Skocz do zawartości
Nerwica.com

Bezsenność, zaburzenia snu


jaaa

Rekomendowane odpowiedzi

Przy chorobach psychicznych różne zmiany, a szczególnie nocne to jakiś koszmar. Zdrowi ludzie mają z takimi zmianami problemy, a co dopiero my. Czasami jak muszę zarwać nockę to źle się to dla mnie kończy, a u Was jeżeli macie tak regularnie to bardzo Wam Lilith i Slawos współczuję.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.12.2021 o 22:59, VoyteQ napisał:

Współczuję bo pewnie musiało się sporo złych rzeczy wydarzyć. CO do mnie cóż mam splot złych wydarzeń. Zatrułem się jedzeniem i dopiero dzisiaj doszedłem do siebie. W dniu wystąpienia objawów akurat odstawiłem ostatnią tabletkę pramolanu. Kolorowo niestety nie jest bo się wszystko nałożyło ale staram się wytrzymać i wierzę, ze to kwestia tygodnia aby wróciło na dobre tory. Dwa dni temu zasnąłem dopiero o 8 rano na 5h, wczoraj po 4 nad ranem i spałem do 10 ( budzik). Oby to szło do przodu.

A jak kolejne noce? Czy spałeś trochę dłużej i Twój stan zaczyna się poprawiać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Dryagan napisał:

@Slawos lekarka dobrze mówi - jeśli masz na serio ChAD  - nocne zmiany to zabójstwo, bo podstawa w leczeniu to uregulowany tryb życia - a więc przede wszystkim stałe pory snu

Jeszcze ciągnę.

Jeszcze daje radę.

Z jednej strony nie dorosłem do takiej decyzji.

Z drugiej mam 47lat i na dziś mam, że tak powiem zawężone myślenie.

Kto mi da pracę z chorą głową i kręgosłupem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Daria132 napisał:

A jak kolejne noce? Czy spałeś trochę dłużej i Twój stan zaczyna się poprawiać?

Tak niezbyt. Natomiast po zatruciu dopiero od dwóch dni czuje się dobrze. Jestem spokojny i staram się nie panikować. Pamiętam ze podobnie bywało jak zmniejszałem dawki. Moze teraz jest gorzej ale wiem tez jak mnie wymęczył ostatni tydzień. Najbliższe dni pokażą w którym miejscu jestem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, VoyteQ napisał:

Tak niezbyt. Natomiast po zatruciu dopiero od dwóch dni czuje się dobrze. Jestem spokojny i staram się nie panikować. Pamiętam ze podobnie bywało jak zmniejszałem dawki. Moze teraz jest gorzej ale wiem tez jak mnie wymęczył ostatni tydzień. Najbliższe dni pokażą w którym miejscu jestem.

Fajnie, że podchodzisz do tego spokojnie. To dużo daje, ponieważ dzięki temu na pewno będzie łatwiej Ci to przetrwać. Życzę Ci wszystkiego dobrego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

VoqteQ mam to samo... Bezsenność wróciła. A wraz z nią efekty bezsenności - depresja, lęki, anhedonia... Boję się znów, że zawalę w pracy (nie mam urlopów ani wolnego na żądanie), a kasy nie mam na leczenie (psychiatrzy u mnie biorą minimum 250zł za wizytę).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, zabijaka napisał:

VoqteQ mam to samo... Bezsenność wróciła. A wraz z nią efekty bezsenności - depresja, lęki, anhedonia... Boję się znów, że zawalę w pracy (nie mam urlopów ani wolnego na żądanie), a kasy nie mam na leczenie (psychiatrzy u mnie biorą minimum 250zł za wizytę).


Wczoraj paradoksalnie myślałem, że znowu będzie tragedia ale około 2:30 udałem się do łóżka i zasnąłem. Spałem do budzika czyli około 8 40.  Zażyłem Melatonine która dawniej mi powodowała efekt odwrotny i biorąc leki jeszcze trudniej było mi po jej dołożeniu zasnąć. Wczoraj bez leków bo je przestałem brać wziąłęm 3mg melatoniny około 2 i sam jestem ciekaw czy to ona pomogła czy tylko przypadek. Cóż zobaczymy jak dzisiejsza noc;) Powodzenia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to fenomenalne. Bezsenność jest skutkiem ubocznym melatoniny, który jest opisany w ulotce leku..

 

Ja po melatoninie często wybudzałem w się w nocy i potem przez jakieś półgodziny nie mogłem zasnąć i się roiłem w łóżku. Na reddicie sporo ludzi narzeka, że melatonina zamiast pomagać na sen, to go zaburza.

 

 

Edytowane przez Kuiklinau

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Kuiklinau napisał:

Nie jest to fenomenalne. Bezsenność jest skutkiem ubocznym melatoniny, który jest opisany w ulotce leku..

 

Ja po melatoninie często wybudzałem w się w nocy i potem przez jakieś półgodziny nie mogłem zasnąć i się roiłem w łóżku. Na reddicie sporo ludzi narzeka, że melatonina zamiast pomagać na sen, to go zaburza.

 

 

Pierwsze słyszę. Melatonina to konkretnie hormon snu. Znam badania potwierdzające skuteczność, a czy są jakieś badania stwierdzające zaburzanie snu?

Edytowane przez zabijaka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem gdzie się znajdują jakieś rzetelne badania(na jakiej stronie)

 

Tutaj jest artykuł, ale nie naukowy:

Why Melatonin Doesn't Work For You: A Dr. Explains (parsleyhealth.com)

 



Większość ludzi przesadza z melatoniną, przyjmując ponad 10 miligramów lub więcej przed snem, a następnie twierdzi, że to nie działa. Przyjmowanie zbyt dużej ilości melatoniny może w rzeczywistości powodować bezsenność z odbicia – albo czynić suplement nieskutecznym, albo gorzej, jeszcze bardziej zaostrzając i tak już nieprzespane noce.

Potrzebujesz tylko niewielkich dawek melatoniny, aby wesprzeć swój naturalny cykl snu. Już 1-3 mg na godzinę przed pójściem spać może 20-krotnie zwiększyć poziom melatoniny. Jeśli to nadal nie działa, prawdopodobnie Twoje problemy ze snem mają inne przyczyny i wymagają dalszego zbadania przez lekarza.

 

Ulotka leku Melabiorytm.

Melabiorytm-ulotka przylekowa 160x520mm-20190821-akcept na www (aflofarm.com.pl)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kuiklinau napisał:

Nie wiem gdzie się znajdują jakieś rzetelne badania(na jakiej stronie)

 

Tutaj jest artykuł, ale nie naukowy:

Why Melatonin Doesn't Work For You: A Dr. Explains (parsleyhealth.com)

 

 

 

 

Ulotka leku Melabiorytm.

Melabiorytm-ulotka przylekowa 160x520mm-20190821-akcept na www (aflofarm.com.pl)

Rzeczywiście, tu się zgodzę. Wiele ludzi uważa, że skoro melatonina jest bezpieczna, dostępna bez recepty i naturalna (hormon w organizmie) to można jej wziąć więcej. To jest błędne myślenie. Myślę, że nadal mało wiemy na temat melatoniny. Ja osobiście nigdy nie brałem więcej niż 2 mg. Nie odczuwałem jakoś nigdy efektów melatoniny, nie zauważyłem, żeby sen był głębszy, czy bardziej regenerujący, ale nigdy bym w związku z tym dawki nie zwiększał. Mam mieszane odczucia do melatoniny. Z jednej strony mówią, że naturalne, bo sami produkujemy, ale z drugiej strony to hormon, a nie witamina... Testosteron to też hormon, to znaczy, że można go sobie wstrzykiwać, żeby podnieść swoje efekty na siłowni? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, zabijaka napisał:

Ja osobiście nigdy nie brałem więcej niż 2 mg. Nie odczuwałem jakoś nigdy efektów melatoniny, nie zauważyłem, żeby sen był głębszy, czy bardziej regenerujący, ale nigdy bym w związku z tym dawki nie zwiększał.

Pytanie czy po wzięciu melatoniny korzystałeś z urządzeń typu telefon, komputer, tv, bo jeśli tak to branie było bez sensu, bo niebieskie światło znosi działanie melatoniny. To było pierwsze co usłyszałam od lekarza w poradni leczenia zaburzeń snu jak kazał mi brać melatoninę (ja co prawda brałam 3h przed snem 5mg). 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, acherontia styx napisał:

Pytanie czy po wzięciu melatoniny korzystałeś z urządzeń typu telefon, komputer, tv, bo jeśli tak to branie było bez sensu, bo niebieskie światło znosi działanie melatoniny. To było pierwsze co usłyszałam od lekarza w poradni leczenia zaburzeń snu jak kazał mi brać melatoninę (ja co prawda brałam 3h przed snem 5mg). 

Ja nie, to się mija z celem... Wiem na temat melatoniny na tyle, żeby zadbać o ciemność w pomieszczeniu. Po prostu wydaje mi się, że melatonina działa w przypadku jak masz jej zaburzenia w organizmie - niedobory np. A bezsenność niekoniecznie jest związana z melatoniną per se. Gdyby tak było, nie musielibyśmy ładować w siebie leków na spanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że rozpocząłem pod moją nieobecność ciekawą dyskusję na temat melatoniny ;)  Na marginesie miałem wyjazd kilku dniowy na którym niestety nie byłem w stanie spać :( Na domiar złego jeszcze poważnie się zatrułem. Dzisiaj doszedłem dopiero do siebie. Ostatnie 3 noce rózne. Jedna normlanie przespana, druga kiepska a wczorajsza mocno średnia. Walka z bezsennością przypomina syzyfową robotę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, zabijaka napisał:

Lepiej niż ostatnio. Dostałem nowe leki, po których śpię za dużo.

Jakie leki dostales?jakie dawki?

 

23 godziny temu, acherontia styx napisał:

Jeśli chodzi o spanko to jest naprawdę dobrze od dłuższego już czasu :D  nawet moja lekarka się cieszy, że chociaż jeden problem mamy rozwiązany po tym co ze mną przeszła w tej kwestii.

Ciesze sie ze pokonalas jednego demona, co teraz bierzesz? I w jakich dawkach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, MarMar91 napisał:

Jakie leki dostales?jakie dawki?

Całą baterię, z której biorę tylko wybrane leki, bo czuję się wystarczająco dobrze po nich. Gdybym brał wszystkie, to bym był warzywem. Dostałem escitalopram, mirtazapinę, pregabalinę i kwetę. Esci 10mg, mirtazapina 30mg, pregabalina 450mg, kwetiapina nie pamiętam jaka dawka. Z tego biorę tylko esci i mirtę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, zabijaka napisał:

Całą baterię, z której biorę tylko wybrane leki, bo czuję się wystarczająco dobrze po nich. Gdybym brał wszystkie, to bym był warzywem. Dostałem escitalopram, mirtazapinę, pregabalinę i kwetę. Esci 10mg, mirtazapina 30mg, pregabalina 450mg, kwetiapina nie pamiętam jaka dawka. Z tego biorę tylko esci i mirtę.

Mirte biore od lat. Jednakze teraz biore max wszystkich lekow ktore mam. Jestem zalamana. Ile masz lat?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×