Skocz do zawartości
Nerwica.com

Najlepsze nokauty w sportach walki ryjące nie tylko psyche


harpagan83

Rekomendowane odpowiedzi

Się ma wiem ze temat nie dotyczy spraw jakie poruszane są na tym forum, ale w chwilach relaksu zapraszam na obejrzenie krwawych jatek 8).

Znajdziecie tam najciekawsze akcje z K1, UFC, PRIDA, Boksu, Tajboksingu i Kickboxingu

Ja osobiście uwielbiam takie akcje oglądać i lepiej się po tym czuje

 

[videoyoutube=zcXoJhXYeAU&feature=related][/videoyoutube]

 

[Dodane po edycji:]

 

[videoyoutube=6EF538AblEM&feature=related][/videoyoutube]

 

[Dodane po edycji:]

 

[videoyoutube=oPtRI8YAiN8&feature=related][/videoyoutube]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozdro jacas dzięki za filmiki, które pokazują ze boks jest równie skuteczną i wartościową sztuką walki, bo za taką go uważam ;). Co do Adamka to moim skromnym zdaniem jest najlepszy z obecnych naszych polskich zawodowych bokserów i jak na razie odnosi sukcesy. Życzę mu powodzenia w walce z Kliczką bo może mieć problemy, ale mam nadzieję że tanio skóry nie sprzeda.

 

[Dodane po edycji:]

 

a ja dodam jeszcze swojego favoryta jeśli chodzi o boks heheh

[videoyoutube=x_yj4UWSBbo&NR=1][/videoyoutube]

 

w fight nighcie to muj ulubiony zawodnik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, ja wiem, że Wy wolicie boks i te wszystkie strasznie brutalne nawalanki, ale ja sobie pozwolę wrzucić tu coś ze sztuki.

uwazasz, ze boks jest brutalniejszy do twoich filmikow :lol: ?

w fight nighcie to muj ulubiony zawodnik.

ja w fight nightcie zawsze gram dziadziem Holyfieldem ;) kumple biora Aliego i Frazera wiec latwo nie mam :mrgreen:

a tu knock-out'y aktualnego mistrza WBC wagi ciezkiej - Haye'a

http://www.youtube.com/watch?v=gjfjUlPec6Q

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no nie, bo kopniciem w morde to sie nie da twarzy rozwalic :roll:

Co do Adamka to moim skromnym zdaniem jest najlepszy z obecnych naszych polskich zawodowych bokserów i jak na razie odnosi sukcesy. Życzę mu powodzenia w walce z Kliczką bo może mieć problemy, ale mam nadzieję że tanio skóry nie sprzeda.

dla mnie nawet jesli nie zdobedzie pasa w wadze ciezkiej bedzie kims, za te swietne walki w polciezkiej i juniorciezkiej. w ciezkiej najwieksze szanse ma pewnie z Hayem, bo Kliczki to roboty

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Modliszka ;) dobrze że sobie pozwoliłaś wstawić filmik z karate kyokushin bo to faktycznie sztuka, ale zawodnicy biorący udział w tych walkach trenują to raczej pod kontem sportu niż sztuki. I zapewniam Cię że nieraz mają zakrwawione kimona od popękanych łuków brwiowych czy rozbitych nosów. Może nie wolno zadawać ciosów na twarz, ale kopać jak najbardziej można. Lubię zawody kyokushin moim zdaniem są widowiskowe. A po zatym zawodnicy z karate z powodzeniem odnoszą sukcesy w turniejach k1 ;)

 

[Dodane po edycji:]

 

Dodam tylko że w karate terz są nokauty, i to Ciężkie podobnie jak w tekwondo :mrgreen: Bo walki toczone są w pełnym kontakcie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panna_Modliszka, ja wiem o co cho ;))

Teraz na zawodach tak czy inaczej nosi się już nawet ochraniacze na stopy, żeby kuku nie zrobić...ale uwielbiam karate......kumite jak kumite, ale jak ja uwielbiam patrzeć na grupowe Kata.......duchowe przeżycie :105: (przyglądałam się treningom Karate shotokan )

Jak byłam na obozie z "dzieciakami" i przyjaciółką to bardzo mi się to spodobało, ale chyba za stara jestem żeby zacząć naukę :bezradny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

harpagan83, sama trenowałam wiele lat. Niektórzy trenują dla sportu i dla walki, inni dla sztuki i w walki się nie bawią. Tu chodzi o technikę, są widowiskowe. A z k1 oczywiście muszę się zgodzić, dają w nich radę ;) ale to właśnie dzięki technice.

Modliszka prawda ze karate daje różne możliwości, i nie wszyscy chcą i nadają sie do walki.

Nie każdy chce chodzić posiniaczony ;) , wiec dla ludzi co trenują to tylko dla ruchu i doskonalenia zdolności psychofizycznych kata jest jak najbardziej ok. Ale zawodnicy przygotowywójący się pod kontem walk mają zupełnie inne treningi.

Faktem jest ze Boksu czy kickboxingu nie da się trenować pod kontem kata, ale też można trenować tylko technicznie bez sparingów, Tylko z reguły ludzie którzy idą na boks idą tam po to żeby walczyć :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

harpagan83, mogą być walki light i full contact. W lighcie się nie dotykają nawet, pokazują jedynie technikę. A full.. wiadomo ;)

 

Modliszka semikontakt walka: bez pełnej silyciosu z przerwaniem akcji w momęcie celnie zadanego ciosu odrazu punktowana ( dokłaDNIE JAK W SZERMIERCE ;) )

lightkontakt: walka ciągła bez pełnej sily ciosu ( co zazwyczaj jest tylko teorją, bo i w takiej walce zdarzają sie nokauty :mrgreen: )

oraz fullkontakt( tego już nie trzeba wyjaśniać ;) )

 

[Dodane po edycji:]

 

harpagan83, ja nie chciałam i nie nadaję się do walki jako kobieta. Dlatego też skupiłam się na sztuce, a nie na walce :)

My mieliśmy razem treningi, takie same przygotowania, z tym, że u jednych koniec treningu był walką, u innych kata. A zawodnikom kumite też się kata przydaje dla doskonalenia techniki.

 

No tak tylko profesjonalni zawodowcy karate mają sparingi tarczowanie oraz trenują na workach, a przyznasz że Ty chyba tarczowania nie miałaś ;) , Nie zaprzeczam ze nie trenują i nie ćwiczą kata, na pewno też to robią:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

harpagan83, u nas w lightcontact nie zdarzały się nokauty, przecież o to właśnie chodzi,żeby cios zatrzymać.

 

[Dodane po edycji:]

 

Zawodowcy wiadomo, że mają już dużo poważniejsze treningi, ale my na workach też trenowaliśmy. Zawsze się owijałam bandażami na dłoniach :D.. A jak musieliśmy robić za żywy cel.. Kiedyś mi się trafił taki koleś, który jak mi przywalił w poduchę na moim brzuchu, to aż na drabinki odleciałam :lol:

 

Modliszka ja karate kiedyś też trenowałem :mrgreen: , ale jak miałem 10 lat i było to karate Shotokan, czyli najbardziej delikatny styl karate, treningi skupiały się na treningach ogólno rozwojowych no i oczywiście na kata, doszedłem do żółtego pasa ;)

 

[Dodane po edycji:]

 

Thazek Mirko byl kozakiem, Pieknie powalał swoich przeciwników highkickiem z półdystansu :mrgreen:

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na światowym poziomie..

 

 

ModliszkaTo jest właśnie to oczy mowie :mrgreen:

piękny był ten lowkick a puźniej poprawka nagłowe gdy ten kolo sie przewrócił :mrgreen:

poprostu miodesss :mrgreen: ,

W karate jest też durzo kopnięć obrotowych z wyskoku, które czesto trafiają na szczękę przeciwnika. Po takim celnym kopnięciu już jest najczęsciej koniec walki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak od niedawna odkryłem fajny sport walki bo sztuką to jest wytrzymyać w niej ból.

Zwie sie Myanmar Lethway czyli inaczej boks birmański, bardzo popularny na birmie, malezji i innych krajach azjatyckich. Walczą w nich tajbokserzy, karatecy z japonii, a nie kiedy zawodnicy z europy.

Walki są bardzo podobne do muaythai tylko ze tam nie walczą nawet w rękawicach tylko w samych owijkach i mogą uderzać głowami. Oczywiscie nie ma tam terminu light concact :mrgreen:

Zapraszam do oglądania:

[videoyoutube=XD4tzFUQDuE][/videoyoutube]

 

[Dodane po edycji:]

 

[videoyoutube=UFGyk6OP7Zc&feature=grec_index][/videoyoutube]

 

[Dodane po edycji:]

 

no i jeszcze troche taja :mrgreen:

[videoyoutube=m9-ktXvlpL8&feature=grec_index][/videoyoutube]

 

[Dodane po edycji:]

 

[videoyoutube=EZ5jA3vQ8TU&feature=related][/videoyoutube]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Steven :mrgreen:

ja za dzieciaka trenowalem 2 lata capoeire - polaczenie tanca i walki. potem jakos mi sie nie chcialo juz dojezdzac na treningi itd. w tej chwili jedyny ruch to silownia i (czasami) wf :P

 

Kiedyś oglądałem taki film o capoeireRze tylko nie dok ale fabularny i też mi sie spodobała.

A w ogóle w takiej książce o sportach walki czytałem że w Brazylji niewolnicy robili zawody na śmierć i życie i to była walka w pełnym kontakcie nie taniec, dodatkowo byli wyposarzeni byli w norze przymocowane do stup.

Podobnie jak dawniej Tajowie walczyli w bandażach umoczonych w żywicy i potłuczonym szkle, a bokserzy w starożytnej Grecji obwiązywali sobie ręce rzemieniami wypełnionymi kawałkami małych kamyków.

A pro po Adamka to faktycznie w lżejszych kategoriach walczył bardziej efektownie, ale mam szacun do niego za ambicje. W wadze ciężkiej nie jest zbyt widowiskowy, ale za to skuteczny.

Myślę ze jak wyrobi sobie nokautującą siłę ciosu to będzie pretendentem do Pasa.

 

Teraz też nic nie ćwicze bo miałem operacje kolana, ale jak wyzdrowieje to wrócę do treningów ;)

 

[Dodane po edycji:]

 

A mnie tam spoty walki nie kręcą...anie w tv, ani w praktyce. Ewentualnie MMA od czasu do czasu oglądam. Zwykłe mordobicie i zero emocji...takie jest moje zdanie.

 

Cóż każdy robi to co lubi. Ja poruszyłem ten wątek na tym forum bo w czasach kiedy trenowałem moja kondycja fizyczna a tak że moja psychika były w lepszym stanie. Byłem pewniejszy siebie i bardziej wyluzowany, więc na tej podstawie śmiem twierdzić, że to pomaga. 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę ze jak wyrobi sobie nokautującą siłę ciosu to będzie pretendentem do Pasa.

przeboksowac 12 rund z Kliczkami idzie, skoro Sosnowski wytrzymal 10 z Witalijem, Peter swego czasu 12 z Władymirem. a Adamek ma mocny pysk.

wiec wcale na nokaut isc nie musi. a ze jest w stanie dobrze zapunktowac juz pokazal w wielu walkach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×