Skocz do zawartości
Nerwica.com

Niedojrzałość psychiczna chłopa - cechy


Gość Jeżozwierz

Rekomendowane odpowiedzi

to chyba nie zalezy od wieku...albo jest dojrzały albo nie. niektórzy nawet na starosc nie dojrzeją...

 

a cechy niedojrzałych facetów? proszę bardzo:

- brak ustalonych priorytetów w życiu

- niesłowność i niewiarygodność

- głupie przechwałki na różne tematy (finansowe, podrywy, alkohol, samochody, etc)

- łażenie gdzies z kolegami kosztem obowiazków rodzinnych lub pracy

- kłamstwa

- odgrywanie kogoś kim nie jest (patrz przechwałki)

- niemożność zrezygmowania z egoistycznych rozrywek po założeniu rodziny wraz ze wzrostem liczby obowiązków

- nieumiejętność odcięcia pępowiny i załatwienia spraw rodzinnych, oczekiwanie ze zrobi to kobieta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to chyba nie zalezy od wieku...albo jest dojrzały albo nie. niektórzy nawet na starosc nie dojrzeją...

 

a cechy niedojrzałych facetów? proszę bardzo:

- brak ustalonych priorytetów w życiu

- niesłowność i niewiarygodność

- głupie przechwałki na różne tematy (finansowe, podrywy, alkohol, samochody, etc)

- łażenie gdzies z kolegami kosztem obowiazków rodzinnych lub pracy

- kłamstwa

- odgrywanie kogoś kim nie jest (patrz przechwałki)

- niemożność zrezygmowania z egoistycznych rozrywek po założeniu rodziny wraz ze wzrostem liczby obowiązków

- nieumiejętność odcięcia pępowiny i załatwienia spraw rodzinnych, oczekiwanie ze zrobi to kobieta

te cechy pasują zarówno do facetów jak i kobiet.

 

W ogóle co za pytanie z tą dojrzałością? Oczywiście, że tego sie nie dostaje w konkretnym roku życia. Pewne zachowania i cechy się nabiera z wiekiem, aczkolwiek jak słusznie koleżanka Linka zauważyła, faceci raczej nigdy nie dojrzewają

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój ma 27 lat a przebiera nóżkami jak guupi jak może sobie poszaleć na quadzie albo poszczelać w paintball 8)

 

No a tak poważnie, oby nikt nigdy nie był w 100% dojrzały bo by się nudno na świecie zrobiło w cholerę..... mężczyźni generalnie nie dojrzewają do pewnego stopnia jest to pocieszne.....ale w pewnych granicach, to co napisała betty_boo, świetnie to obrazuje ( dla obu płci).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój ma 27 lat a przebiera nóżkami jak guupi jak może sobie poszaleć na quadzie albo poszczelać w paintball 8)

 

Czy dojrzała/y znaczy nudna/y? Osoba spontaniczna jest dojrzała czy nie? Moim zdaniem skłonność do zabawy i radości to błogosławieństwo. Zwłaszcza w kontekście apatii, o której tyle się tu czyta.

 

Podoba mi się lista betty_boo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zdanie jego matki jest najistotniejsze.

Gdy nie potrafi wyprowadzić się z domu rodzinnego, chociaż ma taką możliwość i środki.

Poucza swoją kobietę słowami "moja mama zrobiłaby to tak..."

Zaniedbuje obowiązki dla kolegów i zabawy.

Kłamie, na dodatek nieudolnie.

 

Dodałabym to do powyższej listy 8)

 

Każdy dojrzewa w swoim czasie, pod wpływem różnych czynników. Nie da się tego konkretnie określić w czasie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to raczej indywidualna sprawa każdego i nie ma (stricte) określonego przedziału czasowego, czy cech świadczących o dojrzałości psychicznej - u każdego sprawa wygląda inaczej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to chyba nie zalezy od wieku...albo jest dojrzały albo nie. niektórzy nawet na starosc nie dojrzeją...

 

a cechy niedojrzałych facetów? proszę bardzo:

- brak ustalonych priorytetów w życiu

- niesłowność i niewiarygodność

- głupie przechwałki na różne tematy (finansowe, podrywy, alkohol, samochody, etc)

- łażenie gdzies z kolegami kosztem obowiazków rodzinnych lub pracy

- kłamstwa

- odgrywanie kogoś kim nie jest (patrz przechwałki)

- niemożność zrezygmowania z egoistycznych rozrywek po założeniu rodziny wraz ze wzrostem liczby obowiązków

- nieumiejętność odcięcia pępowiny i załatwienia spraw rodzinnych, oczekiwanie ze zrobi to kobieta

te cechy pasują zarówno do facetów jak i kobiet.

 

Akurat z tym się nie zgodzę. Nie słyszałam u swoich koleżanek zbyt często głupkowatych przechwałek na powyższe tematy, to raczej jednak chłopcy lubią się tak przechwalać :!: Poza tym rzeczywiście niesłowność - obiecywanie złotych gór i robienie cudownych planów a jak przychodzi co do czego to i tak spędzam czas najfajniej z przyjaciółką... ;) Skądś to znam!

 

Poza tym kobiety i mężczyźni są supełnie inaczej wychowywani i to potem widać w zachowaniu, także w tym jak pokazujemy naszą niedojrzałość.

 

Skąd w kobietach tyle radosnego przekonania, że "faceci to nigdy nie dojrzewają, za to my to hoho! Takie jesteśmy dojrzałe i rozwinięte!". Bardzo często trafiło mi się spotkać z podobnymi stwierdzeniami...

 

A zdarzyło Ci się bardzo często spotkać dojrzałego faceta? Bo mi nie!

 

I nie mówię tutaj o jakimś super poważnym podejściu do życia i planowaniu małżeństwa, ale o dojrzałości w jakichś podstawowych sprawach, na przykład, że kiedy gdzieś mnie zaprasza to zastanowi się jak i kiedy wrócę bezpiecznie do domu, że jak coś planujemy to postara się żeby doszło do skutku, jak coś nie gra to rozmawia a nie ucieka od problemu... No wiesz, to są jednak bardzo podstawowe sprawy wymagające MINIMUM wyobraźni i odpowiedzialności za drugą osobę...

 

A prędzej czy później okazuje się, że większość facetów jakich znam nawala w tych podstawowych sprawach, zero jakiejś empatii, wyobraźni, za to mnóstwo dziecięcego egoizmu.

 

Aż się zdenerwowałam :P

 

Czy dojrzała/y znaczy nudna/y? Osoba spontaniczna jest dojrzała czy nie?

 

Nie, moim zdaniem można być radosnym dzieciakiem kiedy jest na to odpowiedni czas :) a to nie przeszkadza wcale w byciu odpowiedzialnym i dojrzałym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myślę że dojrzałość i spontaniczność wcale się nie wykluczają . są chwile, kiedy można być spontanicznym ale trzeba wiedzieć że jest ku temu odpowiedni czas i ze nie rani się albo nie zaniedbuje tym partnera.

 

myślę ze dojrzałość to głównie odpowiedzialność za siebie samego. wtedy można też być odpowiedzialnym za drugą osobę.

 

dojrzałość to tez realistyczna ocena własnych możliwości i ograniczeń, dzieki czemu człowiek podejmuje rozważne decyzje (np. kredyty) i nie rozczarowuje siebie i innych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

-labilność emocjonalna (dzis cię kocham,jutro nienawidzę)

-sugestywność,podatność na wpływy

-wiklanie się w nadmierne zależności,przyklejanie się-do rodzicow,przyjaciol,partnerów

-brak wlasnego zdania

-postawa roszczeniowa

-niski prog frustracji

-uciekanie od odpowiedzialności

-brak wyobrazni,brak myslenia przyczynowo-skutkowego-"co by bylo gdyby"

-takie niemowlakowe postrzeganie świata-"dla mnie,ja,mi"-wylącznie

-histeryzowanie,panikowanie,wyolbrzymianie,brak dystansu.

 

Nie rozgraniczalam na plci.Wypisalam wszystko co kojarzy mi sie z brakiem dojrzalosci ogólnie.

 

 

-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie,że zauważylam,bo napisalam to z premedytacją,kilka cech jest nawet moich wlasnych.. :mrgreen:

Niestety..lekarze twierdzą,że zaburzenia osobowosci z grupy dramatyczno -niekonsekwentnych,z ktorymi mam największe doswiadzczenie-to tylko zatrzymanie sie w skutek szoku na bardzo wczesnym etapie rozwojowym..Jeśli masz czerwoną twarz-to niezależnie od tego czy zarumienilas się z wysilku czy natarlas sokiem z buraków-skóra jest czerwona.

 

Trudno oczekiwac od osoby,ktorej wszystkiego brakowalo tego by sie świetnie rozwinęła i dorosła "o czasie".

 

Jestem kompletnie niedojrzala i to czy mam czy nie mam do tego jakiś zaburzen - absolutnie niczego nie zmienia i nic nie wnosi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak rozpoznać wiek udzielającego odpowiedzi na forach? Ktoś na innym forum powiedział mi, że jestem niedojrzały a przecież stosuję znaki interpunkcyjne i nie robię błędów ortograficznych...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak rozpoznać wiek udzielającego odpowiedzi na forach? Ktoś na innym forum powiedział mi, że jestem niedojrzały a przecież stosuję znaki interpunkcyjne i nie robię błędów ortograficznych...

po takich właśnie pytaniach..................

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę w tym nic niedojrzałego :shock:

 

Jak dla mnie osoba niedojrzała robi ciągle błędy ortograficzne, nie stawia znaków interpunkcyjnych, stawia dużo wykrzykników i emotek, pisze p0K3MoNiaStYm StYL3m, stosuje zdrobnienia typu słitaśnie, boshe i wiele innych się znajdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżozwierz, a poczytaj o dysleksji i dysgrafii. jeśli ktoś robi takie błędy, to może znaczeć o zaburzeniach funkcji mózgu, a nie o niedojrzałości emocjonalnej.

 

wysuwasz jakieś wnioski z dupy wzięte. :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

×