Skocz do zawartości
Nerwica.com

Witam. Pomóżcie... Jak żyć z ojcem chorym na nerwicę???


frezja85

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 25 lat, mieszkam z rodzicami i na dzień dzisiejszy nie wyobrażam sobie inaczej. Kiedyś miałam marzenia, dążenia, z facetem, którego kochałam mogłabym pójść na koniec świata. Niestety po 4 latach(byliśmy już narzeczeństwem) zostawił mnie dla mężatki... Teraz mam w domu ojca, który krzyczy na mamę, że źle gotuje, że nie to co on chce, rzuca tym, co mu wpadnie w ręce... Od razu przypomina mi się dzieciństwo, które mi zniszczył :( Tak bardzo brakowało mi ojca, kiedy przychodził pijany, wrzeszczał na mamę i doprowadzał ją do płaczu, krzyczał, wyrzucał wszystko z szaf i bił ją. Teraz jestem osobą inną, inaczej nastawioną na świat, skończyłam studia, dostałam ciekawą pracę, ale te przykre wydarzenia doprowadziły do tego, że jestem zamknięta w sobie. Jednakże pracując w miejscu publicznym przełamuję się. Dziecienca wrażliwość we mnie pozostała. Łatwo mnie skrzywdzić. Dziś znów doświadczyłam bólu, który niegdyś towarzyszył w moim życiu. Od kilkunastu lat mój ojciec sporadycznie krzyczał, choć ciągle chodził przygnębiony. Dziś niestety sytuacja się powtórzyła. Co prawda obyło się bez używania siły fizycznej, ale krzyczał, rzucał jabłkami, powyrzucał jedzenie z lodówki :( Boli mnie to i nie potrafię przejść obok tego obojętnie. Siostra sugeruje, że on ma nerwicę i coś w tym jest, ale jak go nakłonić do leczenia? Gdybym mu powiedziała o tych przypuszczeniach chyba by mnie zabił... Czasem patrzę na tego często obcego mi człowieka i myślę sobie: zniszczył moje życie, zniszczył duszę wrażliwego dziecka... Zawsze gdy bił mamę ja widząc to biegłam w jej kierunku i próbowałam ją osłonić swoim małym, kruchym ciałem, a później przytulałam ją gdy płakała. Jak można skrzywdzić tak małe, bezbronne dziecko i pozwolić by oglądało takie sceny agresji?? Powiem jeszcze tyle, że to jest człowiek, który codziennie się modli, który co niedziele jest w kościele... Jak mam z nim żyć? Jak go zmienić? Błagam niech mi ktoś pomoże....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czujesz , że potrzebujesz pomocy psychologicznej? Nikt na tym forum nie powie Ci co masz z tym zrobić. Polecam wybrać się do poradni zdrowia psychicznego - tam nie gryzą. Poza tym powinnaś określić sobie cel który chcesz osiągnąć, polecam wypisanie wszystkich(dosłownie, nawet śmierć) możliwych rozwiązań na tę sytuację. Spróbuj zrobić z tego mapę myśli. Po zrobieniu kilku map będziesz już bardziej zorientowana w sytuacji. A później krok po kroku planuj działania i realizuj je.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×