Skocz do zawartości
Nerwica.com

Jesień!!! ?


NoMoreDepression

Rekomendowane odpowiedzi

Czy faktycznie teraz, gdy nadeszła jesień, Wasze objawy depresyjne nasiliły sie? Czy czujecie sie gorzej niz na wiosne, lato? Pytam bo nie chce sie dowiedziec, czy moje ostatnie dramatyczne pogorszenie sie energii zyciowej / samopoczucia / przyplyw lęków spowodowany jest sytuacja zyciowa, czy ta zasrana porą roku? Nie mam siły kompletnie na nic, moge spac 12 godziny spokojnie, a jak sie do czegos zmuszam to bardzo sybko sie mecze - tak jest dokladnie od poczatku wrzesnia. Natomiast wczesniej, mimo, ze mialem takie same problemy, umialem je rozwiazywac i jesli nie doskonale to przynajmniej dobrze sobie z nimi radzilem!

 

Czy wiec brak slonca moze miec tak olbrzymi wplyw na moje samopoczucie? Zawsze myslalem, ze to jest zaledwie kilka %, tym bardziej, ze i tak duzo czasu spedzam przy komputerze, w pomieszczeniach... To czemu mojemu organizmowi by mialo to zrobic tak drastyczna roznice? Jesli mialbym zdefiniowac spadek energii w ciagu ostatnich 3 miesiecy w porownaniu z wczesniejszym okresem, to bylo by to conajmniej 60%!

 

Dodatkowo przez pol roku bralem juz tylko polowke tableti parogenu (paroksetyna) i dobrze sobie radzilem, a w ostatnim czasie musialem znowu zwiekszyc do calej tabletki (paroksetyna), co jednak nie poskutkowalo "naprawą" mojej energii zyciowej, a jedynie usmiezeniem lęków (ktore notabene spowodowane byly depresja i niemoznoscia wykonania tego, co bylem pewny ze jestem w stanie wykonac, przez co zdeozorganizowalo mi sie zycie - z paroksetyna latwiej mi po prostu ten brak energii zaakceptowac, troche jak z benzo).

 

Zapraszam do wypowiadania sie!

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NoMoreDepression, istnieje tzw depresja sezonowa, faktycznie dla mnie to tez jest problem, ale wtedy otaczam sie cieplym swiatlem, najlepiej kupowac zarowki z cieplym swiatlem, chodzic na naswietalnia lampa jasna (1 zł -1 minuta) wystarczy raz po 30 minut w tygodniu i ogolnie jest super. Ja np podnosze rolety a osoby ktore ze mna pracuja zaslaniaja bo nie lubia slonca, to ja powiedzialam ze niech zaslaniaj tam gdzie same siedza, a obok mnie sa juz teraz odsloniete! Ma byc jasno, a na rolecie wisi usmiechniete zolte sloneczko :mrgreen: Wyszlam z glebokiej depresji, ale takze nosze czerowne bluzki, sukienki i jest mi weselej :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie tez juz od miesiaca mam w domu odsloniete zaluzje caly czas, mimo ze w lato byly zawsze zasloniete i niestety niewiele to daje. W sloneczne dni staram sie wychodzic na zewnatrz pod jakims pretekstem (rower, cokolwiek), szczegolnie tuz po poludniu, a jesli nie mam sily to przynajmniej sie przez okno nasloneczniac ;) ale to dziala tak jakby tylko chwilowo. Po prostu w glowie mi sie nie miesci, zeby czlowiek byl tak uzalezniony od slonca? Chyba najchetniej bym zapadł w sen zimowy i obudzil sie na wiosne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NoMoreDepression, ja w sumie tak samo, ale np w weekendy robie sobie dlugie relakse, czyli leze do godziny 12 az bedzie jasno, jem obiad, dlugo leze w wannie i czytam ulubiona ksiazke. Pozniej jak jest slonce to ide na spcer, a jak nie ma to przymusowo aktywnie dzialam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może to tarczyca przy okazji?Ja się męczyłam w sumie 9 lat z depresją sezonową po czym okazało się że to była w większości wina niedoczynności tarczycy,czytałam jakiś czas temu opracowanie w którym amerykańscy uczeni ;) łączą wydzielanie hormonów tarczycy z porami roku..Najlepsze,że badanie trzeba za jakiś czas znów powtórzyć bo u mnie byłą to utajona niedoczynność-najpierw książkowe tsh 2 a za dwa miesiące już 36.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×