Skocz do zawartości
Nerwica.com

Biegunki itp, wszystko chyba z nerwów.


znerwicowanyy

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, mam poważne problemy z układem pokarmowym, wszystko chyba z nerwów, gdyż miałem zrobione szereg badań, które nic nie wykazały, w tym nawet kolonoskopie. Codziennie mam biegunki, potworne wzdęcia, gazy itp. Jestem strasznie znerwicowany i wiem, że to przez to. Jestem takim typem, że wszystkim się przejmuję, denerwuję. Dosłownie wszystko mnie denerwuje, o czym nie pomyślę to czuję niepokój, napięcie i od razu kręcenie w jelitach. Jest jakiś sposób, aby sobie pomóc ? Psychiatra, psycholog ? Biorę duspatalin retard na IBS, biorę bellergot (poza tym, że mnie zamula to nic).

 

Problem jest i to poważny, strasznie utrudnia mi to życie :( Do tego ostro ćwiczę, stosuję solidne diety, aby utyć, ale jak utyć, skoro latam po 5 razy dziennie do toalety i ciągle się denerwuję czymś? (stres = kortyzol, kortyzol = brak przyrostów mięśni i anabolizmu).

 

Liczę na jakąś dyskusję, pomoc itp, bo już naprawdę nie wiem co robić, jestem sam z tym problemem :( Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Żeby stwierdzić czy Twoje objawy mogą być związane ze stresem, spróbuj przypomnieć sobie czy był w ostatnim czasie okres w którym nie było objawów i jak wyglądała wtedy Twoja sytuacja pod kontem ewentualnego stresu. Tzn. należy sprawdzić czy w neutralnych sytuacjach objawy również się utrzymują. W późniejszych etapach choroby często jest tak że to sam objaw staje się źródłem stresu. Jeśli chodzi o to czy psychiatra czy psychoterapeuta, odpowiem jak psycholog "to zależy" :). Psychiatra może pomóc Ci farmakologicznie np. przepisując leki przeciwlękowe które pomogą doraźnie w syt. stresowych. Psychoterapeuta (poznawczo behawioralny) będzie się koncentrował się obok nauki radzenia sobie z objawem, na patologicznych mechanizmach wywołujących objaw. Inaczej to ujmując Jeśli trafisz do dobrego psychiatry, to i tak skieruje Cię na psychoterapię, jeśli najpierw trafisz do psychoterapeuty a objawy okażą się bardzo dolegliwe, poprosi o konsultację psychiatrę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomoc psychologiczna i ewentualnie psychiatryczna jak najbardziej wskazana. Twoje dolegliwosci najprawdopodobniej sa jedynie objawem czegos glebszego, czegos co tkwi w Twojej psychice, duszy, do przyczyny, zrodla problemow pomoze Ci dotrzec psychoterapia. A ulge przy IBS przynosi Debretin, to skuteczny lek, polecam. Pozdrawiam, trzymaj sie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odzew!

 

Jadłem debretin, debridat - i nic :(

 

Ostatnie dnie to masakra, WC to mój drugi pokój, już nie daję rady :( Najlepsze jest to, że chciałbym jakiejś pomocy, ale nie mam kasy na psychiatrę/psychologa. Rodzicom coś kiedyś wspominałem, to mi mówili, żebym się nie zachowywał jak hipochondryk, bo ile ja mam lat, a se jakieś choroby wymyślam :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy od psychiatry. Ale standardowo pierwsza wizyta jest długa (powinna trawć koło godziny) i trzeba się może czasem o to upomnieć. Z lekami nie jest tak łatwo, bo psychiatra musi zapytać o wiele rzeczy zanim ci cos wypisze. Te choroby to nie grypa. Ale z tym wygadywaniem się to tak bez przesady, lekarz koncentruje się na objawach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam z tym problem, tylko że ja się boję, iż przydażyło by mi się to gdybym wyszedł z domu... :((

 

Najlepiej jeśli w twojej miejscowości jest psychiatra to najpierw się do niego udaj a później poszukaj psychoterapeuty.

 

Uśmiechnij się, nie jesteś już sam. Popatrz ile osób Ci już odpisało ^^ ^.^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to nie masz łatwego życia :(

To da się wyleczyć, tylko pójdź najpierw do psychiatry, On przypisze Ci leki, które pomogą Ci fukcjonować a na psychoterapii dojdziesz do źródeł twojego stanu.

 

Pozdrawiam

 

VaS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez tak mialam w max. tydzien schodzilo mi opakowanie stoperanu. Mi pomogly na biegunki leki od psychiatry. Na rodzicow sie nie ogladaj (jesli nie jestes juz dzieckiem) tylko idz do psychiatry na nfz.

Wizyta wyglada roznie i co moge od siebie dodac... lekarze sa rozni i niestety nie zawsze za pierwszym razem trafia sie na zajebistego lekarza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×