Skocz do zawartości
Nerwica.com

Dziwaczne lęki - nerwica?


Gość Jeżozwierz

Rekomendowane odpowiedzi

Od zawsze boję boję się odbierać telefonu i domofonu oraz otwierać drzwi. Jak matka zbliża się otwierać drzwi to ja uciekam czym prędzej do pokoju.

 

Boję się wychodzić samemu z domu już prawie siódmy rok, lecz do szkoły nie bałem się chodzić a nawet dojeżdżać.

 

W od niedawna kiedy w nocy coś stuka to boję się, że to duch matki mnie straszy a ona przecież śpi w drugim pokoju.

 

Czasami boję się, że podczas snu wyskoczę z okna albo zabiję kogoś we śnie. Od razu po przebudzeniu oglądałem swoje ręce czy nie są we krwi.

 

Pojawił się niedawno lęk przed utratą kontroli nad sobą. Mam już całkowicie lęki przed wyjściem gdzieś bo boję się, że rzucę się na kogoś albo wpadnę w szał. Podczas psychozy nie straciłem kontroli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podczas psychozy nie straciłem kontroli.

 

Miałeś psychozę?

 

[Dodane po edycji:]

 

Objawy pasują do bardzo silnej nerwicy lękowej + moim zdaniem natrętne myśli np. z tym duchem matki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu twierdzisz że masz psychozę, jakaś diagnoza była?ja również miałam silne lęki przed utratą kontroli nad własnym ciałem, że zabiję męża, że zrobię coś strasznego wbrew sobie, ale potem okazało się że to ataki paniki(nerwica lękowa) tak silnie odczuwające, bliskie wariacji, już mnie się wydawało że jestem bliska obłędu, np,na przeciw mojego domu przyjechało pogotowie do sąsiadki a ja zastanawiałam się czy JA nic jej czasem nie zrobiłam podczas ,,mojej niepoczytalności"byłeś u specjalisty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale przecież neuroleptyki nie leczą nerwicy :?: Leczę się od paru miesięcy a od miesiąca nowym lekiem, który też mi szkodzi więc zmniejszyłem dawkę. Ale pewnie zaczną wracać urojenia bo mi tej dawce wróciły urojenia wielkościowe i katastroficzne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wypowiedź psychiatryczki internetowej na ten temat:

Część z podawanych symptomów (głownie o lękowym charakterze) może mieć związek z zaburzeniami psychotycznymi.

 

[Dodane po edycji:]

 

Argh. Czy jest jakiś sposób zwalczania lęk przed utratą kontroli?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×