Skocz do zawartości
Nerwica.com

proszę pomóżcie mi


kasia000

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę pomóżcie mi podać jakis lek który mogłabym zasugerować mojej lekarce -otóż mam nerwice lekowa strasznie nasiloną.Potrzebuje uspokojenia i dobrego snu.mAM STRSZNA BZSENNOŚĆ-NIE WYRABIAM JUZ!!

nie wiem co kto do mnie mówi.Biore 45mg lerivonu 2,5 roku było dobrze teraz jest koszamr.

Boje sie każdej kolejnej nocy-nie przespanej ale nie umie zasnąć...

Są jakieś antydepresanty sedatywnie działajece?

nie wiem co robić?

chce spać!!

mam depresje z tego powodu.

Czytam fora internetowa ograniczyłam sie tylko do tego forum..i szukam pomocy!bo nie chce tak życ.. :why: chcę uspokojenia!!!

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6 lat...nie dziwota,że przestal dzialac.... :-|

Amitryptylina,doxepina,anafranil,mirzatzen,fevarin,trazodon,opipramol-innych pomyslow nie mam.....Mnie paradoksalnie najlepiej usypial prozac-bylam taka lagodniutka,rozespana i rozziewana :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kasiu tak jak Ci zresztą już pisałam:

- pramolan (moja znajoma, zresztą poznana na tym forum, śpi na nim już półtora roku i sobie chwali),

- tisercin - dobry zamulacz, mnie zamulał aż za bardzo, ale spałam na nim,

- zolafren - świetny usypiacz, spałam na nim jak dziecko,

- mirtazapina - nie brałam, ale podobny świetna na bezsenność,

- doksepin - na mnie nie działał, ale wiele osób na nim śpi,

- ketrel - podobno świetny usypiacz, nie brałam,

- ixel - nowszy antydepresant dla bezsennych,

- spamilan - nowszy lek przeciwlękowy,

- lamitrin, gabapentyna, pregabalina, bupropion, depakine, topamax - poczytaj o tym w necie,

- tegretol - na chad, padaczke, czesto zapisują przy problemach ze snem,

- pernazyna - neuroleptyk.

To na pewno nie wszystko, jest mnóstwo leków dla bezsennych, porozmawiaj o tym ze swoją lekarką. No chyba że ona nie widzi dla Ciebie innej alternatywy poza lerivonem, który już na Ciebie nie działa - wtedy sugerowałabym zmianę lekarza. Pozdrawiam i trzymaj się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kasia000,

 

Sluchaj Seroxat to jeden z najbardziej zasluzonych antydepresantow, jego dzialania nawet ktos negatywnie nastawiony do lekow jak ja - nie odmawia.

 

Jednakze 6 lat to szmat czasu.

 

Musisz isc do lekarza , on podejmie decyzje jak antydepresant brac dalej.

 

 

Natomiast ja podam ci jeszcze dwa sposoby na sen ktore sa bardzo bezpieczne i pomagaly, kiedy mialem problemy :

 

- tabletki uspokajajace Labofarmu - z 10 naraz (ziola, wiec lajt, ale moga pomoc)

 

- syrop Hydroksyzyna - ja to kupuje bez recepty - 1,5 lyzki stolowej 2h przed spaniem i bedzie git.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tak czytam ten temat to az sie boje ze za kilka lat bede mial to samo. W koncu paroxetyne biore juz ponad rok, poki co nie przestala dzialac ale problemy ze snem tez mam. Mi pomaga 15mg Lerivonu przed snem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kasiu, pisałam ci już- spróbuj dać sobie pomoc. Na razie musisz przetrwać do terminu wizyty, a póki co albo Selofen, o którym wspomniałaś, albo mały jednonocny eksperyment. Wez przed snem 45-60 mg Lerivonu i 75 mg Trittico CR (ale bez Chlorprothixenu). Takie połączenie przepisał mi lekarz psychiatra, wiec jest dozwolone, a spalam na nim idealnie. Jeśli i ty będziesz dobrze sypiać, to nie musisz zmieniać Lerivonu na inny antydepresant.

Wiem, ze sam trazodon cie pobudzał, ale w zestawie z mianseryną działa nieco inaczej. Nie martw się tyle ;)

 

Powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie ja muszę sposób myslenia zmienic;;;

Wiecie co wzięłam raz 60 mg lerivonu,a wczesniej przeczyałam artykuł,że mianseryna w duzych dawkach moze powodowac zaburzenia snu w zwiazku z uwalnianiem noradrenaliny,że lepiej stosowac dawki 10-20 max 30 mg-ale to dotyczy chyba początku leczenia???poczatku terapi?mam nadzieje ,że tak..ale ja już długo biore wiec moze trzeba podnieść?

 

Wiecie co nastąpiło u mnie po 60mg?

nocne powtarzanie sobie--nie zasniesz noradrenalina noradrenalina noradrenalina i tak do rana-wiem ,że to smieszne ale podświadomość ,że wiezięłam 60mg mi nie dała spać..poprostu.

Co za głupek ze mnie idiota!!!juz nie mam siły do siebie naprawde!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie same doswiadczenia z Xanaxem/Afobamem, nie uzależniłam się, ale brałam tylko 0,5 mg i tolerancja nie rosła. Niestety lekarz zmienił na Lorazepam. Ten nie działa już tak dobrze, potrzeba 2 mg, po za tym zbyt mocno uspakaja i przytępia. Po Afobamie bylam na drugi dzień jak skowronek, a teraz potrzebuje dwu kaw, aby stanąć na nogi. W najbliższym czasie będę powoli schodzić z dawki i przestawiać się na neuroleptyk, tylko mój nieszczęsny niemiecki neurolog nie wie jeszcze na jaki :roll:

 

Ostatnio miał pomysł, żeby 4 mg Fluanxolu brać na raz w jednej dawce przed snem, to objawy uboczne mnie wyłącza na cala noc. Dodam, ze biore 1 mg w celu aktywizacji po nieudanej akcji z Valdoxanem, a przeciwpsychotyczne działanie jest mi potrzebne jak umarłemu kadzidło.

 

I w ten sposób muszę szukać nowego lekarza :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze taką desperatką nie jestem, żeby sobie zapodać 4 mg Fluanxolu dziennie, niezależnie od tego, co mówi lekarz. Moja obecna dawka to 1 mg i zamierzam przy niej pozostać. 3 mg tez mnie czasem muliły. Brałam już więcej, dawkowanie przepisane przez psychiatrę, i miałam wrażenie, ze znajduję się w pędzącym aucie w tunelu z którego nie ma wyjścia. Bardzo niefajne uczucie.

 

To naprawdę dobry lek pod warunkiem, ze nie bierze się go zbyt dużo. Moim zdaniem maksymalna dawka, jeśli nie ma się zaburzeń schizo i potrzebuje po prostu dopaminy to 1, 5 mg. Więcej je się na własne ryzyko. Mnie osobiście dyskinezy późne nie są po drodze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×