Skocz do zawartości
Nerwica.com

KLOMETIAZOL (Heminevrin)


Jednakowoż

Rekomendowane odpowiedzi

To lek uspokajający i nasenny, nie ma nic wspólnego z benzo, barbituranami, ani neuroleptykami - jest pochodną witaminy B. Z tego, co wyczytałem (niewiele jest o nim informacji) nie uzależnia. Znalazłem też, że 100 tabletek po 300 mg kosztuje niecałe 80 zł.

 

Ktoś zna? Wydaje się ciekawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytałem się dzisiaj lekarza o ten lek na sen. Powiedział, że to najbardziej uzależniający lek jaki jest dostępny na rynku i żebym sobie wybił go z głowy. Przeważnie jest stosowany w szpitalach i podawany alkoholikom na uspokojenie, ponieważ nie wchodzi w interakcje z alkoholem. Można być mówiąc kolokwialnie ''nawalony jak świnia'' i lek może być bezpiecznie podany... Uzależnia bardziej od benzodiazepin i barbituranów razem wziętych. Tak więc naprawdę trzeba uważać co się czyta w wiki, ponieważ można w łatwy sposób zrobić sobie poważną krzywdę, sugerując zapisanie jakiegoś specyfiku, niekompetentnemu lekarzowi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest to lek który się daje głównie alkoholikom i dziadkom, z siekierą mający tyle wspólnego co... Więc już nie pleć głupot. Ogólnie byłem pierwszym w jego karierze nie alkoholikiem, co wysępił ten lek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

89 zł to dziadostwo kosztowało. Słoiczek zawiera 100 kapsułek w dawce 300 mg. Dawka początkowa wyonsi od 2 do 4 kapsułek, która może być powtórzona 4 razy (do 8 tablet dziennie).

 

Na ulotce napisane jest:

... bla bla bla...

 

Stosowany jest w leczeniu:

- delirium tremens (majaczenia alkoholowego)

- ostrych stanów abstynencji poalkoholowej

- stanów niepokoju, pobudzenia, i stanów splątania u pacjentów w podeszłym wieku

- zaburzeń snu u pacjentów w podeszłym wieku.

 

... bla bla bla...

 

Nic nie jest napisane o zastosowaniu innym leku, niż w przypadku delirki poalkoholowej. ;/ Ze skutków ubocznych to głównie rewelacje żołądkowo-jelitowe i zawroty głowy. O uzależnieniu nie ma wzmianki w ulotce... Ale napisany jest ''rozkład jazdy'' na leczenie delirki przewidziany tylko na 3 dni brania... Z drugiej strony 100 tablet w opakowaniu... (?)

 

 

I napisane jest, że także zwiotcza mięśnie :shock: Będę musiał z tym uważać, ponieważ Dormicum też ma takie działanie (podejżewam, że w mniejszym stopniu), dlatego/i/też jest najbardziej ku$#ą benzo do odstawiania. Głodu po Dormicum nawet Clonazepam nie zabije !

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zenonek, To nie ma być trip raport i nie kupiłem tego jako zabawki. Ciągle mam problemy ze snem mimo genialnego nastroju. Zobaczymy jak ten lek się spisze. Schemat działania jest inny niż w przypadku benzo, więc domyślam się, że na delirkę po benzo też by mógł się sprawdzić. Szkoda, że tak mało info jest o nim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robię sobie kilka dni przerwy. Bralem 5 dni. Podobno można brać 10, ale wolę dmuchać na zimnę. Fajnie jest ten lek mieć w szufladce, bo wiem, że bezsenna noc mnie nie czeka... ;) Ogólnie polecam. Drogi, ale wart swojej ceny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×