Skocz do zawartości
Nerwica.com

Marsz Niepodległości czyli polski patriotyzm.


MOCca

Czy wziąłbyś/wzięłabyś udział w takim marszu?  

23 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy wziąłbyś/wzięłabyś udział w takim marszu?

    • Tak
      12
    • Nie
      11


Rekomendowane odpowiedzi

Czy według Was takie przejawy narodowego solidaryzmu mogą być źródłem zagrożenia? Czy w kraju demokratycznym nie można już świętować Dnia Niepodległości? Jestem ciekawa zdania naszych forumowiczów, w jaki spoób należy uczestniczyć w życiu społecznym, i podkreślać pozytywnie aspekty "polskości".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie jeśli idzie o taki marsz - jestem jak najbardziej na TAK. W końcu po coś walczyli nasi dziadkowie, więc teraz z dumą można manifestować że w końcu jesteśmy wolni.

Jeśli zaś idzie o wczorajszy marsz niepodległości, organizowany przez Młodzież Wszechpolską to w życiu nie wzięłabym w nim udziału, film promocyjny który zwrotami: kto nie jest z nami jest wrogiem niepodległości, jest ekstremistą, nie jest prawdziwym polakiem, nie jest prawdziwym patriotą. Poza tym ta organizacji łączy religię z polityką..... Nie popieram ani tej inicjatywy, ani tej organizacji.... dla mnie to nacjonaliści ....nie trawię tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Marszu Równości biorą udział nie tylko środowiska przeciw homofobii ale również Ci, którzy słowo równość odbierają jako równość światopoglądową. Dlaczego Marsz Niepodległości jest w mediach przedstawiany jako faszystowski? Gdzie w Polsce faszyzm włoski?

Kto idzie z Marszem Równości nie jest tożsamy z gejem i lesbijką, a tu zdegradowano narodowców do rangi bandytyzmu i morderców.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto idzie z Marszem Równości nie jest tożsamy z gejem i lesbijką,

Nie ? 8)

Aczkolwiek wychodzimy z założenia, że jeżeli ktoś w tym marszu idzie to popiera założenia i postulaty wygłaszane przez organizatorów takiego marszu.

O ile pamiętam to MW obrzucała uczestników tego pochodu epitetami cioty, pedały itd.....

 

 

a tu zdegradowano narodowców do rangi bandytyzmu i morderców.

Tutaj nazwano ich neofaszystami i nacjonalistami - co by się zgadzało, bo tak wyglądają poglądy MW która marsz organizowała. Więc jeśli do tego marszu się przyłączasz popierasz to....

Tak to wygląda z mojej strony......

 

 

Poza tym chyba więcej jest poparcia społecznego dla gejów niż nacjonalistów ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że utożsamiam się z młodzieżą wszechpolską, pomimo że jestem przeciwny agresji to myślę że mądrze mówią, a zbytni liberalizm jest zgubą ludzkości i przekonacie się o tym za jakiś czas. Myślę że wszech Polacy mają szczytne założenia i poglądy tylko może przesadzają w niektórych wypadkach. A Korwina Mikke popieram jak najbardziej, to jedyny polityk w tym kraju któremu ufam, niestety media zrobiły z niego oszołoma i większość społeczeństwa nie traktuje go poważnie, chociaż mądrze gada.

 

[Dodane po edycji:]

 

Dobra rapowa nuta leci w tym filmiku, ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja osobiście nie pójdę w ŻADNYM Marszu, w którym weźmie udział jakakolwiek grupa ludzi, która będzie wykrzykiwać hasła nawołujące do nietoelrancji, homofobii etc. I dziwię się osobiście ludziomz tego Forum, którzy teog typu udział popierają... Bo dzisiaj walczy się z homo, ts, tv, tg, les - a jutro będą walczyli z nami.

Zresztą Hitler w latach '30 ubiegłego wieku już pokazał "odpowiedni stosunek" wobec ludzi psychicznie zaburzonych - zabijając ich.

 

Harpagan - co ty na to? Chcesz być kolejną ofiarą jakiegoś młodego hitlerka?

 

Zastanówcie się dobrze.

 

Bo o ile nazwa Marszu jest dobra - problem w tym, że jest NADUŻYTA, przez ludzi, którzy pewnie nawet nie znają 2 zwrotki Hymnu Polskiego, a ich chęci sprowadzają się najczęściej do tego, aby się pokazać i ewentualnie porzucać kamieniami, albo komuś dać wp... Komukolwiek.

 

Patriotyzm? Można nosić w sercu - nie trzeba wywieszać flag, nie trzeba chodzić i krzyczeć jakim to jest się patriotą - a po zejściu z trasy marszu udowadniać swoimi czynami czegoś zupełnie innego - chocby nie połcąc podatków i pracując na czarno. :P I sądzę, że należałoby w przypadku wielu tych młodych ludzi biorących udział w MN - zacząć od samego siebie. A nie wskazywania, kto nie jest patriotą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Harpagan - co ty na to? Chcesz być kolejną ofiarą jakiegoś młodego hitlerka?

 

 

 

thbthb, nie chcę, ale to że ktoś twierdzi ze homosekualizm to zaburzenie i powinno się z tego leczyć, to jeszcze nie jest homofobia. Sory ale jak jakiś Biedron mówi że należy o homoseksualiźmie uczyć dzieci w pierwszej klasie podstawówki, to nie podoba mi się to bo uważam że wiek 7 lat to za wcześnie na to żeby poruszać sprawy seksu. jest to przedwczesne rozbudzanie płciowe dzieciaków, które zrobi im mętlik w głowach i będą puxniej biegać po róznych forach ze zrytą psychą. Zaczną sie ciąże w młodym wieku tak jak w angli 11- 12 lat itp. rzeczy. Wkurza mnieże ruchy gejowskie same zatracają się w swoich wartościach na temat wolności i za każde nie przychylne zdanie osób myślących inaczej doszukuja sie agresji i homofobi, strasza sądami grożą agresją fizyczną i zastraszaniem. Ja nie boje sie homosekualistów, ale mam swoj pogląd na ten temat, z reszta Korwin Mikke też wypowiedzial się kiedys o tym. Ale oczywiscie jestem przeciw wyzwiska i prześladowaniu innych ludzi.

 

[Dodane po edycji:]

 

Poza tym liberalizm jaki proponuje Po i inne partie światowe doprowadzi do zagłady Europy, zaleje nas Reżim islamu i wtedy zobaczycie ideologie faszystowską, poczytaj sobie o tolerancji Arabow w obec gejów lesbijek i ludzi wyznających inne wartości. Nie mam nic do ludzi którzy bronia swojego kraju, to jeszcze nie faszyzm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo dzisiaj walczy się z homo, ts, tv, tg, les - a jutro będą walczyli z nami.

 

Radzę zapoznać się z programem tych organizacji, akcjach happeningowych, osobiście nie wyobrażam sobie życia w kraju gdzie zatraca się własną tożsamość, tą seksualną również. Po drugiej stronie barykady oprócz feministek, wyżej wymienionego folkloru, anarchistów (szok) i organizacji lewicowych nie wystąpiła inna społeczna formacja, jasno wychodzi, kto nie chcę być "polski" a europejsko nijaki.

 

Byś może to tylko moje odczucie, ale kiedy liberalno-potulne rządy Tuskowe doprowadzą do kryzysu gospodarczego, lub wyjdzie na jaw coś gorszego...będzie jeszcze szansa na prawdziwe wartości, odrodzenie się ruchu narodowego, i to niekoniecznie pod nazwami ONR i MW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

będzie jeszcze szansa na prawdziwe wartości, odrodzenie się ruchu narodowego,

:shock: a co to są prawdziwe wartości? Urodziłam się i mieszkam w Polsce, ale nie wybrałam sobie tego kraju. Nie jestem patriotką - gdyby wybuchła wojna pierwsze co bym zrobiła to zabrała graty i uciekła i interesowałoby mnie to, żebym ja sama, ci których kocham byli cali i zdrowi a nie stan w jakim jest moja ojczyzna........czli wychodzi na to, że jestem wrogiem prawdziwych polaków? Nie jestem prawdziwą polką? Nie jestem nacjonalistką na równi ze swoim narodem stawiam inne i niestety świat idzie do przodu, nie da się zatrzymać ekspansji "europejskiej nijakości" trzeba się do tego przystosować........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Honorowy patronat Marszu:

Związek Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych

 

Osoby prywatne

dr Marcin Masny – publicysta, działacz społeczny

prof. Jacek Bartyzel – autor wielu książek traktujących o genezie, dziejach oraz wizjach rozwoju myśli konserwatywno-narodowej, w czasach PRL działał w Ruchu Młodej Polski.

prof. Ryszard Bender – Senator RP, emerytowany profesor oraz dziekan Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, działacz społeczno-polityczny

Mirosław Błach – dziennikarz, publicysta

Grzegorz Braun – reżyser

Sylwester Chruszcz – polityk, były eurodeputowany, założyciel pisma Myśl.pl

Janusz Dobrosz – polityk, publicysta, poseł na Sejm II,III,IV i V kadencji, były wicemarszałek Sejmu, laureat Orderu Uśmiechu

prof. Maciej Giertych – polityk,polityk,poseł na Sejm RP IV kadencji, autor ponad 230 publikacji

Tomasz Greniuch – doktorant Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, publicysta i autor „Króla Podbeskidzia”

dr Artur Górski – dziennikarz, publicysta, polityk, poseł na Sejm V i VI kadencji, jeden z założycieli Klubu Zachowawczo Monarchistycznego

dr Marek Kawa – polityk, nauczyciel, poseł na Sejm RP V kadencji

Jacek Krzystek – Inicjatywa Wydawnicza Ad Astra

dr Andrzej Kołakowski – działacz opozycyjny, bard, poeta i pedagog

Janusz Korwin Mikke – polityk, publicysta, filozof, poseł na Sejm I kadencji, autor kilkudziesięciu książek i kilku tysięcy artykułów

Tomasz Kostyła – muzyk, publicysta

Paweł Kukiz – muzyk rockowy i aktor Założył i prowadzi zespół Piersi. W latach osiemdziesiątych założył wiele zespołów, m.in. CDN, Aya RL i Hak.

prof. Tadeusz Marczak – pracownik Instytutu Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Wrocławskiego, autor książek, publicysta

Arkadiusz Meller -publicysta, redaktor periodyków naukowych

Stanisław Michalkiewicz – publicysta

Wojciech Muszyński – redaktor naczelny pisma społeczno-historycznego „Glaukopis”

Adrian Nikiel – Prezes Organizacji Monarchistów Polskich

prof. Jerzy Robert Nowak – historyk, wykładowca, publicysta

Artur Paczyna prezes Śląskiego Środowiska Wiernych Tradycji Łacińskiej

Adam „PIH” Piechocki – muzyk

Stanisław Pięta – poseł na Sejm

Jan Pospieszalski – dziennikarz, publicysta, muzyk

Marek Probosz – aktor

Tadeusz Radwan – żołnierz Narodowej Organizacji Wojskowej, działacz Stronnictwa Narodowego, więzień polityczny

prof. Anna Raźny – polska rosjoznawczyni i kulturoznawczyni, politolog i polityk, dyrektor Instytutu Rosji i Europy Wschodniej Uniwersytetu Jagiellońskiego. Autorka wielu publikacji naukowych i społecznych.

prof. Mieczysław Ryba – członek Kolegium Instytutu Pamięci Narodowej, historyk oraz publicysta

dr Bohdan Szucki – żołnierz Narodowych Sił Zbrojnych, kombatant, uczestnik walk partyzanckich, Honorowy Prezez Związku Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych

Norbert Tomczyk – wydawca licznych książek, wydawnictwo NORTOM

por. Stanisław Turski – żołnierz Narodowych Sił Zbrojnych, kombatant

Norbert Wasik – działacz społeczny, publicysta

Artur Zawisza – polityk, poseł na Sejm IV i V kadencji, prezes Związku Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych

Rafał Ziemkiewicz – pisarz, publicysta

prof. Jan Żaryn – historyk, wykładowca akademicki, autor wielu książek, członek Komitetu dla Upamiętnienia Polaków Ratujących Żydów

 

W marszu pojawiło się też dużo osób starszych, także rodziny. Zeby nie odchodzić za bardzo od tematu, to obecna sytuacja przypomina mi dawną propagande PRL-u, nie wiem czy w takich nastrojach idziemy do przodu czy czasem się nie cofamy i pomniejszamy nasz własny autorytet, państwa niezależnego i suwerennego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

linka, bez urazy, szanuję Twoje poglądy, ale myślę, ze gdyby nasi przodkowie wychodzili z takiego założenia to nie żyła byś w polskim kraju. Myślę że to nie dobrze ze dąży się do tego żeby zrobić jeden globalny kraj, myślę że wtedy będzie jeszcze większy burdel niż dotychczas.

Globalizm na dłuższą metę jest szkodliwy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

thbthb, nie chcę, ale to że ktoś twierdzi ze homosekualizm to zaburzenie i powinno się z tego leczyć, to jeszcze nie jest homofobia.
Nie wydaje Ci się, że jak ktoś mówi, że to zaburzenie i powinno się z tego leczyć to narusza to twoją prywatność jeśli jesteś tym zaburzonym i chorym homosiem, bo chce ciebie zmusić do leczenia. A co gdyby ktoś nawoływał do przymusowego leczenia depresji, albo grypy traktujac chorych jako gorszą grupę.

 

Poza tym liberalizm jaki proponuje Po i inne partie światowe doprowadzi do zagłady Europy, (...) Nie mam nic do ludzi którzy bronia swojego kraju, to jeszcze nie faszyzm.
Niby w jaki sposób te marsze przyczyniają się do obrony kraju? I co to za bzdura, że "liberalizm jaki proponuje PO" doprowadzą do zagłady? Wyjaśnij to, co ta partia takiego konkretnego robi, że Polska upadnie? Na czym polega ten liberalizm? Jakby co, głosowałem na PO, ale nie jestem zadowolony z ich rządów, gdzie te reformy?

 

Radzę zapoznać się z programem tych organizacji, akcjach happeningowych, osobiście nie wyobrażam sobie życia w kraju gdzie zatraca się własną tożsamość, tą seksualną również.

Nie, no, padłem. Co to jest tożsamość seksualna kraju? Do dzisiejszego dnia wydawało mi się, że na nasz kraj składa się z 38 mln indywidualnych ludzi, kobiet i mężczyzn, którzy mogą ewentualnie mieć swoją osobistą tożsamość seksualną, ale żeby utożsamiać sex z krajem? :bezradny: Tylko dlaczego Ty uważasz, że masz prawo oczekiwać od innych ludzi, że będą robili to co TY uważasz za słuszne? W tym wypadku, żeby byli hetero.

 

Po drugiej stronie barykady oprócz feministek, wyżej wymienionego folkloru, anarchistów (szok) i organizacji lewicowych nie wystąpiła inna społeczna formacja, jasno wychodzi, kto nie chcę być "polski" a europejsko nijaki.

Co to znaczy być "polskim". To nie wystarczy już, że mówię po polsku (w zasadzie to kocham ten język, ale nie każdy musi), że tu mieszkam, urodziłem się? To jeszcze trzeba stać po odpowiedniej stronie jakieś debilnej barykady wymyślonej przez niewiadomo kogo. Nigdy nie zrozumiem tych głupich ludzi, którzy dzielą społeczeństwo mówiąc, jak jesteś z nami to jesteś Polakiem, a jak się z nami nie zgadzasz to jesteś zdrajcą, antypolakiem i tego typu podobne bzdury. To już nie mam prawa mieć swoich osobistych poglądów na określone kwestie, bo a nóż się okażę, że nie pasuję i nagle przestanę być Polakiem?

 

Odnośnie tej parady patriotycznej to powiem tyle, z daleka to wszystko wygląda bardzo ładnie, są ludzie którzy chcą podkreślić swoją narodowość, to że utożsamiają się ze swoim krajem, potrafię to zrozumieć i nie ma w takim zachowaniu nic złego, ale na tym nigdy się nie kończy. Takie grupy jak MW, takie patriotyczne spędy, prędzej czy później kończą się na znalezieniu przez taką grupę wroga, bo bez wroga, najczęściej wyimaginowanego to przestaje być dla nich zabawne. Zawsze się tak kończy, to wszyscy znamy z historii. Taki patriotyzm prowadzi do nacjonalizmu, bo nie wierzę, że ci ludzie są tam, żeby tylko oznajmić swoją miłość do ojczyzny, ale są tam również po to, żeby wskazać i odciąć się od tych którzy tego nie robią, od tych których uznają za niepatriotów.

---

Ja osobiście nie mogę nazwać siebie takim typowym patriotą, wierzę wyłącznie w patriotyzm praktyczny, czyli pracę, tworzenie miejsc pracy innym ludziom, pomoc potrzebującym, bycie pomocnym innym, traktowanie z szacunkiem obcych, działanie na rzecz rozwoju lokalnego, itp. To jest prawdziwy patriotyzm, jak chcesz być patriotą to szanuj innych ludzi - twoich rodaków.

 

Wszystkie te ideologiczne bzdety to iluzja, niestety większość Polaków (i nie tylko, na całym świecie tak jest, zobaczcie na Amerykanów płaczących przy hymnie i fladze USA) potrafi tylko tak pokazać swoją miłość do ojczyzny, ale czym naprawdę jest ta ojczyzna? Ojczyzna składa się z ludzi, a jeśli gardzisz ludźmi, z którymi stykasz się na codzień to żaden z ciebie patriota, choćbyś uczestniczył we wszysytkich uroczystościach i pochodach.

Właściwie to wogóle jestem przeciwnikiem zbyt dużego podkreślania swojej narodowości, bo uważam, że jest to wynikiem niskich instynktów, prędzej czy później przeobraża się to w nienawiść do innych ludzi w innych krajach, i dlatego uważam, że globalizacja jest przynajmniej częściowo dobrym zjawiskiem. Ludzie z różnych krajów poznają się przez interenet, spotykają, przyjaźnią, powstają małżeństwa mieszane. Dzięki temu mam nadzieję za kilkadziesiąt lat nie będzie już powodów do prowadzenia wojen pomiędzy krajami na tle narodowościowym, bo jak ludzie mieliby się utożsamić ze swoją narodowością ( która w dodatku jest przypadkowa, bo nikt nie zasłużył ani nie wybierał, w którym kraju się urodzi) jeśli mają rodzinę i przyjaciół w innych krajach, może nawet wrogich państwu. Za głupotę uważam też, gdy ktoś twierdzi, że nienawidzi Niemców, bo Hitler, Rosjan, bo Stalin, ciekawe ile w tym winy mają żyjący teraz Niemcy, a w dodatku jak można na raz nienawidzić kilkadziesiąt milionów ludzi, których się na oczy nie widziało. Dlatego hasło patriotyzm kojarzy mi się prawie wyłącznie negatywnie, bo jeszcze nie spotkałem się z kimś nazywającym się patriotą i mówiącym, że nim jest, bo działa aktywnie na rzecz swojego miasta, czy robi coś innego godnego pochwały, zwykle patriotyzm to wiara i zadużenie się w ideologii, martyrologii i przeszłości. Przeszłości już nie ma, zamiast żyć teraz w Polsce wciąż wraca się do przeszłości, widać, że nie potrafimy korzystać z wolności, którą wywalczyli nam inni, bo korzystanie z wolności powinno właśnie polegać na życiu tu i teraz i to byłby największy i jedyny prawdziwy patriotyzm. :great::blabla:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy takiego postępu chcecie:

 

legalizacja związków homo (niby nic złego) -adopcja dzieci -brak podstawowych fundamentów naszej egzystencji w konsekwencji -zaburzone widzenie partnerstwa i własnego "ja"

 

pary mieszane (kto im zabroni) - w napływie emigrantów, a imigrowanie Polaków doprowadzimy do takiego zjawiska, patrz załącznik ;)

 

usuwanie symboli religijnych w szkołach - co równa się z całkowitą laicyzacją naszego młodego pokolenia, plus wprowadzenie nauk o szeroko pojętnej tolerancji homo na wzorcach zachodnioeuropejskich, współczuje wybrakowania kulturowego.

 

W takim razie pozwólmy na zawieranie małżeństw przy zakazie adopcji, organizujmy nowe miejsca pracy, żeby nie trzeba było wyjeżdżać, ale do tego potrzebna jest polityka prospołeczna nie proeuropejska.

1279111228_polskiedziecibawisi.jpg.119e6cbfb416d77ec329f3aa1bf73069.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy nie uwazacie, ze to wszystko sa tematy zastepcze ?

 

Mnie interesuja konkrety:

- bezrobocie

- wzrost gospodarczy

- dlug publiczny

- sluzba zdrowia

- podatki

- drogi

- dlaczego sprzedaje sie dobrze prosperujaca i strategiczna spolke Ruskim (mowa o Lotosie)

- dlaczego sprawy w sadach ciagna sie latami

 

etc.

 

Homosie, pary mieszane, miejsce dla symboli religijinych, invitro - obchodza mnie duzo mniej. Podniecacie sie sprawami, ktore maja znaczenie drugorzedne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wydaje Ci się, że jak ktoś mówi, że to zaburzenie i powinno się z tego leczyć to narusza to twoją prywatność jeśli jesteś tym zaburzonym i chorym homosiem, bo chce ciebie zmusić do leczenia. A co gdyby ktoś nawoływał do przymusowego leczenia depresji, albo grypy traktujac chorych jako gorszą grupę.

 

GreenGo, Nie wydaje mi się żeby to oznaczało homofobię, bo uważając tak nikogo do leczenia nie zmuszam, ale wiem Że są ludzie co nie akceptują swoich skłonności homoseksualnych i chcieli by móc je zmienić, i uwierz mi że jest mnóstwo takich ludzi, może nie większość, ale myśle ze 40%,i co to nie jest ucisk zabraniać tym ludziom leczenia się?

 

[Dodane po edycji:]

 

acha i skoro Homoseksualizm jest taki normalny, to powiedz czemu zdecydowana większość Biseksualistów wybiera życie w związkach hetero?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

acha i skoro Homoseksualizm jest taki normalny, to powiedz czemu zdecydowana większość Biseksualistów wybiera życie w związkach hetero?

 

Prawdopodobnie, dlatego ze jest to spolecznie akceptowane - latwiej w takim zwiazku zyc.

 

Ok, odpisalem - ale nie chce wdawac sie w dyskusje. Dla mnie wazniejsze sa inne sprawy - gospodarka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

acha i skoro Homoseksualizm jest taki normalny, to powiedz czemu zdecydowana większość Biseksualistów wybiera życie w związkach hetero?

 

Prawdopodobnie, dlatego ze jest to spolecznie akceptowane - latwiej w takim zwiazku zyc.

 

Ok, odpisalem - ale nie chce wdawac sie w dyskusje. Dla mnie wazniejsze sa inne sprawy - gospodarka.

 

Palenie zioła i zarzywanie narkotyków też nie jest społecznie akceptowane ale mimo to wielu ludzi Ćpa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

El Chupacabra oczywiście masz rację, to powinny być priorytety, przy czym nie można zapomnieć o kierunku, rozwoju naszej kultury oraz tożsamości narodowej, nasz kraj ma piękną historię, powinniśmy o tym pamiętać i być dumni, że po latach okupacji odzyskaliśmy niepodległość. Oczywiście nie wykorzystaliśmy tego całkowicie, po utęsknionym obaleniu Polski Ludowej, po '89 Wałęsa wspierał mocno lewą nogę i pomógł znów partiom wywodzących się z komunistycznego ustroju wejść na salony.

 

Dlaczego nie przerwać tą czerwoną pajęczą sieć?

 

harpagan83 być może gdyby nagłośni możliwość leczenia takich osób, środowiska gejo-lesbijskie skutecznie by się tym zajęły. ;)

 

Wracając do tematu przypominam o merytorycznej i kulturalnerj dyskusji bez nacisków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

harpagan83 być może gdyby nagłośni możliwość leczenia takich osób, środowiska gejo-lesbijskie skutecznie by się tym zajęły.

 

 

 

MOCca, ostatni raz zboczę ;) z tematu, właśnie oto chodzi że środowiska pro homoseksualne zajeły się a raczej w durzym stopniu przyczyniły sie do wykreślenia homoseksualizmu z listy zabórzeń i chorób. Więcej tego tematu nie poruszam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, a ktoś się orientuje jak jest z osobami trans chcących zmienić płeć? Po iluś tam latach starań można chyba uzyskać darmową operację?

 

Zbaczajmy z tematu dbając o dobre imię nasze. :)

 

Polecam wywiad z P. Kukizem, dlaczego warto popierać takie inicjatywy.

http://opole.gazeta.pl/opole/1,35086,8653910,W_Swieto_Niepodleglosci_Kukiz_z_narodowcami.html

 

tu fragment: Wolę prawicę, nawet jeśli jest czasem śmieszna (bo takie było kwestionowanie ewolucji) niż totalną i bezrefleksyjną bezideowość lewicy. Nikomu z tych chłopców, którzy szli we wczorajszym marszu, nie przyszłoby do głowy, żeby wywracać krzyże na cmentarzach albo niszczyć pomnik przy Pawiaku. Ba, nie wpadliby na pewno, żeby gwizdem i zadymami okazywać pogardę celebrującym Święto Niepodległości własnego kraju. Zwłaszcza tak ciężko historycznie doświadczonego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MOCca, ten obrazek jest dla mnie ciosem poniżej pasa, mi on w ogóle nie przeszkadza....no przykro mi.....

Poza tym: Giertych, Mikke, Pospieszalski ( :roll: ) dla mnie to osoby niewiarygodne.......zupełnie nie zgadzam się z ich poglądami......

 

usuwanie symboli religijnych w szkołach - co równa się z całkowitą laicyzacją naszego młodego pokolenia, plus wprowadzenie nauk o szeroko pojętnej tolerancji homo na wzorcach zachodnioeuropejskich, współczuje wybrakowania kulturowego.

No pewnie, lepsza jest indoktrynacja i religia już w przedszkolu....i wkładanie dzieciom do głowy praw jednego i słusznego Boga :roll: .........nie widzę nic złego w laicyzacji......tak samo jak nie widzę nic złego w legalizowaniu związków homoseksualnych......czy to zmieni częstość ich występowania? Raczej wątpię......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

linka,

 

Chodzi bardziej o to, ze z jednej strony pewna grupa tzw nowoczesnych ludzi jest za tzw "tolerancja" czy wrecz wielbieniem np homoseksualizmu a z drugiej strony ci sami ludzie sa skrajnie nietolerancyjni wzgledem np ludzi wierzacych itp itd

 

Wspolczesna tolerancja = olbrzymia hipokryzja.

 

 

Pomimo tego, ze sam nie wiem czy jestem wierzacym czlekiem oraz do kosciola jakos mi nie po drodze ostatnimi czasy, to laicyzacja taka jak np we Francji to zenada po prostu dla mnie. To ja juz wole zeby te krzyze wisialy w klasach i niech sobie bedzie ta religia w szkolach.

 

Jak ktos nie chce nie musi chodzic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×