Skocz do zawartości
Nerwica.com

Bezsenność, zaburzenia snu


jaaa

Rekomendowane odpowiedzi

mark987, przeglądam właśnie stronkę z twojego podpisu, tam są porady dra Skalskiego, wideo otworzę dopiero jak będę w domu, ale właśnie zdałam sobie sprawę że ja do niego jestem zapisana, do Kliniki Leczenia Bezsenności!! NORMALNIE NIE CHCE MI SIĘ WIERZYĆ :o Nie wiedziałam że pierwsza wizyta i trafię od razu do takiej sławy, obejrzę dokładnie wszystkie z nim wywiady. Wizytę mam 13 listopada czyli jeszcze trochę. Lekki niesmak budzi we mnie fakt że stona jest firmowana przez Polfarmex, no ale niech już będzie... Ciekawa jestem bardzo co on mi powie i jak oni mogą leczyć bezsenność... aktualnie bez wspomagania nie zasnę wcale albo dopiero nad ranem :(

 

Planuję też zrobić sobie badania na boreliozę, nie wiem na ile to może być powiązane ale nie wierzę że sama nerwica mi daje taką bezsenność, bo właściwie nie mam nerwicy jako takiej, nie mam objawów lękowych...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałam wszystkiego, bo przez prawie 3 lata miałam problem ze spaniem. Także mam problem z szyjnym kręgosłupem. Zakupiłam różne poduszki-ortopedyczną, z pianką memory, z łuską gryczaną i ta okazała się najlepsza, ale przede wszystkim zaczęłam zażywać na noc 10mg Hydroxyziny. Pomogło :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

polakita, jak ja się wzbraniałam przed tym, ale byłam wykończona bezsennością, więc nie miałam wyjścia. Jest to dawka mała, nawet dzieci mogą tyle zażywać. Cieszę się, bo naprawdę nareszcie śpię w nocy...choć rano, po przebudzeniu, jestem troszkę "zamulona", ale to mija.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mark987, przeglądam właśnie stronkę z twojego podpisu, tam są porady dra Skalskiego, wideo otworzę dopiero jak będę w domu, ale właśnie zdałam sobie sprawę że ja do niego jestem zapisana, do Kliniki Leczenia Bezsenności!! NORMALNIE NIE CHCE MI SIĘ WIERZYĆ :o Nie wiedziałam że pierwsza wizyta i trafię od razu do takiej sławy, obejrzę dokładnie wszystkie z nim wywiady. Wizytę mam 13 listopada czyli jeszcze trochę. Lekki niesmak budzi we mnie fakt że stona jest firmowana przez Polfarmex, no ale niech już będzie... Ciekawa jestem bardzo co on mi powie i jak oni mogą leczyć bezsenność... aktualnie bez wspomagania nie zasnę wcale albo dopiero nad ranem :( /quote]

 

Śledzę to stronę chyba już od roku i ciągle tam się pojawia coś nowego. Jeśli chcesz poczuć przedsmak wizyty u dr Skalskiego, jest tam zakładka "Zajrzyj do gabinetu specjalisty" a tam bodajże 3-4 relacje z przebiegu wizyty (bezsenność przygodna).

Życzę powodzenia i wszystkiego najlepszego. :)

 

-- 22 wrz 2013, 21:25 --

 

polakita zapomniałem dodać, że czekam i pewnie nie tylko ja na relację z tej wizyty. Przecież dr Skalski to postać znana i ceniona na całym świecie między innymi dzięki niemu Polska ma jedne z najlepszych wyników w leczeniu bezsenności :D Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ile czasu zazywacie leki nasenne??? ja juz prawie 3 lata i nie wiem czy sie kiedyś od nich uwolnię.wszystko zaczęlo się od wypadku,wstrzasnienie mózgu i tak do dzisiaj nie mogę się pozbierac.do tego mam ciezka depresję.czasem myslę zeby to wszystko skonczyc.ciagle boli mnie serce chociaz bylam juz u 3 kardiologów kazdy mowi ze to nerwica.mam juz tego dosyc:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie - czy ktoś tutaj cierpi może na nadmierną senność? Ja to mógłbym przespać dzienne z 10-12 godzin, jak byłem na lekach antydepresyjnych to i potrafiłem spać po 16 godzin. Ciągle jestem jakiś taki zamulony, badania krwi etc. mam w porządku, jestem raczej aktywny fizycznie (biegam, w dni w które nie biegam spacery po lesie 1,5h-2h).

 

Ktoś miał taki problem i jakoś sobie z nim poradził?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam was serdecznie drodzy użyszkodnicy blablablabla... :D

 

Otóż mam jak zwykle w okresie jesienno-zimowym problemy ze snem. Nie mogę zasnąć w nocy, a jak już zasnę to nieważne ile śpię - czuję się zmęczony i niewyspany. Jest to pewna bariera dla mnie, bo nawet lekarze nic nie mogli na to poradzić, dostawałem prochy nasenne i tyle, pomagają tylko zasnąć, a ja nie mam siły się zwlec z łóżka :/

 

Jak macie jakieś porady to walcie śmiało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Wszystko zlależy od leków jakie bierzesz. Leki nasenne nowej generacji różnią się od tradycyjnych benzodiazepiny tym, że działają wybitnie nasennie. Działają krótko i skutecznie co powoduje, że rano budzimy się wypoczęci, pełni wigoru i chęci do działania. Może warto też zastanowić się nad zachowaniem rygoru snu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i sprawa się wyjaśniła. Leki są dobre a leczą skutek nie przyczynę, choć przyznaję, że zdarza mi się łyknąć z 2 pigułki w ciągu tygodnia. Taka dawka jest z zupełności bezpieczna. Ja zacząłbym od zrobienia sobie kompleksowych badań z kręgosłupem włącznie. Czasami bowiem choroby somatyczne są wynikiem bezsenności. Zrewidowałbym też swój styl życia, higienę snu, próbował coś zmienić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dzień bym spała twardo, jak kamień.

A nocą grasuję od wieczora, do samego rana.

 

Czasem chciałabym już zasnąć, bo nieludzkie zmęczenie mnie dopada,

ale zwyczajnie nie da się.

 

Głowa ciężka, pełna bałaganu i jak tu spać?

Herbatka, kilka wdechów, dwa przysiady? To już nie przejdzie.

 

Leków nasennych nie chcę przyjmować, bo one chociaż skuteczne usypiacze to niestety upośledzają skutecznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ten sam problem już od dwóch lat, wystarczy, że się zdenerwuje, albo podekscytuje czymś i nocka z głowy.Najgorzej jak trzeba wstawać do pracy na 6. Zauważyłam jeszcze jedną rzecz, ze nie jestem w stanie spać jak mąż siedzi na kompie i to nawet nie chodzi o hałas, czy dźwięk klikającej myszki tylko o sam fakt, że muszę zasnąc przy kimś. Masakra. Biorę już rok Lerivon i doraźnie Stilnox, ale temu wszystkiemu nie ma końca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Victta, biorę na sen mianserynę jak ty (tyle że pod nazwą Miansec) i sama miansa "nie wystarcza" - nie usypia mnie. Po pertraktacjach z lekarką mam do tego dołożone hydroksyzynę i prometazynę i taki zestaw jest dla mnie "perfect" - zarówno jeśli chodzi o zasypianie jak i podtrzymanie snu; zolpidem nie usypiał mnie tak jak niektórych plus powodował wybudzenia w nocy. Polecam taki zestaw, po skonsultowaniu z lekarzem oczywiście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

Mam taki problem a mianowicie w ciągu dnia chce strasznie mi się spać w godzinach od 7 rano do 12 i naprawdę ciężko mi wstać i naszykować się do szkoły, jestem poprostu półprzytomna, po południu jakoś bardziej się ożywiam, ale nadal jestem zaspana, dopiero gdzieś tak o 18 zyskuję więcej energii. W nocy nie mogę spać bo mam pełno energii, życie wydaje mi się o wiele weselsze, humor wyraźnie mi się poprawia i mam chęci, siły i motywację, aż rozpiera mnie energia, a gdy tylko pójdę spać to ciężko mi wstać, jestem zmęczona po przebudzeniu, na niczym nie mogę się skupić, bo jestem tak zmęczona, pieką mnie oczy, mam zły nastrój i czuję się bez sensu, nie mam motywacji ani siły i z wielkim wysiłkiem się zmuszam do zrobienia czegokolwiek. To jest bardzo męczące, szczególnie jeśli ma się szkołę, nawet próbowałam położyć się wcześniej by być wypoczęta ale to i tak nic nie daje... Czy ktoś z was tak ma? Czym to może być spowodowane?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×