Skocz do zawartości
Nerwica.com

Natręctwa myśli...


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Już czuję, że Paroksetyna powoli zaczyna niwelować OCD. Dalej liczę do jakiś liczb, zatrzymuję się czasem by coś "zrobić", ale z tygodnia na tydzień staje się to coraz rzadziej i jest mniej uciążliwe. Jak wskoczę na 40mg to mam nadzieję, że zniknie z 90% natręctw. Jestem dobrej nadziei 🙂 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.08.2005 o 18:26, Gość napisał:

pomocy juz nie moge w myslach mam obrazy krwi samobujstwa to samo przychodzi czy ktos to mial pomocy nie chce nikogo zranic przeciez!!! :oops:

 

Moja corka zachorowaĺa w wieku 11 lat tez przechodziłysmy przez piekło pomogł jej natychmiastowo Mirawil innaczej Asentra 

Cudowny lekvprawie odrazu zniknęły mysli natrętne Proponuje lekarza i ten lek szczerze teraz ma 14 lat ani sladu po myßlach natretnych niestety wyrywa brwi i raęsy trzeba pracowac nad emocjami

Edytowane przez exodus!
połączono posty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Czy zdarzyło Wam się mieć myśli "zaprzeczające" albo "rozkazujące" w nerwicy natręctw? Np. myślę: zrobię sobie kawę. I wtedy pojawia się myśl: "nie zrobisz", kupię sobie to - "nie kupisz". Takie myśli rozkazująco-zaprzeczające. Albo rozmawiam z kimś i myśl: "zabij go/ją". Takie natrętne myśli ze względu na ich formę właśnie napawają mnie ogromnym lękiem i nieraz paraliżują. Od 4 lat biorę 20mg paroksetyny. Rzeczywiście zniwelowała objawy silnej nerwicy, ale po tych kilku latach natrętne myśli wróciły :( Głównie natręctwa myślowe. Raczej kompulsji brak - czasem sprawdzam, czy wyłączyłem gaz, zamknąłem lodówkę, drzwi, ale to tylko raz i koniec, nie robię tego kilkanaście razy. Zastanawiam się, czy już po prostu nie zwariowałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cześć, Dysthymia, również cierpię na takie rozkazująco - zaprzeczająco - poddające w watpliwosc to co robie - myśli . Do tego agresywne , autoagresywne (np jak cos pije mysl "Udław się") i dziwaczne natrętne wyobrazenia (ja krzyczący, gryzący kogoś) . Troche tak jakby w tym umęczonym łbie siedział jakis chochlik zly co źle zyczy mi i innym. Bardzo mocno te mysli wiaza się z lękiem, czasem mam jakby napady lękowe. Biore dopiero od 8 dni fluosetynę (bioxetin) i liczę, że pomoże... Również nie cierpię na kompulsje a jedynie na te natręctwa myślowe. Do tego wszystkiego lęk przed zachorowaniem na schizofrenie, popadnięciem w szaleństwo itp. Podobno lęk przed zwariowaniem bywa dosyć częsty przy zaburzeniach lękowych (czyli wszelakich nerwicach itp.)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lukka, tak, lęk przed chorobą psychiczną to raczej standard. U mnie ogólnie wszystko zaczęło się od lęku przed chorobami, nie psychicznymi - wkręcałem sobie wszystko, co tylko się dało. Latałem od lekarza do lekarza, aż w końcu natrafiłem na kogoś, kto szybko i trafnie rozpoznał nerwicę. 🙂 8 dni to niewiele, spokojnie, te leki muszą się rozkręcić, więc trzeba uzbroić się w cierpliwość 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początku tylko lęk przed chorobami  - zwłaszcza zakaźnymi: HIV, wścieklizna, borelioza itp. To wręcz przerodziło się w depresję, brak siły na cokolwiek. Potem dostałem od jakiejś wiejskiej neurolożki antydepresant doraźny (sic!). Bralem przez 10 dni może i odstawiłem. I zaczął się koszmar. Pojawiły się natręctwa, o których wyżej pisałem. Poszedłem do psychiatry w Krakowie. I tu poleciała paroksetyna, która te natręctwa na początku jeszcze bardziej nasiliła. Pierwszy miesiąc wyjęty z życia. Potem przez 4 lata spokój, przestałem się zamartwiać pierdołami, zacząłem całkowicie normalnie żyć, bez lęków. 🙂

Edytowane przez dysthymia
pomyłka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja czytam, może niepotrzebnie o klasycznych natręctwach i jakos inaczej to u mnie wygląda, co tylko potęguje niepokój. Mówisz np o lęku przed zachorowaniem , ja też go mam ale on sam nie jest chyba natręctwem tylko konsekwencją dziwnych mysli - impulsów ,zazwyczaj krótkich, dziwnych ,zawsze wywolujacych niepokój myśli - np. jak coś pije - myśl "udław się", impuls zeby kogos uderzyć, dźgnąć nożem, natrętne poddawanie w wątpliwość myśli normalnych ,czyli myslę o czymś i głupia myśl - "czy na pewno", albo myśl "i tak Ci się nie uda". Najgorsze są takie agresywne wyobrażenia, ze np. rosna mi pazury 🙂 albo że krzycze w głowie swojej, albo że rosną mi drapieżne zeby i chce kogos ugryźć. Porąbane to strasznie. Czy to zalicza się do natręctw? Dodam, że zawsze jest przy tym , często silny lęk, oraz inne dziwne rzeczy np uciski w czole , obręcz na głowie. Czasem mam też  myśli przekleństwa w głowie. Trochę ak jakby jakaś agresywna wersja mnie we mnie siedziała i dokuczała. Ktoś ma coś podobnego? Dziękuję za informacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak podsumowując, sobie myślę, że lęk pojawiający sie przy tych myślach jest związany głównie z obawą przed zachorowaniem na schizofrenię,  generalnie jest to lęk w obliczu patologii tych myśli , dochodzi oczywiście strach ze to nie minie itp. Czasem nawet myśle, że może zaczął mnie dręczyć jakiś zły duch ale jestem mocno krytyczny wobec tej teorii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lukka, tak, lęk przed chorobą psychiczną to raczej standard. U mnie ogólnie wszystko zaczęło się od lęku przed chorobami, nie psychicznymi - wkręcałem sobie wszystko, co tylko się dało. Latałem od lekarza do lekarza, aż w końcu natrafiłem na kogoś, kto szybko i trafnie rozpoznał nerwicę. 🙂 8 dni to niewiele, spokojnie, te leki muszą się rozkręcić, więc trzeba uzbroić się w cierpliwość 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lukka, luz, to są bardzo charakterystyczne objawy, jeśli chodzi o natręctwa myślowe. A im bardziej głupie, dziwne, odrażające, niezgadzające się z Twoim światopoglądem, wartościami, tym większy lęk powodują. Wydaje mi się, że jeśli w człowieku jest sporo lęku, to on prędzej czy później musi się uwolnić. I robi to w postaci takich natrętnych myśli. Natrętna, przerażająca myśl wywołuje lęk, napad paniki. I takie jest to błędne koło. Wiem, że potrafią być naprawdę wykańczające. Dlatego nerwica natręctw często kończy się depresją. Najważniejsze to podjąć leczenie i zacząć coś zmieniać w swoim życiu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedź. 

Niestety u mnie coraz gorzej. Wczoraj pp pracy mialem atak paniki jak odwiedził nas brat zony z dziecmi. Totalnie irracjonalny, czułem ze zaraz zwariuje, ze sie rozpadam. Dzis od rana tez ataki lęku. O przerazajacy strach ze to poczatek schizofrenii. Mialem nawet jak.slyszalem przejeżdżający samochod mysl natretna ze to po mnie jada no ale to tylko chyba mysl lekowa, wiedzialem ze to irracjonalne. Nie poszedlem.do pracy. Musze dzis isc do psychiatry. Moze to straszne pogorszenie po prostu po lekach? Na poczatki brania antydepresantow tak jest zazwyczaj podobno. Ale ze az tak? Boje sie wszystkiego. Bede musial wycofac sie z moich kapel a z jedna mamy duzy koncert niedługo. Mam wrazenie ze wszystko sie wali:( boje sie ze caly swiat bedzie musial dowiedziec sie ze jestem chory:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lukka, spokojnie, to są bardzo charakterystyczne objawy po rozpoczęciu terapii antydepresantami. Następuje silne pogorszenie stanu. Ja też tak miałem. Bałem się wszystkiego, miałem wrażenie, że wariuje. To mija. Choć u mnie trwało na pewno 3 tygodnie. W tym czasie na pewno dobrze jest się czymś wspomagać. Psychiatrzy zazwyczaj dodają benzodiazepiny. Ja akurat dostałem chlorprotiksen i fajnie się sprawdzał. Wyciszał, uspokajał i co najważniejsze - nie uzależnia jak w przypadku benzo. Hydroksyzynę wziąłem raz i nie polecam tego leku, działanie usypiające i nic poza tym.

 

ech nie wiem dlaczego ciągle wkleja mi 2 razy odpowiedź... Coś z przeglądarką chyba  nie tak.

Edytowane przez dysthymia
pomyłka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej. Mi tez wkleja dwa razy:) tak jak piszesz lekarz zapisal uspokajacz (Sedam 3) i rzeczywiście fajnie dziala. To akurat lek z rodziny benzodiazepin.  Trzeba uwazac ale na razie mam to gdzieś. Pragnę chwili spokoju jak spragniony idacy przez Sahare:) Hydra tez u mnie slabo sie sprawdzala. A miales tez problemy z pamięcią? Bo.ja mam mocne dosyc i to tez strachy napędza. Ale podobno problemy z pamięcią to klasyk tez przy depresyjno lekowych. A takie mi stwierdzil zaburzenia lekarz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lukka, nie, nie miałem nigdy problemów z pamięcią. Przeciwnie - jestem raczej mózgiem w mojej rodzinie xd , zresztą jestem lekarzem... weterynarii ;)  Jedynie na początku brania antydepresantów rzeczywiście łapałem się na tym, że miałem zaburzoną pamięć krótkotrwałą. Szedłem po coś do kuchni i zapominałem po co. Ale to szybko ustąpiło 🙂

Edytowane przez dysthymia
pomyłka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witamy
Jestesmy rodzicami 11 latka ze zdiagnozowanym Zespolem Aspergera i od 30 kilku dni dodatkowo zdiagnozowano go na zaburzenia
 obsesyjno-kompulsywne. Z racji panik i lękow jakich doznaje psychiatra podal orizon-risperidon w malej dawce, ktora nawet tam
daje rade, juz nam nie wali glowa w sciane. Jezdzimy samochodem w opasce na oczach, zeby nie dopadaly go zle mysli.
U psychoterapeuty byl raz okolo tygodnia temu i 2 raz nie chce isc.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to forum nie jest wystarczająco profesjonalne ani nie będzie szczególnie pomocne. Pomocni będą specjaliści zajmujący się tymi zaburzeniami (współwystępującymi) u dzieci i inni rodzice mający dzieci z tym problemem, grupy wsparcia.

Na tym forum piszą raczej osoby dorosłe z nerwicą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry, a może raczej dobry wieczór! Tak bardzo chciałam coś napisać, a jak przyszło co do czego to nie wiem jak zacząć 😊 od 3 tygodni i 5 dni biorę asentre 50mg, pół tabletki rano i drugie pół po 8h. Wiem, że zanim tabletki zaczną działać, musi minąć trochę czasu(kiedyś brałam Oriven 75, niby pomagało, ale bywały gorsze dni, później przestałam brać, bo moje zdrowie psychiczne naprawdę się poprawiło, odstawiałam pod okiem lekarza we wrześniu 2018), ale od trzech dni jest naprawdę źle. Mam strasznie natrętne myśli, że stracę władzę nad swoim umysłem i zrobię krzywdę moim bliskim albo sobie. Boję się, że tym razem to naprawdę choroba psychiczna i to moje ostatnie chwile, kiedy ja to ja. Wszystko mnie drażni, jestem bardzo poddenerwowana, mam wrażenie, że byle pierdoła może doprowadzić mnie do szału. Raz chce, żeby ktoś przy mnie był, bo mam wrażenie, że zaraz "coś mi się stanie", a za chwilę mam ochotę, żeby wszyscy zniknęli. Czy ktoś tak miewał? Jak sobie z tym radzić? Jak przestać o tym myśleć, nie zatracać się w tym lęku i myślach o chorobie psychicznej? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to nie sa zadne zabuzenia. mialem to samo. uwazajcie mnie za szalenca jak chcecie ale to demony atakuja czlowieka. mialem takie mysli i wyobrazenia ze nie napisze ich tresci. zlamalem sie padlem na kolana i blagalem placzac Jezusa o pomoc i przeszlo. teraz zmagam sie jeszcze z cieniem tych mysli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy są tu rodzice którzy pomogli dzieciom w OCD? U nas trwa to już parę lat.Jest coraz gorzej.Córka l.13 zamknęła się w pokoju , nie wychodzi odkąd było nauczanie online .Nie mogę mówić, bierze kolejne leki ale nie chcę iść na terapię bo nie wychodzi z domu.Nie radzę sobie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×