie dat wszystkich produktów które jem, sprawdzanie kurków gazu kiedy przechodze koło kochni, przymus spoglądania na dany obiekt, odmawianie danej modlitwy określoną ilość razy, natrętne myśli i tym podobne. Przeszkadzające w normalnym funkcjonowaniu jest także to że boję się kontaktów z innymi ludźmi, gdy rozmawaim z kims kogo słabiej znam mam jakąś blokade mówienia z obawy przed wyśmianiem, niewyraźnie mówie, czerwienie się itd...

Co mi jest i co radzicie ? Postanowiłem że muszę coś zrobić bo tak żyć dalej nie mogę... :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mahaj, to wygląda na nerwicę natręctw (poczytaj sobie w tym temacie na forum) i lękową. Też mam obie. Od natręctw się zaczęło. Jeśli bardzo utrudnia Ci to życie poradź się psychiatry (ew. psychologa)

 

[Dodane po edycji:]

 

Najlepiej gdybyś powiedział mamie/tacie, porozmawiał z kimś z kim masz najlepszy kontakt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z mamą mam według mnie dobry kontakt ale problem w tym że uważa mnie za normalnego chłopaka i nie podejrzewa na pewno że mam takie problemy przynajmniej z lękiem przed kontaktami z innymi ludźmi, z natręctwami jest lepiej bo ciężko takich rzeczy nie zauważyć u kogoś więc to by nie było jakieś wielkie zdziwienie gdybym o ty powiedział...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×