Skocz do zawartości
Nerwica.com

Bezsenność, zaburzenia snu


jaaa

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 4.06.2021 o 19:14, acherontia styx napisał:

Miałam powiedziane przez łącznie 3 różnych lekarzy, że farmakologiczne możliwości leczenia zaburzeń snu zostały wyczerpane i na to nie mam wpływu to moja wkurzanie się na to nic nie zmieni. 

Dla człowieka w desperacji już, po zmaganiach z bezsennością usłyszeć takie coś o ludzi w białych kitlach niosących nadzieję, to jak wyrok śmierci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z was próbował bellergot ? Ja przez ostatnie lata kilku leków próbowałem. Generalnie "jako tako" działało triticco ale to dla mnie środek doraźny. Problemu nie rozwiązuje. Rok temu z głupia spróbowałem Bellergotu i pamiętałem ze ten momentalnie przywrócił mi dobowy rytm i spałem bez żadnych skutków ubocznych o poranku. Natomiast w tamtym czasie ( brałem go z tydzień) w kolejnych tygodniach również było okej do momentu jak nie pojawiła się pewna rzecz która podcięła mi skrzydła. -

W ostatnich tygodniach troche zrezygnowany znowu spróbowałem bellergotu. Udało mi sie zdobyć recepte na dwa opakowania. Od zeszłego wtorku leciałem  w dawce 4 tabletek dziennie ale mieszałem go na noc z triticoo i chyba to nie byl dobry pomysł. Po 4 kiepskich nocach i odstawieniu tritico zaskoczyło na nowo( mam nadzieję) 2 noce gdzie juz po 23 zaczyna mnie łamać spanie, szybko zasypiam, spię snem ciągłym i wstaje bez żadnego kaca. Przykładowo dzisiaj po pracy o godzinie 17 uciąłem sobie godzinną drzemke co dawniej było niemożliwe. Pisząc ten post czuje się powoli lekko senny. Będę dawał znać jak dalej sytuacja się rozwinie. Mam nadzieje ze ta noc również bedzie dobra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.07.2021 o 23:51, acherontia styx napisał:

@VoyteQ Bellergot spoko, tylko może uzależniać, bo zawiera fenobarbital. Raczej do krótkotrwałego stosowania.

Mam świadomość, natomiast na teraz jest super. jest 23 09 a ja czuje już senność i niedługo zbieram się do łóżka. W kilka dni mnie postawił do pionu. Jestem czwartą noc na  3 tabletkach. Zeszłej nocy spałem nieprzerwanie 10h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.07.2021 o 16:33, sebastian86 napisał:

a stosujecie melatonine lek-am? 5mg.

Ja brałam przez pół roku. Mi pomagała trochę, ale ja brałam 3h przed snem dawki 5-10mg z tym że ja tak miałam zalecone przez lekarza. 

Teraz zrobiłam przerwę, żeby szyszynka się nie rozleniwiła jeśli chodzi o produkcję melatoniny. 

Edytowane przez acherontia styx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, acherontia styx napisał:

Ja brałam przez pół roku. Mi pomagała trochę, ale ja brałam 3h przed snem dawki 5-10mg z tym że ja tak miałam zalecone przez lekarza. 

Teraz zrobiłam przerwę, żeby szyszynka się nie rozleniwiła jeśli chodzi o produkcję melatoniny. 

ja biore 5mg godzine przed snem. narazie czuje delikatne dzialanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W naszym przypadku niestety melatonina i jej wydzielanie nie jest problemem. Problemem jest ten głupi "łeb". U mnie chyba tendencja na leki sie zmieniła. Belergot szybko przestał działać i wróciłem do samego tritico. Cóż chyba pora będzie w koncu jakiś antydepresenant zacząć brać . Do tej pory tylko wieczorne branie tritico jako działanie adhocowe nie przyniosło żadnych rezultatów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, sebastian86 napisał:

ma ktos tak ze po wysilku fizycznym w ciagu dnia nie moze potem zasnac w nocy?

Pewnie. Taka nasza uroda na tym forum ;) A tak serio to ja tak mam/ miałem ? Dawniej wysiłek fizyczny np siłownia dodatkowo wzmagał brak snu. Chodzilem jeszcze bardziej wieczorem wystrzelony. Oczy chciały bo były czerwone ale głowa nie dojeżdzała. Teraz sie to na tyle unormowało ze albo nie ma znaczenia albo lekko pomaga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ostatnio też nie mogę spać, co próbuje się zmusić to jakoś się rozbudzam wewnętrznie... więcej pomysłów do głowy mi bije, wychodzę zazwyczaj nocą na przechadzkę, oglądam latarnie pięknie świecące i czuje się tak spokojnie... Chciałbym umieć spać, może alko pomoże?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.08.2021 o 13:46, anonimowyztejstrony napisał:

ostatnio też nie mogę spać, co próbuje się zmusić to jakoś się rozbudzam wewnętrznie... więcej pomysłów do głowy mi bije, wychodzę zazwyczaj nocą na przechadzkę, oglądam latarnie pięknie świecące i czuje się tak spokojnie... Chciałbym umieć spać, może alko pomoże?

nie, nie pomoże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja chodzę spać tylko wtedy kiedy czuję taką potrzebę. Nie umiem się ,,zmusić'' do snu. Nawet jeżeli jest 3 w nocy a muszę wstać rano o 7 to i tak nie idę spać, jeśli nie czuję takiej potrzeby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.08.2021 o 11:14, Lilith napisał:

To u mnie jest trochę inaczej. Jak nie wezmę tabletek na sen, to w ogóle nie śpię. Teraz pracuję też na nocne zmiany i ostatnio nawet nie zmrużyłam oka. Dopiero jak wróciłam do domu, wzięłam leki, to dopiero zasnęłam. 

Witam Cie serdecznie, jakie leki teraz bierzesz? U mnie w dalszym ciągu masakra...mam wrażenie ze przez te moje 5 lat choroby z roku na rok jest jeszcze gorzej..  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×