Skocz do zawartości
Nerwica.com

Jak być dobrym człowiekiem ?


Margaryna9

Rekomendowane odpowiedzi

Czasy są ciężkie wszędzie pełno przemocy.. już sam przesiąkam tym złem... wczesniej zdarzało mi się krzywdzić ludzi a teraz robie wszystko aby wyzbyć się zła.. Jak być dobrym człowiekiem ? Co robicie w tym kierunku? Medytacja ? Modlitwa..

Proszę o dyskusje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego zmieniłeś postawę, dlaczego chcesz być dobry? Medytacja ani modlitwa nie pomogą, musisz tego chcieć, nikt nie sprawi, że będziesz innych traktował dobrze, jeśli sam nie będziesz czuł takiej potrzeby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja sobie myślę że być dobrym to akceptować. Przede wszystkim siebie co jest chyba najtrudniejsze..Bo jak uda mi się zaakceptować siebie to wtedy wzniosę się na hmm wyższy level ;) Dobrym to znaczy wrażliwym dla mnie,na świat..Nie mówię od razu na głodujące dzieci w Afryce bo to takie trochę abstrakcyjne..Ale nie wiem nasza własna Babcia..Myślę że trzeba zacząć od małych rzeczy,w końcu nie chodzi o to żeby od razu zostać Matką Teresą...Ale to tylko moje zdanie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie czynić drugiemu co tobie nie miłe, starać się wczuć w skórę drugiego człowieka, nie oceniać pochopnie, pomagać na tyle ile to możliwe, wysłuchiwać, troszczyć się o innych...można by wymieniać i wymieniać. Też myślę , że posiadasz zadatki na takiego dobrego człowieka, sam fakt że zauważyłeś swoje błędy,chcesz je naprawić i coś już działasz w tym kierunku bardzo dobrze o tobie świadczy, także powodzenia :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest piękna choć trudna, że aby kochać innych trzeba najpierw kochać siebie i to mocniej!!!

 

[Dodane po edycji:]

 

Mogę polecić czytanie Biblii, która może przynieść złagodnienie i wyciszenie. Biblia jest wspaniała. Polecam psalmy, Księge Koheleta, nie czytajcie Apokalipsy:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Księge Koheleta?

Marność nad marnościami i wszystko marność.

 

Czy ty chcesz wpędzić tu obecnych w depresję, to przygnębiająca lektura, a Apokalipsę czytałem w dzieciństwie, ile mnie to stresu kosztowało. :zonk:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×