Skocz do zawartości
Nerwica.com

mutyzm wybiórczy, fobia szkolna


iwonapil

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

moja córka ma 13 lat i chodzi do 1 klasy gimnazjum, zawsze była nieśmiała, cicha, zamknięta w sobie ale chodziła do szkoły i jakoś sobie radziła, w 5 klasie cos jednak się wydarzyło, że po miesiącu chodzenia do szkoły nie chciała do niej pójść, wyjść z domu ani powiedzieć co sie stało, wpadła jakby w depresję. Szkołe podstawową skończyła ucząc się w domu, lekarz stwierdził mutyzm wybiórczy i fobię szkolną jednak córka rozmawia tylko normalnie w domu, poza domem unika kontaktów, jest skryta i nie ma w ogóle koleżanek. Idac do gimnazjum bardzo się cieszyła mimo lęku poszła i chodziła ponad miesiąc jednak znów zaczał się problem z chodzeniem i woli być w domu. Jednak teraz lekarz stwierdził, że należy umieścić ją w osrodku leczenia nerwic poniewaz nauczanie indywidualne w domu do niczego dobrego nie prowadzi. Sama nie wiem co o tym myśleć ale ja nie wiem już jak pomóc mojemu dziecku a nie mogę patrzeć jak się meczy i chyba sama nie wie co sie z nia dzieje. Jest zupełnie nie dojrzała społecznie, ma lęki i fobie. Może ktoś z Was miał podobne doświadczenia i wie jak sobie radzić z tym wszystkim. Mnie już brakuje siły...Pozdrawiam

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mutyzm

 

Nie jestem pewien czy to dobry dział ;) Urodziłem się z mutyzmem, nie odzywałem się baaaardzo długo i generalnie zawsze miałem z tym problem. Nie czuje wgl. takiej potrzeby, a jak już chce coś powiedzieć to czasem blokuje mnie strach.Do tego dochodzi to, że mówię nie wyraźnie i szybko. Za to wydaje mi się, że nie tyle rozumiem jak inny się czują, co sam czuje to co oni. Tak jak bym przechwytywał część ich stanu. Może to jest tak, że osoby z mutyzmem nie używają słów bo potrafią wymieniać się emocjami, bez słów? Rozmowa jest głównie po to żeby przekazać emocje, wiec to może ma jakiś sens. Co o tym myślicie? Ma tu jeszcze ktoś mutyzm?

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×