Skocz do zawartości
Nerwica.com

Anoreksja seksualna.


Rekomendowane odpowiedzi

Nie zamierzam sama stawiać sobie jakichkolwiek diagnoz, jednak po przeczytaniu artykułu na temat Anoreksji Seksualnej, stwierdzam, że to mnie dotyczy.

Przed pierwszą ciążą moje życie seksualne było powiedzmy... Bujne. Całe czas miałam tylko jednego partnera. Dlatego wątpię, aby była w tym jakakolwiek jego wina. Jestem do tego stopnia zdesperowana, że marzę, aby znalazł sobie kochankę a mi odpuścił. Sama, bardziej lub mniej podświadomie próbuję mu to wmówić! Na początku wymówki zdarzały się dość rzadko i dotyczyły głównie seksu oralnego. Po powrocie do "normy" po pierwszym porodzie kochaliśmy się około dwa razy w tygodniu. Później cztery razy w miesiącu, dwa razy... Teraz, co dwa miesiące. Zazwyczaj wygląda to tak, że brak mi już wymówek, czuje się źle z tym, że partner próbuje mnie pocałować, dotykać... On się bardzo stara... Masaże, kolacje, czułość delikatność, niby nic na siłę, ale ja odczuwam presje i, o ile to w ogóle możliwe, jeszcze bardziej czuję niechęć do zbliżenia. Nie jest tak, że po prostu mi się nie chce. Seks wydaje mi się czymś brudnym a do tego zupełnie nieistotnym.

 

Co zrobić żeby zmienić swoje nastawienie? Dokąd się udać?

 

Najgorsze jest to, że nie wyobrażam sobie, że jeszcze kiedyś mogłabym z przyjemnością i radością uprawiać seks. Bardzo schudłam, z myślą, że partner lubi proporcjonalnie zbudowane kobiety...

 

Czy skoro nie mam w ogóle na to ochoty, to rzeczywiście jest to zaburzenie?

Czy nie ma ludzi, którym PO PROSTU się nie chce?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie,że są.Przez pierwsze 3 lata obecnego związku wycofywalam się i wykręcalam jak tylko się dalo..

Trzeba szukac przyczyn,na poczatek wykluczyc somatykę,jakis panel hormonalny czy cos?A potem to już pewnie zadanie dla mądrego terapeuty-są leki podnoszące libido i można sie nimi wspomoc,ale fajnie by bylo jakbys doszla do tego-dlaczego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

psychogirl, ciekawy artykuł, spodobał mi się argument, że powodem jest wstyd i uporczywe poczucie winy.

 

Zastanawiam się czy dwie ciąże nie zostawiły śladu w postaci zmian hormonalnych i to może one są powodem Twojego odmiennego stanu? Sama w końcu napisałaś, że kiedyś było inaczej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×