Skocz do zawartości
Nerwica.com

Choleryk, Flegmatyk, Sangwinik czy może Melancholik?


Sola

Rekomendowane odpowiedzi

Gość weltschmerz

Ja miałem 5-4-13-18, kiedy rozwiązywałem podobny test za nastolatka, wyszło, że najbardziej dominują u mnie cechy flegmatyka i... choleryka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, weltschmerz napisał:

Ja miałem 5-4-13-18, kiedy rozwiązywałem podobny test za nastolatka, wyszło, że najbardziej dominują u mnie cechy flegmatyka i... choleryka.

Mi zawsze wychodziło podobnie. Flegmatyk, melancholik i wady sangwiniczne typu bałaganiarstwo, chaotyczność i brak planowania.  Choleryczny nie byłem nigdy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

  towarzyski sangwinik energiczny choleryk perfekcyjny melancholik spokojny flegmatyk
ilość punktów-mocne strony 1 0 12 7
ilość punktów-słabości 3 1 14 1
łączna ilość punktów 4 1 26 8

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość weltschmerz
23 godziny temu, carlosbueno napisał:

Mi zawsze wychodziło podobnie. Flegmatyk, melancholik i wady sangwiniczne typu bałaganiarstwo, chaotyczność i brak planowania.  Choleryczny nie byłem nigdy. 

Można stwierdzić, że u mnie wygląda to podobnie, w końcu 18 punktów flegmatycznych i 13 typowych dla melancholika daje jasny obraz. Bałaganiarstwo i chaotyczność to cecha wielu flegmatyków, rzadko który ma wokół siebie porządek i realizuje swoje plany na bieżąco i skutecznie. Tylko wynika to z czegoś innego niż u sangwiników. Wydaje mi się, że w latach dorastania starałem się wydobyć z siebie pozytywne cechy choleryka, stąd dziwne wyniki wówczas wykonywanych tego typu testów, bo przecież choleryk i flegmatyk to dwa przeciwne typy osobowości. Już wtedy nie było z moją psychiką zbyt dobrze, tylko nie bardzo mieściło mi się w głowie skorzystać z pomocy psychiatry i psychologa, no bo przecież nie miałem schizofrenii ani żadnego innego tak poważnego schorzenia lub zaburzenia, tylko dystymię i niską samoocenę, z perspektywy lat jestem tego pewien. No, a w połowie moich 20-tych przyszedł kryzys i podbił mi melancholika do góry lub po prostu ustaliła się u mnie taka właśnie osobowość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, weltschmerz napisał:

Bałaganiarstwo i chaotyczność to cecha wielu flegmatyków,

Według tego co piszą w necie to zaprzecza flegmatyzmowi, bo flegmatyk powinien być ułożony i trzymać porządek.  Zresztą większość ludzi jest mieszańcami różnych cech. Mam kuzyna który jest jednocześnie strasznie choleryczny i non stop gada, a z drugiej strony jest ekstremalnym pedantem,  skłonnym do depresji i analizowania rzeczywistości  i do tego uwielbia majsterkować, naprawiać a to domena flegmatyków podobno. U mnie w domu dominuje flegmatyzm; ojciec, siostra, brat to typowi flegmatycy a matka to trudno powiedzieć, to mieszanka wszystkich cech, może poza cholerykiem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość weltschmerz

Pedantyzm, porządek to cecha melancholików, z tego, co mi wiadomo.

A, jeszcze sobie przypomniałem, jakoś pod koniec gimbazy wpadła mi w ręce jakaś książka psychologiczna z takim właśnie testem, nie pamiętam w ogóle autora ani tytułu i tam było właśnie o tych mieszankach przeciwnych typów osobowości. Pisano, że to nie jest naturalne i wskazuje na zmianę osobowości wskutek np. reakcji obronnej wobec otoczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, weltschmerz napisał:

Pedantyzm, porządek to cecha melancholików, z tego, co mi wiadomo.

A, jeszcze sobie przypomniałem, jakoś pod koniec gimbazy wpadła mi w ręce jakaś książka psychologiczna z takim właśnie testem, nie pamiętam w ogóle autora ani tytułu i tam było właśnie o tych mieszankach przeciwnych typów osobowości. Pisano, że to nie jest naturalne i wskazuje na zmianę osobowości wskutek np. reakcji obronnej wobec otoczenia.

U mnie chyba nie ma aż takiej mieszanki, a ewentualne cechy sangwiniczne czy choleryczne to pokłosie zaburzeń psychicznych a np brak planowania, chaos w moim życiu, przesadna nerwowość  wynika z tego że nie wierze  w siebie, mam negatywne nastawienie i samoocenę  itp.    

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość weltschmerz

Nie każdy bałaganiarz jest taki wskutek zaburzeń i wielu prowadzi normalne życie. 🙂 Kwestia tego, czy bałagan w pokoju i mieszkaniu jest tylko bałaganem w wyżej wymienionych, czy odzwierciedla bałagan w głowie i życiu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×